REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 grudnia 2019, 13:13 komentarzy 15

(Fot. powiat-ilawski.pl.)

W poniedziałek, 16 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie odbyło się spotkanie z okazji 20-lecia powstania Społecznej Straży Rybackiej działającej na terenie powiatu iławskiego. 

REKLAMAMateusz szauer

Spotkanie otworzyli Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski oraz Komendant Społecznej Straży Rybackiej Jacek Czychewicz, witając licznie przybyłych gości, w tym strażników Społecznej Straży Rybackiej oraz radnych powiatowych.

Dwudziestoletnią historię działalności straży przybliżył uczestnikom naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie Mateusz Szauer. Społeczna Straż Rybacka została utworzona 25 listopada 1999 r. na mocy uchwały Rady Powiatu Iławskiego Nr XIV/110/99 w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej przez zainteresowane organizacje społeczne lub uprawnionych do rybactwa. Wnioskodawcami utworzenia straży były dwa okręgi Polskiego Związku Wędkarskiego: w Olsztynie i Elblągu. Strażnicy zajmują się przede wszystkim czynnościami kontrolno – prewencyjnymi w zakresie przestrzegania ustawy o rybactwie śródlądowym i przepisów wydanych na jej podstawie. Terenem działania straży są wody śródlądowe położone na terenie powiatu iławskiego. Starostwo Powiatowe w Iławie od 20 lat wspiera działalność Społecznej Straży Rybackiej poprzez zaopatrywanie strażników w legitymacje oraz odznaki identyfikacyjne, zakup umundurowania oraz sprzętu specjalistycznego i wyposażenia technicznego. W ciągu ostatnich 20 lat zakupiono m.in. przewodniki, kamizelki, czapki, lampy halogenowe z ładowarkami i bateriami, umundurowanie oraz łódź wraz z silnikiem i przyczepą podłodziową, których zakup został dofinansowany w 2015 r. kwotą 15 000 zł.

Podczas spotkania komendant Jacek Czychewicz przedstawił sprawozdanie z działalności Społecznej Straży Rybackiej w latach 2015-2019. Następnie Starosta Bartosz Bielawski oraz Wicestarosta Marek Polański wręczyli strażnikom okolicznościowe podziękowania za szczególny wkład i zaangażowanie na rzecz ochrony wód powiatu iławskiego oraz propagowanie idei ochrony środowiska. Na ręce komendanta przekazano również wysokiej klasy specjalistyczny sprzęt: noktowizor oraz dwie lornetki optyczne, zakupione przez Powiat Iławski do realizacji zadań z zakresu ochrony wód. Starosta podkreślał, że zależy mu na dalszej dobrej współpracy i obiecał wsparcie dla działań Społecznej Straży Rybackiej w kolejnych latach.

Komendant Jacek Czychewicz również wręczył specjalne podziękowania za współpracę: Staroście Powiatu Iławskiego Bartoszowi Bielawskiemu, Wicestaroście Markowi Polańskiemu, Radzie Powiatu Iławskiego, Członkowi Zarządu Powiatu Iławskiego Marianowi Golderowi, radnemu Eugeniuszowi Dembkowi, naczelnikowi Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Mateuszowi Szauerowi, emerytowanemu naczelnikowi Włodzimierzowi Harmacińskiemu, byłemu radnemu powiatowemu Zbigniewowi Rychlikowi oraz wszystkim strażnikom. Pośmiertnie uhonorowany również został pierwszy komendant Społecznej Straży Rybackiej Zbigniew Kopczyński.

Z kolei dwa tygodnie wcześniej, 2 grudnia w Starostwie Powiatowym w Iławie miało miejsce spotkanie przedstawicieli Społecznej Straży Rybackiej, Gospodarstwa Rybackiego w Iławie oraz przedstawicieli lokalnego środowiska wędkarskiego. Obecni byli: Jacek Czychewicz, komendant Społecznej Straży Rybackiej działającej na terenie powiatu iławskiego, Dawid Tarasiewicz, dyrektor spółki Gospodarstwo Rybackie Iława sp. z o. o., Damian Semkiw, ichtiolog w spółce Gospodarstwo Rybackie Iława Sp. z o.o., Tomasz Radziwilski, prezes Stowarzyszenia Miłośnicy Krainy Tysiąca Jezior, Robert Kossek, zastępca prezesa Stowarzyszenia Miłośnicy Krainy Tysiąca Jezior, Stefan Hałun, strażnik Społecznej Straży Rybackiej działającej na terenie powiatu iławskiego oraz Krzysztof Burzyński – wędkarz. W spotkaniu uczestniczył również Marek Polański, wicestarosta Powiatu Iławskiego oraz Mateusz Szauer, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Dyskutowano na tematy związane z działalnością Gospodarstwa Rybackiego, rolą Społecznej Straży Rybackiej oraz na temat innych zagadnień związanych z rybołówstwem, wędkarstwem i szeroko pojętą ochroną wód. Rozmowa przebiegała w przyjaznej atmosferze, pełnej zrozumienia i otwartości. Wspólnie podkreślono potrzebę organizacji tego typu spotkań z częstotliwością zależną od potrzeb. Wicestarosta Powiatu Iławskiego zaproponował użyczenie sali konferencyjnej na kolejne spotkania, taką samą deklarację złożył także nowy dyrektor spółki Gospodarstwo Rybackie Iława sp. z o. o., oferując pomieszczenie w siedzibie spółki. Spotkanie stanowiło dobry prognostyk do współpracy ww. środowisk na rzecz lokalnej społeczności.

www.powiat-ilawski.pl

Uroczyste obchody 20-lecia Społecznej Straży Rybackiej.

