REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 sierpnia 2021, 09:37 komentarzy 55
Maciej Rygielski, członek Zarządu Powiatu Iławskiego i Adam Żyliński, wieloletni burmistrz Iławy, zachęcają mieszkańców do szczepień przeciw Covid-19, sami dając przykład.

Maciej Rygielski, członek Zarządu Powiatu Iławskiego i Adam Żyliński, wieloletni burmistrz Iławy, zachęcają mieszkańców do szczepień przeciw Covid-19, sami dając przykład. (Fot. Archiwum Powiatu Iławskiego/M.Rogatty.)

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Powiatu Iławskiego do szczepień przeciwko Covid-19. Ponad podziałami w sprawie szczepień zwracają się do Państwa samorządowcy, aktualni i byli, ludzie kultury, oświaty, sportu  i mediów.

Spytaliśmy samorządowców, radnych, urzędników oraz dziennikarzy, dlaczego postanowili zaszczepić się przeciw Covid-19 i czy zachęcają do tego wszystkich mieszkańców Powiatu Iławskiego.

Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego

- Zaszczepiłem się, gdyż uważam, że jest to mój obowiązek jako obywatela. Żona i dwoje dzieci także są już po szczepieniu. Moja świadomość na temat szczepień jest z pewnością głębsza ze względu na to, że jestem z wykształcenia lekarzem weterynarii i co do zasadności szczepień nie mam cienia wątpliwości. Podejmując decyzję, miałam szczególnie na uwadze cały wysiłek personelu medycznego, który przy kolejnych falach koronawirusa pracował w pocie czoła, w bardzo trudnych warunkach, narażał zdrowie dla nas wszystkich. Co możemy zrobić dla siebie i dla nich? Zaszczepić się.

Marek Polański, Wicestarosta Powiatu Iławskiego

- Zaszczepiłem się, bo tak i już. Szczepienia są cenną zdobyczą cywilizacji, dzięki nim wyeliminowano wiele chorób. Szczepionki chronią nas przed wirusem i jego mutacjami. Moim zdaniem zaszczepienie się jest także właściwą postawą obywatelską. Namawiam wszystkich do szczepień przeciw Covid-19. Bądźmy solidarni.

Bernadeta Hordejuk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

- Zaszczepiłam się, bo wierzę w naukę i wiedzę specjalistów, którzy nad  tą szczepionką pracowali od 2003 roku. Zrobiłam to dla ochrony własnego zdrowia, całej mojej rodziny, którą tworzą także seniorzy, dla znajomych, kolegów i koleżanek w pracy. Również po to, by wrócić do w miarę normalnego życia, oczywiście stosując się do wszelkich zalecanych obostrzeń. Cała moja rodzina z niecierpliwością czekała na możliwość zaszczepienia. Już w styczniu, kiedy była możliwość rejestracji online zadeklarowałam gotowość.

Maciej Rygielski, wieloletni Starosta Powiatu Iławskiego, dziś członek Zarządu Powiatu Iławskiego

- Wierzę w rozwój nauki i autorytety naukowe. Z pokorą poddaję się presji specjalistów, nie mając żadnych wątpliwości o celowości szczepień. Rozumiem, że ludzie mają różne wątpliwości, że każdy z nas ma inne poglądy, ale w kwestiach bezpieczeństwa całej populacji powinniśmy być solidarni.

Adam Żyliński, wieloletni burmistrz Iławy

- Absolutnie nie podlegało dyskusji, że poddam się szczepieniu przeciw Covid-19. Korzystanie ze zdobyczy cywilizacyjnych, jakimi są szczepionki, uważam za coś zupełnie naturalnego i koniecznego. W historii ludzkości mamy jak na dłoni przykłady, jak szczepienia wpływały na populację ludzi – pozwalały jej przetrwać, wyeliminowały dziesiątki strasznych chorób. Nie rozumiem, jak można się wahać, zastanawiać. Cała moja rodzina także jest zaszczepiona. Z podstawówki pamiętam czytankę, która bardzo wpłynęła na moją wyobraźnię i utknęła mi w pamięci do dziś. Bohaterem jej był Louis Pasteur, który, jak wiadomo, opracował szczepionkę przeciwko wściekliźnie. Rzecz się działa na Syberii, gdzie 9 dzieci chłopa wiejskiego, niepiśmiennego zostało pogryzionych przez zwierzę w lesie. Przebył on z całą rodziną długą drogę z Syberii aż do Paryża, po to, żeby Louis Pasteur uratował jego dzieci, stosując wynaleziony przez siebie preparat. W taki sposób została przemycona najmłodszym cenna wiedza na temat samego odkrywcy i szczepień.

