Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 września 2022, 19:30 komentarzy 24

(Fot. Info Iława.)

Już od 50 lat istnieje i działa w naszym mieście Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Iławie. Zespół wciąż regularnie koncertuje, uświetniając przeróżne okazje i uroczystości. Dzisiaj orkiestra, pod batutą Michała Kowalewskiego, spotkała się z publicznością z okazji własnego święta, własnego jubileuszu.

Występ z okazji 50-lecia, który odbył się w hali iławskiego "Mechanika" w sobotnie popołudnie, przyciągnął tu rodziny i przyjaciół orkiestrantów, przedstawicieli iławskiego szkolnictwa i lokalnych samorządów oraz mieszkańców, sympatyków orkiestry. Koncert prowadzili uczniowie "Budowlanki" - szkoły, pod której skrzydłami orkiestra działa od samego początku. Miłym akcentem było uhonorowanie kwiatami nauczycieli muzyki, związanych z orkiestrą. Takie wyróżnienie spotkało Karola Jurczaka, Jana Kiersnowskiego i Bartosza Żółtowskiego, a także Tomasza Mathoesa - konserwatora sprzętu muzycznego, dawniej także orkiestranta. Na koniec, po części artystycznej, nie zabrakło kwiatów i podziękowań dla kapelmistrza Michała Kowalewskiego oraz dyrektor "Budowlanki" Elżbiety Gościńskiej. Wręczali je przewodnicząca sejmiku województwa Bernadeta Hordejuk, starosta Bartosz Bielawski, burmistrz Dawid Kopaczewski wraz z zastępczynią Dorotą Kamińską, przewodniczący iławskiej rady Michał Młotek i wiceprzewodniczący Wojciech Szymański oraz zastępca wójta Andrzej Brach, a także dyrektor Iławskiego Centrum Kultury Lidia Miłosz i dyrektor szkoły "Jedynki" Beata Niksa-Żubertowska. Natomiast radna Ewa Jackowska wręczyła kwiaty Teresie Olkowskiej wdowie po śp. Bogdanie Olkowskim, zasłużonym kapelmistrzu orkiestry.

Zobaczcie więcej na załączonych zdjęciach i nagraniu.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

Jubileuszowy koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Iławie.

Ilość zdjęć 76

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Balo 0 ponad rok temuocena: 92% 

  Byli orkiestranci byli bardzo zniesmaczeni podziękowaniom w stronę niewłaściwej osoby. Grający stawali na rzęsach i chwała im za to. Przykre. 50 lat orkiestry a obchody odwalone jak za karę. Wstyd! Organizacja a właściwie jej brak do kitu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~CK -1 ponad rok temuocena: 92% 

  To tylko świadczy o tym, że nikomu nie zależy na orkiestrze. i że ten co nic nie robi spija całą śmietankę. Rozegrali sobie politycy/władza orkiestrę i absolwentów pod siebie. Strasznie to przykre bo wszyscy dali się nabrać a ktoś się cieszy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leon -2 ponad rok temuocena: 89% 

  W tak szczególnym dniu jubileuszu nawet w podzięce dla orkiestry nie odśpiewano tradycyjnego Sto lat. To jest przykre i nie nastraja optymistycznie. To wydarzenie, to ich Święto. Organizatorzy poszli na łatwiznę. Przemyślcie swoje postępowanie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czytelnik -3 ponad rok temuocena: 94% 

  Absolwent. Zgoda w stu procentach, chcę tylko dodać że jak napisano w tytule artykułu był to jubileusz 50 lecia Młodzieżowej Orkiestry Dętej, to ich święto a w/g mnie zabrakło chociażby jubileuszowego tortu, a statuetki pamiątkowe powinni otrzymać wszyscy grający, którzy dla reprezentowania szkoły i miasta poświęcają własne środki finansowe oraz prywatny czas, bez których taki koncert nie mógł by się odbyć. Zabrakło konkretów co do pomocy Orkiestrze aby mogła dalej działać i być chlubą szkoły i miasta. Z tego co zobaczyłem orkiestra była tylko tłem dla włodarzy wręczających sobie piękne kwiatki. Nawet pierwszy rząd krzeseł różnił się od pozostałych, to też o czymś świadczy. Smutno mi z tego powodu. Pozdrawiam wszystkich muzyków, tych którzy grali i tych nieobecnych życząc Wam dużo zdrowia i nadejścia lepszych czasów dla Waszej pięknej profesji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anula -4 ponad rok temuocena: 21% 