Ilość zdjęć 32

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~John9 0 ponad rok temuocena: 50% 

  I czym tu się chwalić.Cholerny obóz PGRyb i kłusoli z sieciami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin -1 ponad rok temuocena: 92% 

  Jako również społecznik doceniam pomoc dla strażników społecznych ze strony p.starosty i zapowiedź dalszego wspomagania ssr. Jako wędkarze możemy liczyć na nich zawsze, działają w miarę swoich możliwości i kompetencji bardzo dobrze. W tym szczególnym jubileuszowym dniu dołączam się do życzeń , nie zrażajcie się bezpodstawną krytyką,róbcie swoją dobrą robotę w interesie nas wszystkich. Myślę że to dzięki Wam zostanie więcej ryb w wodach.Życzę Wesołych Świąt starostwu, straży jak i kol wedkarzom.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Koń -2 ponad rok temuocena: 85% 

  Społeczna straż rybacka jako jedyna walczy z patologią na wodach powiatu iławskiego. A państwowa to skorupowana do szpiku kości życzę dalszych 20 lat takiej nieprzekupionej SSR a ich wyniki mówią same za siebie .Pozdrawiam was i życzę dalszych sukcesów w 2020r. Oraz zdrowych i wesołych świąt. I proszę niezwracajcie uwagi na tych którym jesteście solą w oku. Bo tylko złodziejowi nie pasuje policjant . A niedowiarków zapraszam do obejrzenia VOD TVP. Anita Gargas. Program z 24.10.2019r. 2 odcinek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bacia -3 ponad rok temuocena: 76% 

  Do Wędkarz -masz rację w stu procentach ,mam wielki szacunek dla tych strażników bo działają społecznie ( o jakiej siedzibie w G.r. pisze pogromca głupoty,tego nie wiem,wiem natomiast z kim mamy do czynienia) ,robią naprawdę dobrą robotę. Życzę Wam wszystkiego najlepszego i proszę ,nie zwracajcie uwagi na brednie wypisywane tutaj przez -ujmę to delikatnie "niezbyt przychylnych Wam. Dodam tylko dla ,,pogromcy"że program TV był o straży państwowej (taką subtelną różnica ). Pozdrowienia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wędkarz -4 ponad rok temuocena: 67% 

  Od kiedy Internet stał się ogólnodostępnym widać jak dużo jest deb......li !!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton -5 ponad rok temuocena: 62% 

  I kulturalnych wędkarzy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton -6 ponad rok temuocena: 41% 

  Kolejna okazja do przybijania piątek!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pogromcagłupoty -7 ponad rok temuocena: 29% 

  Strażnicy maja siedzibę w Gospodarstwie ,tym o którym był program TVP. Czy ja dobrze rozumiem to jakby złodziej samochodów zasponsorował nowe radiowozy policji, a komendant w ramach wdzięczności podarował mu dyplom jako podziękowanie. Gospodarstwo daje pomieszczenie bo wiadomo chce łowić bezkarnie... o co tu chodzi? Widzę poziom trzyma Bielawski i Polański są dyplomy jest impreza a problem braku ryb przecież ryb nie widać to wyborca też nie widzi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MARYŚ -8 ponad rok temuocena: 100% 

  Dobrze ujęte.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iii -9 ponad rok temuocena: 82% 

  jeżeli nie nie masz pojęcia to się wypowiadaj, o jakiej lokalizacji Ty piszesz, tu jest mowa o straży społecznej, a nie państwowej... Zajmij się pogromem swojej głupoty i braku wiedzy...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czytelnik -10 ponad rok temuocena: 60% 

  smutne to - bo głos wyborczy takiego "~pogromcygłupoty" jest tyle samo warto co głos człowieka który potrafi czytać ze zrozumieniem. To niestety wiele tłumaczy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~.... -11 ponad rok temuocena: 24% 

  PANOWIE STRAŻNICY! DALEJ TAK PILNUJCIE A NAWET ŻABY W JEZIORAKU NIE BĘDZIE. JAK TO JEST, ZE WY PILNUJECIE, A RYBY WSZYSTKIE WYSZABROWANE. Ostatnio JEDEN ŁOWCA NA WODAMI POKAZYWAŁ MI 3O LESZCZY JAKIE WYŁOWIŁ NA WĘDKĘ PRZEZ DWA DNI. CZY TAKI POŁÓW JEST LEGALNY - proszę odważcie się na odpowiedź. Z kolei wasz kolega On tam pośród was stoi, proponował mi worek płotek i leszczyków i okonków

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~--- -12 ponad rok temuocena: 0% 

  Lepiej być tchórzem niż konfidentem..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mechanik -13 ponad rok temuocena: 100% 

  Do tych worków z rybami niech jeszcze Ci doda butlę z olejem żebyś sobie wymienił.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~--- -14 ponad rok temuocena: 77% 

  Ale wiesz, że to jest straż "społeczna"? Ci ludzie działają społecznie. Daj im godziwe wynagrodzenie to będziesz mógł ich rozliczać. Swoją drogą jeśli ktoś proponował ci zakup nielegalnie złowionych ryb to miej odwagę i zgłoś to oficjalnie tchórzu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.688 sekundy