Anna Rabczyńska, Sekretarz Powiatu Iławskiego

- Zaszczepiłam się przeciwko Covid-19, aby uniknąć zachorowania na tę chorobę, a nawet jeśli zachoruję, to aby ją łagodnie przejść. Zaszczepił się również mój mąż, moje dzieci, rodzice i pozostali członkowie mojej rodziny. Wierzę, że oprócz komfortu funkcjonowania w społeczeństwie, przyczyniam się w ten sposób również do nabycia odporności zbiorowej. Po szczepieniu nie miałam jakichś ciężkich, niepożądanych objawów (1 dawka – dreszcze, ból głowy, 2 dawka – żadnych dolegliwości). Wierzę w skuteczność szczepionek  przeciwko Covid-19 i zachęcam wszystkich Państwa, którzy jeszcze nie zaszczepili się, aby to zrobili.

Bożena Marchewka, dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego w Iławie

- Szczepię się, bo dbam o swoją kondycję zdrowotną i cała moja rodzina także to zrobiła. Od dziecka przyjmujemy szczepionki, które chronią nas przed naprawdę strasznymi chorobami jak np. ospa czy odra i to pozwoliło wyeliminować je ze społeczeństwa. W przypadku Covid-19 jest podobnie i dlatego decyzja o szczepieniu była oczywista.

Kazimierz Parowicz, radny Rady Powiatu Iławskiego

- Jestem ogromnym zwolennikiem szczepienia przeciw Covid-19. Uważam, że całe społeczeństwo powinno się wyszczepić dla własnego bezpieczeństwa. Sam zrobiłem to  już dawno, bo w lutym. Cała moja rodzina, od najstarszych do najmłodszych przedstawicieli, jest także zaszczepiona. Jak zachęcić do szczepień? Myślę, że najskuteczniejszym sposobem jest uświadamianie ludziom, co mogą stracić, jeśli się nie zaszczepią. A mogą stracić wiele, włącznie z życiem, mogą być hospitalizowani, mieć szereg powikłań, itd. Wszystkie wypowiedzi antyszczepionkowe są według mnie oparte na ignorancji, a czasem po prostu na złej woli.

Marek Borkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego

- Jako jednostki możemy zdziałać niewiele, natomiast razem budujemy silne, świadome społeczeństwo. Zdrowie to podstawa naszego działania we wspólnocie, bądźmy odpowiedzialni za siebie nawzajem - zaszczepmy się. Powrót do pełnego, wartościowego i niezwykle  potrzebnego nam świata jest na wyciągnięcie ręki. Idźmy ramię w ramię po zdrowie.

Krzysztof Harmaciński, Wójt Gminy Iława

- Zaszczepiłem się, bo chciałem chronić swoje zdrowie i życie oraz swoich najbliższych. Zrobiłem to w pierwszym możliwym terminie i nie miałem żadnych wątpliwości. Cała moja rodzina także skorzystała ze szczepień. Namawiam wszystkich mieszkańców gminy i całego powiatu do skorzystania z takiej możliwości. Stąd też m.in. pomysł, by uruchomić punkt szczepień podczas festiwalu w Siemianach dla wszystkich chętnych mieszkańców i turystów.

Dorota Kamińska, Wiceburmistrz Iławy

- Zaszczepiłam się. Na szczepienie zgłosiłam się na długo przed ich rozpoczęciem, korzystając z możliwości zgłoszenia chęci szczepienia. Zaszczepieni są moi bliscy. Ufam, że to ochroni moją rodzinę i pozwoli nam cieszyć się swoim towarzystwem. Dzięki certyfikatowi mogłam bez przeszkód wyjechać i spędzić czas z bliskimi mi osobami. Nadal musimy troszczyć się o siebie i unikać zagrożeń. Wierzę, że jako zaszczepieni będziemy mogli sobie z tym lepiej poradzić. Ważne, aby każdy z nas podjął tę decyzję w konsultacji ze swoim lekarzem. Bądźmy zdrowi, tego wszystkim życzę.

