REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 lipca 2021, 11:19 komentarzy 11
Powiat Iławski otrzyma dofinansowanie na przebudowę aż 3 przejść na ulicy Andersa.

Powiat Iławski otrzyma dofinansowanie na przebudowę aż 3 przejść na ulicy Andersa. (Fot. Google Maps.)

125 zadań z województwa warmińsko-mazurskiego zostanie dofinansowanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łączna kwota rządowego wsparcia dla regionu z tego tytułu wynosi 11,7 mln złotych. To środki dedykowane poprawie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

Sprawdzamy, jakie lokalne projekty mogły liczyć na dofinansowanie i tym samym gdzie wkrótce poprawi się bezpieczeństwo przechodzących przez "zebry".

Na liście przewidzianych do dofinansowania zadań powiatowych znalazły się trzy wnioski Powiatu Iławskiego. Wszystkie dotyczą jednej ulicy - ul. Andersa w Iławie. Łącznie dotacje opiewają na prawie pół miliona złotych - kwota ta zostanie wykorzystana na budowę bezpiecznych przejść dla pieszych, ale też poprawę jakości dojazdów i dojść do "zebr".

Są też lokalne zadania gminne, które otrzymają wsparcie. Miasto Lubawa na przebudowę dwóch przejść dla pieszych na ul. Rzepnikowskiego otrzyma dotację w wysokości prawie 110 tysięcy zł. Kolejna bezpieczna zebra na powstać na ulicy Poznańskiej - w tym przypadku dofinansowanie opiewa na ponad 66 tysięcy. Wszystkie te przejście będą wyniesione i oświetlone; powstaną jeszcze w tym roku.

Dwa podobne zadania zrealizuje, także korzystając ze wsparcia w ramach RFRD, gmina wiejska Iława. Ten samorząd otrzyma dotacje w wysokości niespełna 56 tysięcy zł na budowę bezpiecznej "zebry" w Szymbarku oraz ponad 64 tysiące na kolejną - w Ząbrowie. Te przejścia także mają być wyniesione i z aktywnym oświetleniem. 

We wszystkich przypadkach wartość dotacji to aż 80% kosztu całego przedsięwzięcia. Listy zadań zostały już zatwierdzone przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

TEMATY inwestycje

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ania 0 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Na osiedlu Piastowskim przejście przez ulicę na boisko osiedlowe, brak pasów i oznakowanego przejścia! Każdego dnia setki dzieci przechodzą by wejść na boisko a osiedlowi rajdowcy pędzą jak na odcinku specjalnym. ..w końcu dojdzie tam do tragedii !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja -1 5 miesięcy temuocena: 100% 

  To jest droga osiedlowa pieszy ma tam pierwszenstwo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zła -2 5 miesięcy temuocena: 55% 

  Ja czekam kiedy w Nowej Wsi wreszcie coś zrobią z tym przejściami przez DK16. Zapierniczają wszyscy jak wściekli przez wieś, żadnych patroli. ZERO od lat! Zaraz zaczyna się szkoła i dzieciaki, które będą musiały dojść na atobus, takze przez te nieszczęsne przejścia... Oby nie doszło do tragedii..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ejb -3 5 miesięcy temuocena: 43% 

  Bo w Nowej Wsi nie powinno być drogi krajowej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotr -4 5 miesięcy temuocena: 59% 

  A ratusz znowu nic nie dostał!!!! To już przestaje być śmieszne. I nie wyjeżdżajcie mi tu z rzekomym hejtem na burmistrza, oceniam pracę bo jego pensja składa się z naszych , moich podatków. Mam prawo oczekiwać skuteczności w działaniach. Tych twardych inwestycjach, a nie łąkach kwietnych lub budek dla owadów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pln -5 5 miesięcy temuocena: 0% 

  A płacisz podatki?Czy dostajesz zapomogi?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bko -6 5 miesięcy temuocena: 56% 

  dzikie czasy to psychiczny ormowiec - precz z pisowską komuną!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dzikie czasy -7 5 miesięcy temuocena: 29% 

  a jakie działania podjął burmistrz w stosunku do bałaganiary , która krzyczała na ulicach ''j...ć , wy........lać "? żadnych ? a dlaczego ??? czyżby dlatego , że był pod wolnym sądem i słuchał nawiedzonej , kiedy ta właśnie przemawiała w czasie akcji palenia zniczy ? a gdzie gej biedroń ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. -8 5 miesięcy temuocena: 38% 

  A JA JAKO JEŹDZIEC, ALE NA ROWERZE POWIEM TAK. JAK IDIOTYCZNA MŁODZIEŻ BEZ POJĘCIa, BEZ UWAGI, BĘDZIE WJEŻDŻAŁA LUB WCHODZIŁA NA PRZEJŚCIE BO RZEKOMO MA TAkie prawo, to dalej będą ginąc. jaki kierowca zdoła zahamować jeśli ktoś nagle wjedzie mu pod kierownicę albo wjedzie swoim elektrycznym wehikułem?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nick -9 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Najlepiej niech auto przetacza przez przejście na wyłączonym silniku, bo ludzie nie potrafią zrozumieć, że przed przejściem należy się zatrzymać... i lewo, prawo, lewo rozejrzeć się.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~drf -10 5 miesięcy temuocena: 70% 

  Kierowca ma być przed przejściem jechać wolno, a nie zapieprzać, i nikt mu wtedy nagle nie wpadnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2739 sekundy