REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 stycznia 2022, 08:54 komentarzy 20

(Fot. Info Iława.)

Viking 390 - to nowa łódź, jaką od 17 stycznia mają do swojej dyspozycji strażnicy ze Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Iławskiego. Tego dnia w Porcie Iława odbyło się spotkanie, podczas którego nabytek oficjalnie trafił do użytkowników.

Pomoże strażnikom w pracy na akwenach powiatu iławskiego, w tym w walce z nielegalnym połowem ryb. 

Jak powiedział nam podczas poniedziałkowego spotkania w Porcie Iława Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego, powiatowy samorząd regularnie wspiera społeczną straż. Przekazał już noktowizory, lornetki i łodzie - pierwszą w 2015 roku.

- Mam nadzieję, że ta druga, przekazywana dzisiaj, będzie równie dobrze służyła Straży: równie długo i bezawaryjnie. Konstrukcja jest bardzo solidna, więc myślę, że spełni oczekiwania użytkowników i pomoże im w codziennej pracy - skomentował B. Bielawski.

- I przeszkodzi kłusownikom! - dodali strażnicy.

Na realizację tego zakupu samorząd Powiatu Iławskiego przekazał 30 tysięcy złotych, a wartość łodzi opiewa na niecałe 41 tysięcy. Różnicę pokrył olsztyński oddział PZW, którego przedstawicieli także nie zabrakło w iławskim porcie. Natomiast Powiat Iławski reprezentowali jeszcze Marian Golder (z zarządu) i Mateusz Szauer, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w iławskim starostwie.

Za przekazane wsparcie wyraził wdzięczność komendant społecznej straży.

- Bardzo dobrze układa się nam współpraca z Powiatem Iławskim - skomentował Jacek Czychewicz. - Myślę, że samorządowcy widzą dobre efekty naszej pracy, dlatego wspierają nas, pomagając w zakupie niezbędnego sprzętu. Dodam, że ta łódź może płynąć, nawet łamiąc lód do 5 centymetrów.

Zatem Viking 390, aluminiowa łódź polskiej produkcji wyposażona w 25-konny silnik Yamaha, będzie walczyć z kłusownikami na jeziorach w powiecie nie tylko latem, ale i zimą.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława. 

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Jack 0 3 miesiące temuocena: 100% 

  Czy to prawda, że strażnicy pracują u uprawnionych do rybactwa? Stawiają i handlują zezwoleniami i rybami? Czy to prawda że rybacy używają prądu do zabijania ryb w jeziorach?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarosław -1 3 miesiące temuocena: 71% 

  Strażnicy państwowi PSR, dlaczego ich nie było w tak ważnym dniu? To lekceważenie niezależnej straży, brak szacunku dla społeczności, mieszkańców?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysztof -2 3 miesiące temuocena: 88% 

  Skandal brak opłacanych strażników psr tylko swiadczy o patologi pokazanej w TV. Strach pływać, im niezależnie na ochronie środowiska i bezpieczeństwie na szlakach wodnych. Arogancją i brak szacunku dla ludzi przez płatnych strażników tylko potwierdza prawdę o machlojach?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sylwester z Siemian -3 3 miesiące temuocena: 83% 

  A gdzie PSR ? To im nie zależy na dbaniu o wody? Pełno sieci na szlakach, co chwila niszczone są silniki bo jakieś siaty z baniakami wkręcają się, masa ryb zdechłych. Państwowa straż nic nie robi tylko pilnuje kłusowniczych sieci na Mazurach, na Jezioraku? Można się utopić, dzieci pływają a na szlaku gdzie pełno sieci nieoznakowanych, jakieś śmieci przywiązane stare baniaki mają ostrzegać o siatkach?, kto odpowiada za ten stan? Ludzie społecznie poświęcają swój czas na kontrolę a ten tyłka nie ruszy, za co bierze pieniądze? Boi się że teraz kłusownictwo będzie bardziej ograniczone?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Róża wiatrów -4 3 miesiące temuocena: 83% 

  No i dobrzeam nadzieję że będą jak dotąd kontrolować tych kusoliz Sienkiewicza nie zapominajmy że na większość zębatych jest teraz ochrona a tym kusolą z Sienkiewicza nawet lód nie straszny na szerokim i na sarnowku dwa razy dziennie bagrują więc panowie do pracy i powodzenia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jjh -5 3 miesiące temuocena: 50% 