Michał Młotek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie

- Znałem osoby, które odeszły w wyniku zarażenia COVID-19, w czasie, kiedy nie było jeszcze szczepionek. Dziś wiemy, że szczepienia chronią przed ciężkim przebiegiem choroby. Wiemy też, że każda osoba zaszczepiona to kilkanaście kolejnych osób uchronionych przed zakażeniem. Szczepienie to więc dla mnie bezpieczeństwo własne, ale też najbliższych i osób, z którymi w ramach swoich obowiązków spotykam się na co dzień. To też droga do powrotu do normalności, czyli odejścia od maseczek, swobodnych spotkań i powrotu dzieci do szkół.

Rafał Ryszczuk, Burmistrz Kisielic

- Kilka miesięcy temu przechodziłem Covid-19 można powiedzieć skąpoobjawowo, no ale jednak. I w zasadzie ze szczepieniem mógłbym poczekać. Ale jako samorządowiec muszę spotykać się z ludźmi w przeróżnych instytucjach, m.in. takich jak NFZ i dość często przed spotkaniami pojawiały się pytania, czy jestem zaszczepiony. Dlatego poddałem się szczepieniu. Poza tym chcę normalnie żyć, korzystać z uroków życia, wyjechać za granicę z rodziną. Moja żona jako nauczyciel jest już zaszczepiona, a starsza córka ma już termin szczepienia.

Dominik Jaskulski, dziennikarz radiowy

- Jak tylko była możliwość, od razu zapisałem się na szczepienie. Wszystko przebiegło bez zakłóceń, z minimalnymi odczynami poszczepiennymi. Moja praca polega na ciągłych spotkaniach z ludźmi, na rozmowach z nimi. Byłem szczególnie narażony na zakażenie i też stanowiłem takie zagrożenie. Nie mogłem sobie na to pozwolić. Moja żona jako nauczycielka już dawno jest po szczepieniu. Czujemy się wszyscy bezpieczniej, co jest uzasadnione medycznie i tego się trzymamy.

Ewa Junkier, radna Rady Powiatu Iławskiego

- Dzisiaj wszyscy marzymy o swobodzie, jaką mieliśmy przed pandemią. Myślę jednak, że bez szczepień jest to niemożliwe. Fakt, że oboje z mężem byliśmy zaszczepieni, pozwolił nam bez stresu wyjechać  na urlop, bo czuliśmy się bezpiecznie. Uważam, że tylko szczepienia pozwolą nam wrócić do normalności i ochronić naszych bliskich i samych siebie.

Andrzej Dawid, Radny Rady Powiatu Iławskiego

- Zaszczepiłem się, bo wierzę polskim lekarzom i na ich opinii polegam. Nie miałem wątpliwości w sprawie szczepionki. Pierwszą dawkę przyjąłem w Gdańsku, a drugą w Zalewie. Sam chorowałem na Covid-19 i przeszedłem go dość ciężko. Uważam, że wszyscy powinniśmy się szczepić. Nie słuchać zabobonów, tylko opierać się na zdaniu specjalistów, rozmawiać z lekarzami w razie jakichkolwiek wątpliwości. Z mojego grona rodzinnego i wśród znajomych nie spotkałem się z sytuacją, że ktoś nie chciał się zaszczepić. Zachęcam do szczepień wszystkich mieszkańców Powiatu Iławskiego.

Dominik Jaskulski, dziennikarz radiowy (Meloradio), zaszczepił się przeciw Covid-19 w pierwszym możliwym terminie i wszystkich zachęca do zrobienia tego samego.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~A co tam... 0 2 miesiące temuocena: 100% 

  To dla jaj pojedziemy spiskowo ;-) "W 2013 r. w sprawie sądowej Molecular Pathology v Myriad Genetics, Inc, w USA, Sąd Najwyższy orzekł, że ludzkie DNA nie może zostać opatentowane, ponieważ jest „produktem natury”. Ale pod koniec orzeczenia Sąd Najwyższy orzekł, że jeśli ludzki genom zostanie zmodyfikowany przez szczepionki mRNA (które są obecnie w użyciu), to genom może zostać opatentowany. Oznacza to, że każdy, kto otrzymał szczepionkę, jest teraz technicznie „opatentowany”, a coś, co jest opatentowane, jest „zastrzeżone” i zostanie włączone do definicji „transludzi”. Osoby prawnie zidentyfikowane jako „transludzie” nie mają dostępu do praw człowieka ani praw przyznanych przez państwo. . Dzieje się tak, ponieważ nie są klasyfikowane jako w 100% biologiczne lub ludzkie. Dlatego technicznie każdy, kto otrzymałby tę szczepionkę, nie miałby już dostępu do praw człowieka. Niedawno pojawiło się kilka dokumentów prawnych na ten temat, więc wyjaśnienia powinny być dostępne wkrótce..."

