REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie

(Fot: R. Kowalkowski. )

W czwartek, 5 maja w nowej siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Sucharskiego w Iławie odbyły się Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze. Gościem specjalnym był Witold Czuksanow, który je poprowadził, a jest on znanym autorem książek i poradników o tematyce ogrodniczej. Uczniowie wspólnie z nauczycielami i rodzicami pod okiem specjalistów tworzyli wymarzony ogród wokół szkoły. Organem prowadzącym placówkę jest Powiat Iławski.

- Było pięknie. Ogród stworzony od podstaw. Nie było nic, a jest wszystko. Wymarzona pogoda, wspaniali goście, uczniowie, rodzice, sponsorzy. Stworzyliśmy wspólnie magiczny ogród przy naszej nowej, pięknej szkole. Witold Czuksanow – nasz wieloletni przyjaciel stworzył piękny projekt ogrodu. PSB Mrówka Iława podarowała nam rośliny, sprzęt ogrodniczy. Firma Ramp – akcesoria ogrodnicze. Firma Kwazar – różnej wielkości spryskiwacze i inne dary. Firma Lasland mnóstwo specjalistycznego podłoża marki Kronen. Wszystkim małym i dużym ogrodnikom, którzy przynieśli nadwyżki swoich roślin z ogrodu, bardzo dziękujemy. Był to pięknie uczczony Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Zawsze razem. Każdy jest ważny i potrzebny - podsumowują akcję organizatorzy Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych: A. Siecińska, S. Wtulich i A. Urzędowska.

f

Ogrodnikiem przewodnikiem był Witold Czuksanow (na zdjęciu u góry), przyjaciel szkoły, znany autor książek i poradników o tematyce ogrodniczej.

Nie zabrakło delegacji z Powiatu Iławskiego, organu prowadzącego Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Iławie, w osobie Bartosza Bielawskiego, starosty, Macieja Rygielskiego, członka zarządu. Na zdjęciu z zastępcą dyrektora placówki Wojciechem Wegnerem.

Na Rodzinnych Warsztatach Ogrodniczych w nowej siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iławie.

Ilość zdjęć 37

Fot: R. Kowalkowski. 

Publikacja Starostwa Powiatowego w Iławie.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Artykuł załadowany: 0.6625 sekundy