Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 czerwca 2023, 12:03 komentarzy 2
Reprezentantki iławskiej

Reprezentantki iławskiej "Budowlanki" na Ogólnopolskim Konkursie „Młodzi Liderzy Przedsiębiorczości”. Dziewczyny świetnie sobie poradziły, zajmując trzecie miejsce w Polsce! (Fot. archiwum szkoły.)

W dniach 1-2 czerwca 2023r. w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzi liderzy przedsiębiorczości” zrealizowanego w ramach programu Moje Finanse przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Iławską "Budowlankę" w finale konkursu reprezentowały: Maja Cyganowska, Oliwia Kościjańczuk i Zuzanna Orłowska - pod czujnym okiem Pani Natalii Zakrzewskiej.

Konkurs składał się z 3 etapów. Początkowo do konkursu przystąpiło aż 4 000 uczestników z całej Polski, natomiast do finału dotarło 8 zespołów trzyosobowych.

Składy zespołów zostały wyłonione na etapie szkolnym – byli to uczniowie, którzy przystąpili do testu eliminacyjnego oraz zdobyli największą liczbę punktów – w "Budowlance" byli to Maja Cyganowska, Zuzanna Orłowska oraz Piotr Czarnecki (z przyczyn osobistych w finale konkursu Piotra reprezentowała Oliwia).

Podczas szkolnych eliminacji uczniowie przystąpili do rozwiązania testu składającego się z 21 pytań jednokrotnego wyboru. Trzy osoby z największą liczbą zdobytych punktów dostały się do kolejnego etapu, jednocześnie tworząc zespół.

W pierwszym etapie konkursu uczniowie musieli stworzyć prezentację multimedialną na temat prospołecznych/prośrodowiskowych działań wymyślonej firmy z branży tekstylnej.

W kolejnym, drugim etapie Maja, Piotr i Zuzanna stanęli na wysokości zadania i nakręcili, a następnie zmontowali film pt. „DziałaMY odpowiedzialnie”, w którym ukazali, jakie przykłady zrównoważonych działań mogli wprowadzić wokół siebie, aby wywrzeć pozytywny wpływ na środowisko i społeczeństwo. 

[Film do obejrzenia poniżej.]

Zadaniem finałowym było zaproponowanie rozwiązania przedstawiającego oraz promującego działania, które sprzyjają integracji społecznej w ich szkole i środowisku lokalnym.

Etap finałowy trwał dwa dni. W pierwszym dniu młodzież po ogłoszeniu pracowała podczas dwóch sesji pod okiem mentora Patryka Jóźwiaka, natomiast drugiego dnia podczas jednej sesji dopracowywała swoją pracę. Następnie wszystkie zespoły po kolei przedstawiły swoje pomysły oraz udzieliły odpowiedzi na pytania zadawane przez czteroosobowe jury.

Dziewczyny świetnie poradziły sobie z tym zadaniem, bardzo dobrze opracowały i zaprezentowały wskazany temat, dzięki temu zajęły wysokie trzecie miejsce w Polsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs „Młodzi liderzy przedsiębiorczości” został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Finansów. Konkurs zorganizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości mógł odbyć się dzięki partnerstwu z Youth Empowered, EY Building a better working world, Educational Fundation, WILEY oraz BNY MELLON.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Beata 0 ponad rok temuocena: 100% 

    Gratulacje, brawo

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Rodzic -1 ponad rok temuocena: 100% 

    Bardzo duży sukces całej ekipy ,ale całkiem zignorowany i niedoceniony przez panią Dyrektor. Jeszcze raz gratulacje za wynik i promocję naszej szkoły .

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2393 sekundy