REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie

(Fot. www.powiat-ilawski.pl.)

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie organizuje zbiórkę na salę do ćwiczeń dla podopiecznych Domu dla Dzieci Powiatu Iławskiego w Kisielicach.  Ma to być prezent na Dzień Dziecka. Pomysłodawcą zbiórki jest Jarosław Granica, wychowawca placówki oraz Piotr Leśniewski, osoba prywatna.

– Zamiast biegu charytatywnego, który nie mógł się odbyć w warunkach pandemii, osoby prywatne, w tym przede wszystkim Pan Piotr Leśniewski, wpadły na pomysł zbiórki z okazji Dnia Dziecka – mówi Jolanta Rynkowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie. – Marzeniem każdego młodego człowieka jest mieć takie miejsce, małą siłownię do ćwiczeń, żeby w dowolnej chwili dbać o zdrowie, o kondycję fizyczną i psychiczną, sylwetkę i dobre samopoczucie. Dobrze wiemy, że ruch pozytywnie wpływa na każdego człowieka. Zamierzamy za zebrane pieniądze zakupić sprzęt taki jak bieżnie, rowery stacjonarne, atlas,  a wszystko według idei „W zdrowym ciele – zdrowy duch!”

f

W Domu dla Dzieci Powiatu Iławskiego w Kisielicach przebywa aktualnie kilkanaścioro podopiecznych – dziewczynek i chłopców w wieku od 8 do 18 lat.


Szczegóły dotyczące zbiórki są w poniższym linku:

https://zrzutka.pl/domdzieckawkisielicach.


Publikacja Starostwa Powiatowego w Iławie.

Artykuł załadowany: 0.1391 sekundy