  Bielawski weź się za drogi lepiej. Wszędzie dookoła dziury wstęgi obcinaj nozyczkami to będzie sukces jak otworzysz nowo drogę. I jeszcze jedno jak już robisz drogę to konkretnie a nie na starą nawierzchnie kladziesz asfalt za 5 lat znowu będą dziury. Drogę stara to się wypiepsa do samej ziemi i kładzie. Nowo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wędkarz -6 3 miesiące temuocena: 86% 

  Brawo straż brawo powiat i PZW, trzeba pilnować naszych wód bo to nasze dobro i produkt turystyczny. Im większa kontrola tym większe szanse że ryb w naszych jeziorach nie będzie masowo bokiem ubywać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adrzej z Iławy -7 3 miesiące temuocena: 72% 

  Trzeba zapytać Pana pułkownika ludowego wojska polskiego z PSR Olsztyn on wie wszystko i najlepiej, który kieruję wszystkim A najlepiej układami z rybkami ewentualnie napiszcie do komendy policji w ìławie to wam wyjaśnią ile złapali kusownikow. To co mi wiadomo to złapali ale TROLE będą hejtowac normalną i nieskorupowaną SSR . Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów dla tych nie kupionych strażników.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lodołamacz -8 3 miesiące temuocena: 67% 

  a ILU ? kłusowników " złapała " straż rybacka w ciągu ostatnich kilku lat ? ?????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ilu ? schwytano . -9 3 miesiące temuocena: 55% 

  skoro nie będzie odpowiedzi , to może nie złapali nikogo .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rysiek. -10 3 miesiące temuocena: 88% 

  Najlepszy sukces SSR to ujawnienie korupcji Państwowej straży rybackiej w Olsztynie branie kasy i ochrona uprawnionych do rybactwa. W magazynie Gargas dyrektor GR Iława wyraźnie się przyznał że płacił im, i jeszcze okradali skarb państwa wręczają zamiast mandatu pozwolenie na żecz GR Iława. Ci co tu piszą na SSR to trole z PSR i GR, dobrze że jest niezależna straż na naszych wodach chodź niewygodna dla zlodzieji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Brawo -11 3 miesiące temuocena: 27% 

  Ten Pan posiada uprawnienia by pływać taką łodzią? Skoro wykonuje pracę to znaczy, że musi mieć paten stermotorzysty (nie mylić z amatorskim sternikiem motorowodnym). No i oczywiście chyba nie zamierza pływać na silniku po akwenach na, których jest zakaz stosowania silników spalinowych bo do tego też wymagane są uprawnienia. Poza tym piękna łódź i z pewnością odstraszy kłusowników.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Heh -12 3 miesiące temuocena: 33% 

  :) Jak on jeszcze żadnego kłusownika nie złapał :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~naprzód więc -13 3 miesiące temuocena: 67% 

  to w końcu może złapią tego grubego z Kantowa , co wozi ryby w worku jutowym .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wędkarz -14 3 miesiące temuocena: 79% 

  Jak wynika z tego artykułu Społeczna Straż Rybacka została doceniona przez władze powiatowe jak również okręgu PZW za bardzo dobre wyniki w swojej dzialności. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Ps, a trolami proszę się nie przejmować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Heh -15 3 miesiące temuocena: 40% 

  Proszę nie być miękkiszonem i wymienić te sukcesy bo kipię z ciekawości :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sławek -16 3 miesiące temuocena: 56% 

  Żeby pogonić kłusoli nie potrzeba super sprzętu,wystarczy przejechać się nad jezioro,gdy bierze szczupak to nad jeziorami robi się tłoczno jak na autostradzie,oczywiście 90 procent nie wie nawet jak wygląda karta wędkarska,czy pozwolenie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Heh -17 3 miesiące temuocena: 0% 

  a ty Sławuś te informacje z fusów porannej kawy wziąłeś czy jak? Bo pojęcia to ty na ten nie masz żadnego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karaś -18 3 miesiące temuocena: 86% 

  Bardzo dobrze! Straż musi być dobrze wyposażona!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Viking -19 3 miesiące temuocena: 27% 

  Nie mają na co pieniędzy wydawać !!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2952 sekundy