  Piękny koncert, wspaniały jubileusz. Kapelmistrz Marcin Kowalewski ma niełatwe zadanie, kontynuować dzieło Pana Bogdana Olkowskiego. Może być dumny z siebie, orkiestra to przede wszystkim utalentowana młodzież, której pomaga rozwijać skrzydła i robi to doskonale, w swoim stylu. Dziękuję, za piękne, sobotnie popołudnie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dawny orkiestrant -5 ponad rok temuocena: 86% 

  W utworach brakuje akcentów i emocji, dźwięki poszczególnych sekcji wzajemnie się znoszą, panuje chaos i monotonia. Kapelmistrz macha batutą bez jakiejkolwiek koncepcji na utwór. Z ciężkim sercem się tego słucha...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obiektyw -6 ponad rok temuocena: 86% 

  Wg mnie robi to po najmniejszej linii oporu (choć oczywiście mogę sięmylić). Jednak nie ma żadnego obozu szkoleniowego, wyjazdu na festiwale. Żeby się sprawdzić, zobaczyć jak to wygląda. Poznać inne orkiestry, zawiązać znajomości. Gdzie też jest chociaż jedna tamburmajorka czy zespół taneczny?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Absolwent -7 ponad rok temuocena: 81% 

  Mnóstwo kwiatów ,górnolotnych życzeń, cudownie, tylko może należałoby zadbać o to dziedzictwo kulturowe, jakim jest orkiestra dla miasta Iławy. Zabrano dom weterana, serce orkiestry, który dziś obrasta pleśnią….reszty nie trzeba dopowiadać…

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Smutek -8 ponad rok temuocena: 92% 

  Akcent. Smutne...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uczestnik -9 ponad rok temuocena: 29% 

  Smutek nie do końca się z Tobą zgodzę. Był akcent w stronę żony śp Bogdana Olkowskiego. Obejrzyj galerię, przeczytaj artykuł, a następnym razem przekonaj się o tym osobiście na koncercie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Smutek... -10 ponad rok temuocena: 85% 

  I takie zachowanie w stosunku do wdowy po kapelmistrzu Bogdanie... Żadnego podziękowania, nic... Żenująca sytuacja.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bob -11 ponad rok temuocena: 71% 

  Tak piękny jubileusz powinien odbyć się w budowlance, wstyd. Czuć niesmak wśród absolwentów orkiestry. Śp.Pan Bogdan Olkowski oddal całe serce orkiestrze, a tak niewiele było wspomień.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Meloman -12 ponad rok temuocena: 86% 

  Wszyscy wiemy, że to nie Edward tylko pewna pani, ale sama nie była.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 -13 ponad rok temuocena: 67% 

  Edwarda? To Edward wyrzucił? No ciekawa teza.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój -14 ponad rok temuocena: 13% 

  Zapytaj Edwarda.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~321 -15 ponad rok temuocena: 67% 

  a dlaczego Śp. Pan Bogdan został wyrzucony ? czyja to była inicjatywa ? a kto z oficjeli iławskich wykurzył orkiestrę z Domu Weterana ? no ,, kto ???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 -16 ponad rok temuocena: 76% 

  No jeśli pan Bogdan został w zasadzie wyrzucony z orkiestry to czemu się tutaj dziwić. Orkiestra jak widać chyba ma przestać istnieć. Na razie jest bo jest i nic więcej. Olewka i po najmniejszej linii oporu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa -17 ponad rok temuocena: 75% 

  Piękny koncert, szkoda, że nie w kinoteatrze

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 -18 ponad rok temuocena: 75% 

  Tak, informacja była za późno. Każdy ma swoje plany i takie rzeczy trzeba promować kilka tygodni wcześniej. Tutaj prztyczek dla organizatorów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 -19 ponad rok temuocena: 73% 

  Lepiej nie bo ostatnio był płatny i część osób była zniesmaczona.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja -20 ponad rok temuocena: 65% 

  No wlaśnie, przecież tam byłoby idealnie. Szkoda, że informacji o jubileuszu było mało. Ja przeczytałam wczoraj, w dniu obchodów, niestety plany były już inne, więc nie uczestniczyłam a chętnie bym przyszła. Szkoda.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pompka -21 ponad rok temuocena: 77% 

  - a który radny wyprosił orkiestrę z domu weterana ? Może należałoby mu podziękować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~urzędnik -22 ponad rok temuocena: 67% 

  Odpowiedzi szukaj w starostwie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin -23 ponad rok temuocena: 68% 

  Pani Honorata na BURMISTRZA

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3811 sekundy