REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 kwietnia 2020, 13:08 komentarzy 12

(Fot. materiały prasowe.)

"Dar dla Szpitala" - pod tym hasłem w naszym mieście rusza akcja pomocy dla Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego.

Dyrekcja placówki nie ukrywa, że przez aktualne zagrożenie koronawirusem potrzeba ogromnych ilości środków ochrony osobistej. Potrzebują ich przede wszystkim lekarze i pielęgniarki oraz ratownicy medyczni - przedstawiciele zawodów "na pierwszej linii frontu", którzy w iławskim szpitalu "są na posterunku" i zapewniają mieszkańcom powiatu iławskiego dostęp do leczenia pomimo stanu epidemii.

- Powiatowy Szpital w Iławie jak większość placówek służby zdrowia w naszym kraju znalazł się w trudnej sytuacji. Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa sprawiła, że każdego dnia walczymy, aby personelowi naszego Szpitala zapewnić bezpieczne warunki pracy. To oni stoją na pierwszej linii frontu, a ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetowe - czytamy w komunikacie dyrekcji szpitala, przekazanym dzisiaj portalowi www.infoilawa.pl. - Spotykamy się z Waszej strony z wielkim odzewem. Wasza pomoc jest bezcenna i natychmiast wykorzystywana. Nieważne, czy jest to sto sztuk, tysiąc sztuk, czy dziesięć. Każda ilość to dla nas wielki dar. Dziękuję Wam wszystkim i każdemu z osobna. 

Aktualnie szpital najbardziej potrzebuje: 

  • maseczek FFP3 i FFP2, 
  • kombinezonów ochronnych, 
  • maseczek chirurgicznych, 
  • rękawic jednorazowych, 
  • gogli, 
  • przyłbic,
  • fartuchów jednorazowych i barierowych, 
  • płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni. 

f

- Wszystkie te środki są nam niezbędne do dalszej pracy personelu medycznego - mówi dyrektor placówki Iwona Orkiszewska.

Jeżeli chcesz wesprzeć iławski szpital w walce z koronawirusem, możesz to zrobić, wpłacając dowolną kwotę na konto Powiatowego Szpitala w Iławie: 
25 2030 0045 1110 0000 0178 3970
z dopiskiem: „Dar dla Szpitala w Iławie”.

Liczy się każda wpłata, każda przysłowiowa złotówka.

- Przekazane przez Państwa środki finansowe w całości zostaną przeznaczone na ten cel - dodaje Iwona Orkiszewska. - Dziękujemy, że jesteście z nami w tym trudnym czasie.

red. kontakt@infoilawa.pl

Artykuł załadowany: 0.0708 sekundy