REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 kwietnia 2021, 12:48 komentarzy 10

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

W Powiatowym Szpitalu w Iławie jest dostępna finansowana ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia rehabilitacja pacjentów po przebytym zakażeniu koronawirusem. Jednostka nadal prowadzi też bezpłatną rehabilitację osób niepełnosprawnych. 


Informujemy, że Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie uruchomił rehabilitację pacjentów po przebytym COVID-19.


Jest skierowana do ozdrowieńców, którzy borykają się ze skutkami i powikłaniami po przebytym koronawirusie, np. znacznym pogorszeniem funkcji płuc, obniżoną tolerancją wysiłku fizycznego, zmniejszeniem siły mięśniowej, przewlekłym zmęczeniem, powikłaniami neurologicznymi lub kardiologicznymi. Zabiegi finansowane są ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia i wykonywane na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego (tj. lekarz POZ, lekarz specjalista). Kwalifikacji oraz oceny pacjenta kierowanego na rehabilitację po przebytym COVID-19 dokonuje lekarz kierujący. Dla tego rodzaju rehabilitacji utworzona jest nowa, odrębna kolejka oczekujących, poza  aktualną kolejką na zabiegi rehabilitacyjne.

Jednocześnie przypominamy, że Powiatowy Szpital w Iławie, oprócz rehabilitacji leczniczej oraz rehabilitacji przeznaczonej dla pacjentów po COVID-19, prowadzi również bezpłatną rehabilitację bez skierowania dla osób powyżej 16. roku życia posiadających orzeczenie o lekkim albo umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne do tych dwóch stopni (w rozumieniu ustawy z dn. 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 426, z późn. zm.) w ramach rządowego programu "Świadczenia medyczne Narodowego Funduszu Zdrowia dla osób niepełnosprawnych na rok 2020" finansowanego z państwowego funduszu celowego, Funduszu Solidarnościowego. Korzystanie z powyższych zabiegów nie wymaga skierowania od lekarza POZ ani lekarza specjalisty. Liczba oraz rodzaj zabiegów jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta adekwatnie do jego potrzeb. Jeden cykl terapeutyczny obejmuje do 10 dni zabiegowych. Pacjent zakwalifikowany do programu w tym samym czasie nie może korzystać z innych zabiegów rehabilitacyjnych refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Program nie przewiduje korzystania ze świadczeń zdrowotnych w warunkach domowych.


Aby zarejestrować się na zabiegi w ramach rehabilitacji po przebytym COVID-19 oraz bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych pacjent powinien skontaktować się z personelem Działu Fizjoterapii Powiatowego Szpitala w Iławie, który mieści się w ośrodku rehabilitacji (budynek oznaczony literą I) osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 89 644 96 29, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00. Szpital zachęca do korzystania z zabiegów rehabilitacyjnych w swojej placówce. 


Źródło: Powiatowy Szpital w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~xv 0 6 miesięcy temuocena: 0% 

  Znane fakty z fizjologii wydolności fizycznej - robicie z igły widły panowie po zaocznej akademii ruchu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~piłka krótka -1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  pochwal się swoją akademią .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv -2 6 miesięcy temuocena: 0% 

  A, WIĘC NA CZYM MA POLEGAĆ REHABILITACJA po przebytym COVID-19? JUŻ MĄDRZY WYMYŚLAJĄ WAM JAKIE TO TRUDNE JAKIE NADZWYCZAJNE I WYSZUKANE ĆWICZENIA. A CO TO ZNACZY ĆWICZENIA NA PŁUCA? NIE MA ĆWICZEŃ NA PŁUCA, A ODDECHOWE POŁĄCZONE Z ODPOWIEDNIMI CWICZENIAMI RUCHOWYMI GÓRNEJ PARTII MIĘŚNI. NIE RÓBCIE AKADEMII REHABILITACJI COVID-19

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cóż to za mędrzec ~xv~ ? -3 6 miesięcy temuocena: 100% 

  a właśnie , że ćwiczenia NA PŁUCA SĄ. wystarczy poczytać , żeby wiedzieć .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do akademika ~~xv ~~ -4 6 miesięcy temuocena: 100% 

  nie mędrkuj , bo wszystkiego NIE WIESZ . akademiku z pewną partią mięśni

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianka -5 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Jestem po covidzie. Pracuję. Czy po 15.00 mogę skorzystać z zabiegów??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~post covid -6 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Byłem po covid ze skierowaniem 5 marca, usłyszałem, że terminy są na maj, ktoś zadzwoni i... zadzwonił po miesiącu, że może od połowy kwietnia. Sorry, ale mając powikłania czekać 1,5 mies. to kpina! Dobrze, że mam dobrego pulmonologa i ćwiczenia robię już od miesiąca, w 80% jest jak dawniej, czekając tyle czasu męczyłbym się miesiąc. Osobna sprawa to czy rehabilitanci kończyć przeszli specjalistyczne szkolenia np. na ćwiczenia oddechowe czy z Internatu filmiki ich szkoliły? NFZ płaci za to grubą kasę, poradnie zadowolone, że kasa wpadnie a jakoś? a pacjent?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał też post-c -7 6 miesięcy temu

  Doktorze szanowny, czyli płacimy składki na NFZ i mamy brać sprawy w swoje ręce? To może recepty sami sobie też mamy wystawiać? Gdyby nie przymus płacenia to bym dawno zrezygnował z takiej "fachowej" obsługi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~doktor -8 6 miesięcy temuocena: 33% 

  Skoro masz obawy, że rehabilitacja nie jest na zadawalającym Cię poziomie to po co w ogóle chciałeś tam iść ? Nie jesteś pępkiem świata, widocznie zainteresowanie jest duże, a liczba miejsc ograniczona. Bardzo dobrze, że wziąłeś sprawy w swoje ręce i ćwiczysz we własnym zakresie. Życzę powrotu do zdrowia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lelek -9 6 miesięcy temuocena: 60% 

  nigdy w zyciu do tej placówki leczniczej! do kostnicy lepiej!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2629 sekundy