REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 kwietnia 2021, 09:03 komentarzy 12
Starosta Bartosz Bielawski i dyrektor Mateusz Szauer spotkali się z przedstawicielami Klubu Nurkowego IOWA zachowując obowiązujący reżim sanitarny.

Starosta Bartosz Bielawski i dyrektor Mateusz Szauer spotkali się z przedstawicielami Klubu Nurkowego IOWA zachowując obowiązujący reżim sanitarny. (Fot. www.powiat-ilawski.pl.)

W sobotę 17 kwietnia, o godz. 11:00, na plaży miejskiej w Iławie przy Kormoranie (prawdziwka) odbędzie się akcja sprzątania dna Jezioraka. Inicjatorem akcji jest Klub Nurkowy IOWA z Iławy. Samorząd Powiatu Iławskiego jest współorganizatorem przedsięwzięcia.

– Zapraszamy wszystkich chętnych nurków, pomocników przy linii brzegowej, mieszkańców na organizowaną już po raz kolejny akcję sprzątania dna jeziora Jeziorak – zachęca Adriana Banasiak z Klubu Nurkowego IOWA. – Najbliższa jest zaplanowana na sobotę 17 kwietnia. Pierwszeństwo przyznaliśmy Iławie –  plaża przy Kormoranie, potem zagospodarowanie równolegle drugiej plaży przy ul. Kajki (dzika plaża), potem teren przy Iławce na Jezioraku.

f

Powiat Iławski słynie z dużej ilości jezior i rzek. Zajmują one bowiem niemal 8,5 tys. ha, co stanowi około 6% powierzchni całego powiatu iławskiego. Jest zatem co i gdzie robić.

– Powiat Iławski zawsze chętnie i aktywnie włącza się w akcje sprzątania czy to brzegów jezior i rzek czy też dna zbiorników wodnych – mówi Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego. – W związku z tym, że z oczywistych względów, związanych z pandemią, nie ma możliwości przeprowadzenia w tym roku naszej Akcji Czyste Jeziora i Rzeki w tradycyjnej formie, zapraszamy stowarzyszenia, organizacje pozarządowe oraz wszystkich zainteresowanych sprzątaniem do różnych form współpracy. Klub Nurkowy IOWA jest tego dobrym przykładem.

Mateusz Szauer, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie, deklaruje, iż przekaże do dyspozycji uczestników worki do segregacji odpadów oraz rękawice, zapewnia także o wsparciu osobowym całej akcji. Dla uczestników przygotowane zostaną upominki ufundowane przez Powiat Iławski, a główną bazą dla organizatorów i uczestników ma być Port Śródlądowy w Iławie.

Organizatorzy zaznaczają, iż akcja przeprowadzona będzie zgodnie z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami.

– Jesteśmy świadomi, że obecna sytuacja jest trudna do organizowania akcji z uczestnictwem wielu osób – zaznacza Adriana Banasiak. –  Planujemy rozłożyć ją w czasie, na kilka tygodni, co umożliwi udział nurków z całego kraju. Liczymy też na kontynuację w postaci wystaw i prezentacji, a może nawet wydania publikacji o podwodnym życiu po drugiej stronie tafli wody. Z przyjemnością  zaprosimy tam każdego chętnego, oczywiście w naszej asyście.

Odbiór odpadów zebranych podczas akcji zapewni Gmina Miejska Iława.

Publikacja Starostwa Powiatowego w Iławie.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~fiu 0 8 miesięcy temu

  Jedni śmiecą inni sprzątają takie jest zbójeckie prawo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~człowiek nie jestem -1 8 miesięcy temu

  Starosta Bartosz Bielawski i dyrektor Mateusz Szauer spotkali się z przedstawicielami Klubu Nurkowego IOWA zachowując obowiązujący reżim sanitarnykomentarz bez komentarza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pikpok -2 8 miesięcy temu

  maski, tlen spoko, zabezpieczenie jest a jak z dystansem w Jezioraku? na jaką odległośc mozna plywac pod wodą , gdzie widoczność jest na wyciągnięcie pól reki?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~fiu -3 8 miesięcy temu

  ~~Do Widzący. Nie tylko maski, ale co najważniejsze tlen w butli.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~widzący -4 8 miesięcy temu

  jo najważniejszy reżim sanitarny - pod woda też maski obowiązują? - pytanie retoryczne, gdyby jakiś jełop nie skumał

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~człowiek jestem -5 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Jeleni szukają do sprzątania, w zamian worki i rękawiczki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~widzący -6 8 miesięcy temu

  sobie gmina i powiat reklamę robią na ludziach którzy wkładają serce czas by zrobić coś dla innych, wstydziliby się jakieś worki oferować

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JA -7 8 miesięcy temu

  Dobra inicjatywa tylko zeby sie tu zaplatal S .P TEN Z MAGNESEM

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5161 sekundy