REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 stycznia 2022, 09:34 komentarzy 2

(Fot. Port Iława.)

Wesołe Morsy z Jezioraka oraz Port Iława organizują wspólne granie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny jubileuszowy, 30. finał odbędzie się pod hasłem „Przejrzyj na oczy!”. 

Na orkiestrową niedzielę zaplanowano wiele atrakcji. Już od godziny 11.00 na terenie Portu odbędą się gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych przygotowane przez animatorów. Iławska Grupa Ratownictwa – IGR w ramach profilaktyki bezpieczeństwa nad wodą i udzielania pierwszej pomocy przeprowadzi prelekcje i szkolenie dla wszystkich zainteresowanych. Na portowych sztalugach zaprezentowane zostaną obrazy Justyny Akińczy oraz ręcznie uszyte przez artystkę lalki. Z inicjatywy Wesołych Morsów na plaży miejskiej uczestnicy wydarzenia utworzą duże orkiestrowe serce, które zostanie uwiecznione zdjęciem zrobionym z drona obsługiwanego przez Michała Krysztofiaka. Nie zabraknie także wokalnej niespodzianki w wykonaniu Morsów. Znana trenerka fitness Magdalena Jankowska tradycyjnie już rozgrzeje wszystkich ćwiczeniami na trampolinie. Na finał wspólnej zabawy będzie okazja do wspólnej kąpieli dla doświadczonych morsów oraz tych, którzy pierwszy raz będą chcieli wejść do zimnej wody Jezioraka. Od początku imprezy będzie serwowana pyszna grochówka przygotowana przez Bar Bistro Centrum oraz ciasto i gorąca herbata morsa. O muzyczną oprawę zadba Dominik Jaskulski z MeloRadia. 

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane do sztabu Orkiestry działającego przy Iławskim Centrum Kultury. Fundacja WOŚP przeznaczy je na wsparcie okulistyki dziecięcej. Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje. Zapraszamy wszystkich serdecznie do Portu Iława. Niech nas połączy działanie we wspólnej sprawie. Do zobaczenia – siema!

MW/red. kontakt@infoilawa.pl.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Ben Foster 0 ponad rok temuocena: 75% 

    Tylko żeby znowu nikt autem po schodach nie jeździł, bo w końcu kogoś rozjadą

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~. -1 ponad rok temuocena: 0% 

    PANI SIĘ STARA!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4236 sekundy