Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 grudnia 2022, 10:30 komentarzy 6

(Fot. KPP w Iławie.)

Nowy oznakowany radiowóz trafił na wyposażenie Komisariatu Policji w Lubawie. Jest to pierwszy pojazd w naszym powiecie w nowym oznakowaniu.

Nowy radiowóz to auto marki Kia Sportage z silnikiem o pojemności 1 600 cm3 i mocy 150 koni mechanicznych. Samochód wyposażony jest w czujniki systemów bezpieczeństwa i kamery cofania. Koszt zakupu i dostosowania do potrzeb policji jednego takiego auta wynosi ponad 166 000 zł.

Te środki pochodzą z budżetu Komendy Głównej Policji; zakup dla lubawskiego komisariatu wsparły też samorządy: Powiatu Iławskiego, Miasta Lubawa i Gminy Lubawa.

- Kia Sportage, która trafiła już do służby w lubawskiej jednostce policji, będzie wykorzystywana w codziennej służbie na terenie miasta i gminy - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Komendant Powiatowy Policji w Iławie mł. insp. Waldemar Pankowski wspólnie z Komendantem Komisariatu Policji w Lubawie podkom. Romanem Gancarzem dziękują za okazaną pomoc i wsparcie w tak trudnym dla każdego czasie. Ta inicjatywa świadczy o bardzo dobrej współpracy z policją, jak również o zaangażowaniu samorządów we wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności - podkreśla.

W radiowozach oznakowanych według nowego wzoru zmieniły się trzy kluczowe elementy: zwiększona została liczba ostrzegawczych sygnałów błyskowych, zmienił się wzór oznakowania i wprowadzone zostały dodatkowe elementy odblaskowe, m.in. w postaci fluorescencyjnych żółto-zielonych pasów.

Na podstawie informacji KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: KPP w Iławie.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Niebieskie klauny 0 ponad rok temuocena: 0% 

  Czapki jak z d…

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianin -1 ponad rok temuocena: 50% 

  Kurcze ciekawe czy jak sie schowaja w krzakach z radarem na prostej bedzie lepiej widoczny . Najlepiej zeby byl jeszcze igliwem przykryty to bylby dla nich nakwiekszy skarb , siatka maskujaca i bedzie git ..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xdddddddddd -2 ponad rok temuocena: 40% 

  W iławie radiowozy robią ijo ijo ijo, a tam robią jo jo jo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~antyczny mundurowy -3 ponad rok temuocena: 0% 

  Wielka szkoda, a taki ładny był. Ciekawe, czy nowi użytkownicy tego radiowozu dodatkowo się ubezpieczą. Nie daj B..że jak powstanie na nim jakaś szkoda, to ze swojej marnej pensji nie wypłacą się. Spokojnej służby.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec Gminy Lubawa -4 ponad rok temuocena: 78% 

  Brawo Lubawa najważniejsze dobra współpraca to podstawa.Pan Wójt dba o bezpieczeństwo dba o straż i nie tylko straż jak widać.Zdrówka dla wszystkich co dbają o nasze bezpieczeństwo w mieście i gminie Lubawa.Pozdrawiam i Życzę Zdrowych i Wsołych Świąt Bożego narodzenia oraz jak najmniej wyjazdów dla służb którzy dbają o nasz bezpieczeństwo łącznie z Ratownikami z Pogotowia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Romek -5 ponad rok temuocena: 78% 

  No ładny ten radiowóz. Wesołych Świąt.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3156 sekundy