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do: Smigiel -1 2 miesiące temu

  Ja już akurat już po, więc pudło. Przeciwciała super poziom i naturalna odporność. Odporność bez potencjalnego ryzyka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Smigiel -2 2 miesiące temuocena: 0% 

  Modyfikacja fizycznie niemożliwa.Przez takie przekłamywania zwłaszcza nierozumienie tłumaczeń mamy co mamy. Życzę łagodnego przebiegu choroby.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~maido -3 2 miesiące temuocena: 100% 

  Czyż nie warto zostać transczłowiekiem dla możliwości wylosowania hulajnogi?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rubin -4 2 miesiące temuocena: 78% 

  "Niech rozsądzi nas kapusta!""Co, kapusta?! Głowa pusta?!"A kapusta rzecze smutnie:"Moi drodzy, po co kłótnie,Po co wasze swary głupie,Wnet i tak zginiemy w zupie!Kłócicie się jakby było o co.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Co z tego -5 2 miesiące temuocena: 90% 

  Wszyscy zaszczepieni a "powrotu do normalności" jak nie widać tak nie widać. 4 fala na horyzoncie, lockdown i dodatkowe szczepienia bo te na kolejne warianty nie działają (co już medycyna potwierdza-patrz wyszczepione państwa Izrael, Australia, Kanada itd). Nadal dystans, problemy z wyjazdami i chodzenie w maseczkach czyli bez zmian. Nie macie dość? bo ja cicho przyznam, że tak.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~999 -6 2 miesiące temuocena: 90% 

  No przecież mówili, że jak się zaszczepimy to już będzie ok. A tu druga, trzecia... Piąta dawka. Może chodzi o coś innego? Przecież koncernydziałaja dla naszego dobra!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec Iławy -7 2 miesiące temuocena: 50% 

  Ja też jestem zaszczepiony.Czekałem i byłem zdecydowany jak tylko pojawiły się szczepionki.Dlaczego? ...bo tak uważam i już.Do dzisiaj żyję .Inni nie mieli tego szczęścia.Myślę , że osoby udające się do służby zdrowia powinny być szczepione przymusowo, a jak nie to witaminę "d" i wynocha.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hihi -8 2 miesiące temuocena: 85% 

  Bo tak uważam. Bo wierzę. Bo ufam. Dobre, ale to, że jest to preparat nie sprawdzony i fazie ogólnoświatowych badań to juz nie ważne. To, że nie ma odpowiedzialnego za chociażby długotrwałe skutki to już nie ważne. Nic nie ważne byle tylo "poczuć się" bezpiecznym. Bo tak mi "mądre głowy" w telewizji mówiły, a przecież telewizja nie kłamie ;-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Barbórka -9 2 miesiące temuocena: 44% 

  Szczepią się też traktorzystki, kołchoźnicy i hutnicy. W tym czasie wrogowie Nowego Ładu kaszlą zza węgła i rozsiewają zarazę. Tak być nie może!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaś -10 2 miesiące temuocena: 100% 

  Cukier krzepi! Więc jedzmy dużo cukru... Tak kiedyś medycy mawiali.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rozsądny -11 2 miesiące temuocena: 43% 

  Ja Was nie atakuję i nie wyzywam? Piszę jak jest a Wy? Pozdr,i nie róbcie już kupy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rozsądny -12 2 miesiące temuocena: 40% 

  A od kiedy preparat to już szczepionka? Póki co producent nie bierze odpowiedzialnosci za skutki poszczepienne, a odszkodowań państwo nie wypłaca, więc bez podniety proszę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~odwal się dzięciole od zaszczepionych -13 2 miesiące temuocena: 73% 

  ten rozsądny ma naprawdę życiowe zmartwienia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rozsądna rada -14 2 miesiące temuocena: 83% 

  rozsądnie więc nie podniecaj się . a tym bardziej nie onanizuj się .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jajca jak berety -15 2 miesiące temuocena: 94% 

  gieroj tridiestyj piatyj usiadł pewnie na dupu .bo nie wie , któż to takoj TW CZESŁAW . nawierno toże nie znajet ormowców iławskich . czyli jest czerwony jak burak.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wyszło szydło z worka -16 2 miesiące temuocena: 94% 

  bo czerwonego buraka 35-tego pewnie przytkało . bo ormowców iławskich pewnie nie zna , tw. czesława pewnie też nie zna ,,,czyli jest cienial .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sum -17 2 miesiące temuocena: 5% 

