REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie

(Fot. www.powiat-ilawski.pl.)

Samorząd Powiatu Iławskiego wziął udział w wojewódzkim Pikniku Edukacyjnym pt. LOVE ROWER, który odbywał się w niedzielę, 19 września w Parku Centralnym w Olsztynie. 

Powiat Iławski tworzył jedno stanowisko z Urzędem Miasta w Iławie. 

Organizatorem pikniku był Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie oraz Polski Kongres Drogowy. Patronat Honorowy: Ministerstwo Infrastruktury i Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie Gustaw Marek Brzezin.

Setki dzieci, tych całkiem małych i dużych, przyjechały ze swoimi rodzicami i opiekunami na piknik, który miał charakter rekreacyjno-edukacyjny. Najmłodsi przyjechali na rowerach, hulajnogach, a ich zadaniem było odwiedzenie każdego ze stoisk, by uzyskać naklejkę, która z kolei uprawniała do losowania nagród głównych. Tego dnia Park Centralny w Olsztynie zamienił się w mapę województwa, gdzie znalazły się poszczególne urzędy powiatowe, miejskie i gminne, ale także szkoły, biblioteki i przedsiębiorstwa produkujące akcesoria do rowerów.

Każda z jednostek samorządu terytorialnego miała swoje stoisko z zadaniem do wykonania dla najmłodszych oraz drobne upominki i materiały promujące daną cześć województwa. Powiat Iławski wspólnie z Miastem Iława przygotował tor wodny i papierowe żaglówki, które za sprawą dzieci miały pokonać określoną odległość, z użyciem wyłącznie dmuchania w żagiel. Zadanie nie zawsze było najłatwiejsze, ale wszyscy w końcu dali radę. Każde dziecko otrzymało także  upominki. Olsztynianie chętnie odwiedzali iławskie stoisko, większość znała Iławę i Powiat Iławski, jezioro Jeziorak, choć byli i tacy, którzy jeszcze naszych stron dobrze nie znali. Miłą niespodzianką była także wizyta iławianina Krzysztofa Zakrety. Stoisko powiatowo-miejskie tworzyli: Magdalena Rogatty – Starostwo Powiatowe w Iławie, Anna Balińska – Informacja Turystyczna w Iławie oraz Jakub Kaska – Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Iława.

- Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę Warsztatu Terapii Zajęciowej w Iławie, którego uczestnicy wykonali 50 papierowych żaglówek specjalnie na piknik. Żaglówki spełniły swoją rolę, a niektóre dzieci chciały je wziąć nawet z sobą do domu. Dziękujemy także Zespołowi Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie za ogromną pomoc organizacyjną - przekazuje wyrazy wdzięczności iławskie starostwo.

W programie Pikniku Edukacyjnego LOVE ROWER były m.in. rowerowe gry terenowe, elektryczne rowerki dla dzieci, wyścigi dla najmłodszych Strider Cup oraz rowerowa parada, która zrobiła ogromne wrażenie.

www.powiat-ilawski.pl 
Zdjęcia: Magdalena Rogatty, Anna Balińska.
Publikacja Starostwa Powiatowego w Iławie.

Artykuł załadowany: 0.1561 sekundy