REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 sierpnia 2022, 11:29 komentarzy 11

(Fot. KPP w Iławie.)

Wracamy jeszcze do poniedziałkowych obchodów święta iławskiej policji z pełną listą wyróżnionych i odznaczonych funkcjonariuszy oraz innych osób, wspierających działania tej formacji na naszym terenie.

W tym roku z okazji święta policji w Iławie:

 • srebrnym „Medalem za długoletnią służbę” odznaczeni zostali trzej funkcjonariusze: podkom. Roman Gancarz, nadkom. Jacek Zaborowski, asp. szt. Andrzej Bańkowski;
 • srebrną odznakę „Zasłużony policjant” otrzymali asp. szt. Łukasz Krupiński i asp. szt. Dominik Siestrzewitowski;
 • brązową odznakę „Zasłużony policjant” otrzymał asp. szt. Sławomir Siemianowski.

f

Ponadto:

 • brązowym „Medalem za zasługi dla policji” odznaczeni zostali Tomasz Ewertowski - Wójt Gminy Lubawa oraz Bogumił Sobotka - Nadleśniczy Nadleśnictwa Susz;
 • „Medalem 100-lecia powstania Policji Państwowej za zasługi dla Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów” odznaczeni zostali: Robert Mazurowski, Zbigniew Wojciechowski, Lidia Śliwińska, Daniel Szul, Jacek Sztachański, Marcin Stokowski, Janusz Skuzjus, Jacek Zaborowski, Waldemar Olszewski;
 • „Medal 30-lecia powstania związku zawodowego policjantów” otrzymał Pan Krzysztof Harmaciński - Wójt Gminy Iława, Pani Anna Krzyżanowska - były Nadleśniczy Nadleśnictwa Iława, Pan Edward Jasik - szef związków zawodowych przy Zakładzie Karnym w Iławie;
 • „Odznakę honorową NSZZ Policjantów” otrzymali Pan Rafał Ryszczuk - Burmistrz Kisielic, Pan Krzysztof Pietrzykowski - Burmistrz Susza oraz Pan Marek Żyliński - Burmistrz Zalewa.

f

Uroczysta akademia zakończyła się wystąpieniami zaproszonych gości. Słowa uznania oraz życzenia dla zebranych funkcjonariuszy i rodzin kierowali Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pani Bogusława Orzechowska, insp. Edward Szydłowski - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz Pan Marek Polański - Wicestarosta Powiatu Iławskiego, którzy podziękowali za zaangażowanie, które w trakcie pełnienia służby wkładane jest w realizację powierzonych obowiązków oraz wsparcie najbliższych, którzy na co dzień także doświadczają trudu i wysiłku wkładanego w realizację służbowych zadań.

Uroczystość swoim występem uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Michała Kowalewskiego.

Zobaczcie więcej na załączonych zdjęciach i nagraniu.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: KPP w Iławie. 
Wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Eltron 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Śmiechu warte. Te odznaczenia i nagrody w dużej części są od wielu wielu lat przysługiwane nie tym policjantom co trzeba, oni zaś powinni dostać inne "odznaczenia"... Nigdy w tej instytucji nie było sprawiedliwości. Tam jedni mądrzy pracowali na premie i odznaczenia tych drugich-głupich. Dobry policjant ma słabe szanse na awans. No chyba że w serialu. Kablowanie, wazeliniarstwo albo gościnność w kroku to są atuty i atrybuty do szybkiego awansu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Emeryt Policyjny -1 ponad rok temuocena: 100% 

  Gratulacje dla wszystkich Policjantek i Policjantów oraz pracowników cywilnych, niedocenianych finansowo ,szkoda, pozytywnie wspierają Policjantów. Życzę funkcjonariuszom Policji spokojnej służby, poprawy sytuacji finansowej oraz wiary w Konstytucję RP. Nic nie trwa wiecznie, nie będziecie realizować wytycznych jednej Partii, szkoda że Pani Senator Orzechowska opinię o Policji zna tylko z serialów telewizyjnych powinna spotkać się z Policjantami w terenie. Jeszcze raz serdeczne gratulacje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Roman -2 ponad rok temuocena: 100% 

  Brawa dla wszystkich wansowanych i odznaczonych i życzenia aby wam jak najszybciej kadrę kierownicza wymienili bo mobbing i nieudacznictwo jest na porządku dziennym. Jaki PiS tacy dowódcy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~emeryt -3 ponad rok temuocena: 100% 

  PIS pokazał, że bez ludzi zdolnych policja może się obejść. To ugrupowanie stoi na stanowisku, że potrzebni są tam ludzie posłuszni a ci zawsze się w policji znajdą. Dlatego w najbliższym czasie policję czeka wręcz armagedon kadrowy, ponieważ tam pracują ludzie którzy zdobywali swoją wiedze i doświadczenia przez wiele lat i nie pogodzą się z tym, że przychodzi człowiek z układu i rządzi. Firma jakoś z tego wyjdzie już nie raz byli w opałach kadrowych i jakoś wszystko się kręciło, tylko wspominać na emeryturze tych czasów nie będzie co i to jest przykre, ale takie jest życie. Awansowanym gratuluję to jest miły dzień.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec Iławy -4 ponad rok temuocena: 56% 

  Złota odznaka to należy się Panu Mirosławowi Nastaj z Ruchu Drogowego za kulturę osobistą, ludzkie podejście do człowieka, szacunek do munduru.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mam 63 lata -5 ponad rok temuocena: 100% 

  Na stare lata to każdy jest fajny, ja tego pana pamiętam jak był młodym policjantem to trochę inną opinią miał, ale to już dawne czasy było minęło.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator -6 ponad rok temuocena: 100% 

  Szczerze to była impreza wazeliniarzy i dupowłazów, nie wiedziałem tylko na stoliku wazeliny.Czasy tej instytucji dawno poszły na DNO. A szkoda

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~smutny -7 ponad rok temuocena: 100% 

  szacunek który był budowany latami do tej formacji, został roztrwoniony przez obecny PISzpr takie akcja jak - pilnowanie schodów donikąd, rzesze funkcjonariuszy którzy na publiczne pieniądze pilnują domu starszego pana z kotem, czy też jego samego (bo panicznie boi się społeczeństwa), prowokacje antyterrorystów na marszach i wiele wiele innych

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kk -8 ponad rok temuocena: 39% 

  Nie uważacie za absurd fakt, że nie było nikogo z UM na tej uroczystości? ZAWSZE był burmistrz albo ktoś przez niego oddelegowany. Klęska wizerunku upada z każdym dniem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do KK -9 ponad rok temuocena: 90% 

  UM był reprezentowany na tej uroczystości. Zanim się napisze kłamliwy komentarz wypadałoby się zastanowić czy ktoś nie może zdementować nieprawdy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2292 sekundy