  O, nie! Adam jakiś taki przyduszony pogrubny - niedobrze!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~powtórka wpisu -18 2 miesiące temuocena: 100% 

  mądralińska dużo poniżej ,,, przecież nikt cię nie molestuje na siłę , żebyś dała się zaszczepić ,,,jak nie jesteś idiotką to nie daj sobie wsadzić igły i tyle.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~szkoda atramentu -19 2 miesiące temuocena: 100% 

  ŻADEN DZIĘCIOŁ , CZY TEŻ DZIĘCIOLICA NIE MA OBOWIĄZKU SIĘ SZCZEPIĆ !!!więc po co ich to liche pultanie ????????????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~35-ty , daj znak życia -20 2 miesiące temuocena: 91% 

  a gdzież nasz ałutorytet wszechwiedzący 35-ty. ??? przecież ten znawca zjawisk i tełorii wszelakich powinien wiedzieć doskonale , któż to taki tw. czesław ? któż to to taki niejaki kiejstucik ?jeżeli nie odpowie ten mędrzec , to może oznaczać , że pielęgniarka dała mu zastrzyk i śpi .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pielęgniarka -21 2 miesiące temuocena: 100% 

  trzydziesty piąty bujaj się i stań do apelu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Endriu -22 2 miesiące temuocena: 28% 

  Która to była dawka? Pierwsza, druga czy piąta? I "paszport polsatu" do kolekcji dostają?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niezaszczepieni pultają się -23 2 miesiące temuocena: 65% 

  artykuły tego typu ewidentnie przeszkadzają wyznawcom innej wiary , czyli antyszczepionkowcom , i pultają się niezaszczepieni na temat szczepień . a co konkretnie się pultają ? , to sami nie wiedzą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan -24 2 miesiące temuocena: 30% 

  Nie, ukazują totalną i bezkrytyczną propagandę bez żadnej merytorycznej dyskusji.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość -25 2 miesiące temuocena: 31% 

  Każdy kto posiada trochę wiedzy z niezależnych źródeł i nie patrzy ślepo na "autorytety" chwalące szczepionki, nie podda się szczepieniu. Rodacy obudźcie się, to są testy na ludziach! To jest polityczny wirus, a czwarta fala zbliża się bo rządzący zaplanowali jej datę już dawno aby zrealizować swojemu cele. PiS i covid to jadnakowe bagno i kłamstwo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~trzy po trzy -26 2 miesiące temuocena: 75% 

  ależ badacz naukowy się odezwał poniżej jako ~~Smigel ~, który na pewno posiada trochę wiedzy i być może jest kompetentny do kwestionowania badań naukowych , zgodnie z upoważniającym go do tego profilem ukończonych studiów,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Smigiel -27 2 miesiące temuocena: 25% 

  Każdy ,kto posiada trochę wiedzy nie będzie kwestionował autorytetów z danej dziedziny.Rozumiem że nie jesteś medykiem i nie skończyłeś studiów upoważniających Cie do kwestinowania badań naukowych?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bzdury gościu piszesz -28 2 miesiące temuocena: 100% 

  niezależnym życzmy Rodacy , żeby się obudzili ,,, twoje życie , twoje bagno ... gościu !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jozin z bazin -29 2 miesiące temuocena: 80% 

  wirusem jest chyba ten powyżej

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Robert -30 2 miesiące temuocena: 38% 

  Co to musi być za trefny towar, że aż takie akcje nakłaniające robią... Ach, fakt. III faza badań klinicznych. Jak coś się stanie to radź sobie sam. W końcu podpisałeś oświadczenie, że z własnej woli się poddajesz temu ryzykownemu profilaktycznemu zabiegowi medycznemu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Robert -31 2 miesiące temuocena: 34% 

  Sęk w tym, że to właśnie z każdej strony się przymusza i stosuje terror bardziej lub mniej wyraźny mający na celu przymuszenie do tego niebezpiecznego zabiegu (w fazie testów.) Bierzcie ile tylko chcecie, ale innych nie przymuszajcie metodami odbiegającymi dalece od merytorycznych i demokratycznych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pierdolamento powyżej -32 2 miesiące temuocena: 69% 

  a co ciebie ```ROBERCIE "" trapi aż tak ,,,,,,,, nie chcesz to nie bierz , ale innym nie zakazuj.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cxz -33 2 miesiące temuocena: 100% 

