REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Można już składać wnioski na dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych oraz przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych – informuje Jolanta Rynkowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie.

Można to zrobić drogą elektroniczną –  w systemie SOW [https://sow.pfron.org.pl/], gdzie wypełnia się formularze wniosków. Jeśli Wnioskodawcy nie posiadają podpisu elektronicznego ani profilu zaufanego, mogą wypełnić wniosek w systemie SOW, a następnie go wydrukować i dostarczyć do jednostki samorządu terytorialnego. Co ważne, wniosek uzupełniony w systemie SOW przez Wnioskodawcę, może być na prośbę Wnioskodawcy zaakceptowany (autoryzowany) przez realizatora i procedowany elektronicznie, bez konieczności ponownego wprowadzania danych.

Realizatorem jest oczywiście Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie. Pracownicy PCPR udzielają informacji pod numerem telefonu 89 649 04 50, wew. 63 i 54. Mimo pandemii wnioski są przyjmowane na bieżąco, wystawione są pojemniki, do których można wkładać wnioski i inne dokumenty, telefonicznie można również umawiać się z pracownikami PCPR.

Źródło: PCPR Iława.
Publikacja Starostwa Powiatowego w Iławie.

Artykuł załadowany: 0.1595 sekundy