Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 września 2021, 11:54 komentarzy 5

(Fot. Info Iława.)

Przy pomniku - Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu komunalnym przy ulicy Wyszyńskiego odbyły się dzisiaj uroczystości związane z obchodami 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej. 

Iława. Lokalne obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Ilość zdjęć 40

Uczestniczyli w nich przedstawiciele lokalnych samorządów, w tym Powiatu Iławskiego na czele z gospodarzem rocznicowych uroczystości Starostą Powiatu Iławskiego Bartoszem Bielawskim oraz członkiem zarządu Maciejem Rygielskim, Miasta Iławy na czele z burmistrzem Dawidem Kopaczewskim i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Iławie Michałem Młotkiem, a także Gminy Iława na czele z Wójtem Gminy Iława Krzysztofem Harmacińskim i zastępcą Andrzejem Brachem. Przybyła także Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk.  

Służby mundurowe reprezentowali Komendant Powiatowy w Iławie mł. insp. Waldemar Pankowski, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Iławie bryg. Krzysztof Tomanek oraz Dyrektor Zakładu Karnego kpt. Gaweł Gałdziński.

Nie zabrakło przedstawicieli organizacji kombatanckich, w tym stowarzyszenia "Dzieci Wojny". Jego członkowie rozdali egzemplarze wydanych już siłami stowarzyszenia, przy wsparciu miejscowych samorządów, wojennych wspomnień.

Przybyłe delegacje złożyły pod Grobem Nieznanego Żołnierza wiązanki kwiatów i zapaliły znicze. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Iławie. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Mjr 0 ponad rok temuocena: 33% 

  Co za ekipa. Kogo Wy wybieracie na swoich rządzących...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~act -1 ponad rok temuocena: 67% 

  Nie widzę księdza na fotach, bardzo dobrze, tak powinno być na uroczystościach państwowych. Idzie ku normalności.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaś -2 ponad rok temuocena: 38% 

  Plaga to jest tylko jedna: tęczowa...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~act -3 ponad rok temuocena: 73% 

  Miejsce księdza jest w kościele, a nie na uroczystościach państwowych. Straszyć plagami to siebie możesz, bo dzieci szkoda.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka -4 ponad rok temuocena: 40% 

  Odwal się od księdza.Jak przyjdą plagi na nasz kraj wszyscy pójdziecie do kościoła.Żenujący wpis.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.3771 sekundy