REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie

(Fot. R. Kowalkowski.)

Tradycyjnie, od ośmiu lat, w grudniowe przedpołudnie na miejskim basenie w Iławie odbywają się Mikołajkowe Zawody w Pływaniu Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. 

REKLAMAMateusz szauer

Organizatorem jest Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych, a honorowym patronatem zawody zostały objęte przez Starostę Powiatu Iławskiego. 

W tegorocznych zawodach wzięli udział uczniowie z Elbląga, Olsztyna, Ostródy, Kisielic i Iławy. Zawodnikom kibicowali ich koledzy i koleżanki, nauczyciele oraz najbliżsi: rodzice i dziadkowie. Nie zabrakło również zaproszonych gości: p. Starosty Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego i p. Burmistrza Miasta Iławy Dawida Kopaczewskiego.

Rywalizacja uczniów zawsze wzbudza dużo emocji. Dzieci niejednokrotnie pokonują swoją niepełnosprawność i zaskakują wszystkich ogromnym hartem ducha i wielkimi umiejętnościami pływackimi. Ze wzruszeniem obserwuje się radość zawodników kończących swój start i często łzy radości. Jeszcze więcej emocji wzbudza wyścig sztafet. 

W tym roku I miejsce zajęli uczniowie z Elbląga, II miejsce zawodnicy z Ostródy, III miejsce wywalczyli gospodarze, a IV miejsce placówka z Olsztyna. Każdy został nagrodzony medalem, upominkami, a sztafety i ich trenerzy otrzymali pamiątkowe statuetki. 

Wszyscy zgodnie deklarowali: do zobaczenia za rok!

Organizatorzy dziękują za pomoc Starostwu Powiatowemu w Iławie, Iławskiemu Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Stowarzyszeniu Szkoła Pływania "Orka" i Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną "Jesteśmy".

Tekst: M. Lewko/red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. R. Kowalkowski.

Iława. Wielkie sportowe emocje i łzy radości na 8. Mikołajkowych Zawodach w Pływaniu Ośrodków Szkolno-Wychowawczych.

Ilość zdjęć 43

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9734 sekundy