  Ja tego nie rozumiem, sam jestem zaszczepiony ale nikogo nie namawiam,ani nie odradzam każdy sam podejmuje decyzje. Nie boję się niezaszczepionych .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan -34 2 miesiące temuocena: 64% 

  W końcu jak się zaszczepię to jestem bezpieczny, nie? Więc po co takie artykuły.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. -35 2 miesiące temuocena: 58% 

  PRÓBA POŁĄCZENIA SIŁ BY ZASZKODZIĆ PISOWI W NADCHODZĄCYCH WYBORACH ZA 2 LATA. PAN ŻYLINSKI OFICJALNIE PRZECIEŻ POWIEDZIAŁ PRZED OSTATNIMI WYBORAMI, ŻE STARTUJE NA SENATORA Z LISTY PSL, BY ZASZKODZIĆ PIS. A JAK SIĘ SKOCZYŁO TO CHYBA WIECIE? W IŁAWIE ZGARNĄŁ NIEWIELE PONAD 1000 GŁOSÓW. W IŁAWIE, SWOIM GNIEŹDZIE!!! TOĆ TO BYŁA KOMPROMITACJA...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~smigiel -36 2 miesiące temuocena: 38% 

  Panowie ,a gdzie maseczki?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czy taka odp. cię satysfakcjone -37 2 miesiące temuocena: 75% 

  w (...) ,,, nie twoje maseczki , więc nie przeżywaj przesadnie

  Edytowany: 2 miesiące temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cgds -38 2 miesiące temuocena: 43% 

  Pan Szanowny Żyliński jak przytył .. O losie, szok!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianka -39 2 miesiące temuocena: 32% 

  Ale autorytety,zwłaszcza Kamińska.Myślicie,że Ci ludzie mnie przekonają,macie nas za idiotów!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wystarczy nie chcieć -40 2 miesiące temuocena: 90% 

  mądralińska powyżej ,,, przecież nikt cię nie molestuje na siłę , żebyś dała się zaszczepić ,,,jak nie jesteś idiotką to nie daj sobie wsadzić igły i tyle.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja -41 2 miesiące temuocena: 21% 

  Iławianka ma rację.Kim są te osoby.Czemu ma służyć ta agitacja. Zapytajcie ludzi na ulicy.To mnie ciekawi...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Smigiel -42 2 miesiące temuocena: 11% 

  Nie musimy was mieć.Sami wystawiacie sobie opinię.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~:) -43 2 miesiące temuocena: 36% 

  To jest zdjęcie ze szczepienia przeciw Covid-19? Jeśli tak to niezły zbieg okoliczności, że udało się Rygielskiemu i Żylińskiemu zarejestrować w Iławie na tą samą godzinę :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~takaPrawda -44 2 miesiące temuocena: 79% 

  jakbys byl w temacie to bys wiedzial,ze godzina szczepien nie istotna...tylko checi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prawda -45 2 miesiące temuocena: 38% 

  A gdzie kontr-argumenty? Dlaczego pokazywana jest tylko jedna strona medalu, zamiast obu stron, dlaczego ktoś się nie zaszczepił? Niech ludzie mają realny wybór, a nie tylko "jeden słuszny nurt"

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja realnie wybrałem, taka prawda -46 2 miesiące temuocena: 82% 

  kontr-argumenciarz powinien przedstawić swoje kont-rargumetny , które ja tak jak większość zaszczepionych będziemy mieli w głębokim poważaniu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tyle wiesz , co zjesz -47 2 miesiące temuocena: 74% 

  to się nie szczep słuszny nurcie a normalnym nie przeszkadzaj

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ Ryszard Dąb-Rozwadowski -48 2 miesiące temuocena: 33% 

  Coś ostatnio często widać Pana Adama, czyżby....?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dąb rozkraka ? -49 2 miesiące temuocena: 100% 

  co to za wynalazek z tego DEMBA ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec -50 2 miesiące temuocena: 35% 

  Oby tylko chciał .... Dla Iławian będzie to najlepsza opcja.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iława -51 2 miesiące temuocena: 79% 

  Już mamy dosyć betonu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pan dla Ciebie -52 2 miesiące temuocena: 50% 

  Nie interesuje się tym

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2844 sekundy