Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 września 2025, 08:51 komentarzy 20
Nowa mundurowa klasa w iławskim

Nowa mundurowa klasa w iławskim "Mechaniku" liczy 32 uczniów. (Fot. KPP w Iławie.)

32 uczniów rozpoczyna naukę w liceum ogólnokształcącym o profilu Policja i Straż Graniczna w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie. To pierwsze takie mundurowe LO w placówkach edukacyjnych Powiatu Iławskiego.

Rekrutację można uznać za udaną – stworzono pełen liczny oddział.

Ogółem w nowo utworzonych klasach mundurowych na Warmii i Mazurach naukę rozpoczęło wczoraj 106 osób. Takie oddziały uruchomiono – poza iławskim "Mechanikiem" – jeszcze w Nidzicy, Ełku i Giżycku. Wniosków było więcej, 7, ale tylko 4 placówki spełniły wymagania formalne i uzyskały zgodę ministerstwa.

Za ZS w Iławie przemawiała m.in. otwarta tutaj niedawno nowoczesna wirtualna strzelnica, którą odwiedzono także wczoraj, podczas uroczystości rozpoczynających nowy rok szkolny 2025/2026. Uczestniczyli w nich przedstawiciele kierownictwa szkoły, nauczyciele i uczniowie, a także komendanci policji – jednej ze służb, która będzie współpracować z pedagogami w zakresie kształcenia uczniów nowego LO.

- Jestem przekonany, że wspólne działania przyniosą wiele korzyści - zarówno uczniom, którzy zdobędą cenne umiejętności i kompetencje, jak i społecznościom lokalnym, które zyskają młodych ludzi świadomych swojej roli w budowaniu bezpieczeństwa - podkreślił w swoim wystąpieniu insp. Jarosław Brzozowski, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Podinsp. Izabela Niedźwiedzka, koordynator wojewódzki ds. oddziałów o profilu mundurowym, dodaje, że tworzenie kolejnych takich oddziałów to wyraz szerszej polityki państwa polegającej na inwestycji w bezpieczeństwo, a dla samych młodych ludzi - jasna ścieżka przyszłej kariery zawodowej.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia i wideo: KPP w Iławie.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~jaka PRAWDA każdy widzi 0 9 miesięcy temuocena: 67% 

    a wojownika Biedronia mężnego szczękołamacza matczynej szczęki i eurostratega, historyka iławskiego w okularach zabrakło ???

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~o historyku iławskim w okularach -1 9 miesięcy temuocena: 100% 

    *** Idiota, psychopata, beznadziejnie głupi, tępy, ogłupiały, tępy konfowy idiota, baran z pustką we łbie, bezmyślny osioł rozedrze głupią japę,,,,,,,,,, ponieważ idiota jest jej bliskim współpracownikiem. Tzw. wieść gminna niesie, ze to najpewniej...sekretarz tej redakcji. Zgroza...*** takiego języka użył autor tysięcy wyzwisk, absolwent uniwersytetu, iławski historyk w okularach pod jednym tylko artykułem !!! 35-ty heretyku w okularach idż do Redakcji i kwerenduj tak długo aż mnie znajdziesz, bo jak nie znajdziesz, to jako oszczerca za pomówienia i obelgi pchasz się sam do elitarnego grona wyborców tęczowego kopsających szlugi.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Do ~jaka PRAWDA każdy widzi -2 9 miesięcy temuocena: 0% 

    Który to ten historyk w okularach? Bo jest ich w Iławie kilku. Powiesz czy tylko domysły snujesz a gówno wiesz?

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Miłego Dnia -3 9 miesięcy temuocena: 100% 

    35-ty zaniemówił, bo oczekuje na pozew........... a taki ładnyś był, uniwersytecki i histeryczny wręcz.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Ttt -4 9 miesięcy temuocena: 100% 

    Moze warto skupic sie tez na wynikach matur......

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~do ~madka tatka -5 9 miesięcy temuocena: 67% 

    a 35-ty historyk iławski w okularach, orędownik ormowców i panów w rajstopach co NATO ???

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~do niżej -6 9 miesięcy temuocena: 75% 

    a co NATO i SOJUSZ PÓŁNOCNOATLATYCKI , wszechhistoryk iławski w okjularach wręcz ???

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~madka tatka -7 9 miesięcy temuocena: 75% 

    I na katastrofalnej reformie Nowackiej? Dzieci wróciły do szkoły i "chwalą się" planami lekcji w internecie! Szkoły są przeładowane setkami tysięcy dzieci ze wschodu dlatego zajęcia trwają nawet do 19.30!!! A następnego dnia rano znowu do szkoły! Do tego przeładowany bzdurami program, indoktrynacja, seksualizacja najmłodszych! No, brawo fachowcy.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Kontr-wywiadowca -8 9 miesięcy temuocena: 0% 

    AKTUALNY WYBÓR KANDYDATÓW NA POLICJĘ TO KATASTROFA. Z MECHANIKA DO POLICJI DOSTAŁO SIĘ 8-10 OSÓB, ALE TO BYLI JUŻ MATURZYŚCI. ZDROWE CHŁOPAKI. PÓŹNIEJ NAWET KILKORO BYŁO PO STUDIACH. UPADEK KRAJU.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Zzz -9 9 miesięcy temuocena: 29% 

    No nie ma się z czego cieszyć…sami pchacie swoje dzieci w kamasze jako przyszłe „mięso armatnie”…i sami prowokujecie do wojny…brawo, Iławo! !!NIE DLA WOJNY!!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~MArk -10 9 miesięcy temu

    "Mięso armatnie"? Przecież to nie klasa wojskowa...

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~obserwator -11 9 miesięcy temuocena: 25% 

    No nie wytrzymam wicewojewoda z kwiatkami.Za co pytam?Rząd dał kasę na te klasy policji wszystkim,którzy złożyli wnioski.Ilość nie jakość.Pan Szauer nie doczytał czy chcą ludziom wcisnąć kit!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~instruktor -12 9 miesięcy temuocena: 50% 

    Zobaczymy...Chwalicie się przed czasem.A sprzętu wojskowego do ćwiczeń brak.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~mundurowy -13 9 miesięcy temuocena: 33% 

    Wnikliwa Anula nie rozumie,że nie ma znaczenia czy to OPW, czy profil policji i straży granicznej.Ćwiczą na tym samym sprzęcie specjalistycznym. Doczytaj kobieto.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Anula -14 9 miesięcy temuocena: 67% 

    Wnikliwy obserwator zauważył, że to nie jest oddział przygotowania wojskowego tylko oddział przygotowujący do podjęcia pracy z Policji, Straży Granicznej.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Iławiak -15 9 miesięcy temuocena: 29% 

    Ta mlodziez to przyszłość SB! Kiedyś wezmą Nas na dołek albo wlepia mandat.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Oficer WP -16 9 miesięcy temuocena: 14% 

    No nie wiem, ale by się dostać do policji, to trzeba mieć wysoką sprawność fizyczną, odpowiednią wiedzę na egzaminach. Po tych wybrańcach widać, że są i mali, ale i po marszu i zmianach kierunku widać poruszanie się.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~o poniższym -17 9 miesięcy temuocena: 100% 

    to jak się nie dostałeś to masz masz niekompletne odnóża ???

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Haha -18 9 miesięcy temuocena: 80% 

    Teraz aby dostać się do policji wystarczy mieć 2 ręce i 2 nogi

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Iławiak -19 9 miesięcy temuocena: 80% 

    Ciekawe ile procent policjantów przeszło by testy sprawnościowe. Myślę że ta młodzież jest jednak sprawniejsza.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6958 sekundy