REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 września 2020, 08:44 komentarzy 3
Maria Szczekało, uczennica iławskiej

Maria Szczekało, uczennica iławskiej "Budowlanki", mistrzynią Polski w szyciu! Szkolny kolega Hubert Brzeziński niewiele jej ustąpił, zajmując trzecie miejsce. Uczniów do udziału w konkursie przygotowała nauczycielka pani Anna Zielińska. (Fot. Archiwum prywatne.)

Talent i praca, praca, praca - ten odwieczny przepis na sukces sprawdził się w przypadku dwojga uczniów Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie. Zapisali na swoje konta wielkie sukcesy na rozegranych wczoraj w Krakowie podczas Cracow Fashion Week 7. Mistrzostwach Polski w Szyciu.

Iławianka Maria Szczekało okazała się w tej rywalizacji najlepsza w całym kraju, zajmując pierwsze miejsce. Konkursowe jury doceniło także jej szkolnego kolegę, mieszkającego w Szałkowie Huberta Brzezińskiego, który uplasował się na trzecim miejscu w Polsce.

Na głównym zdjęciu uczniowie stoją obok zaprojektowanych i uszytych przez siebie sukni.

- Na mistrzostwa przyjechali tylko z modelami; całe krojenie i szycie było już konkursowym zadaniem, na realizację którego mieli 5 godzin. Kolory były ograniczone do neutralnych - mówi nauczycielka praktycznej nauki zawodu z Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Iławie Anna Zielińska - to pod jej okiem uczniowie przygotowali się do udziału w mistrzostwach i pod jej opieką pojechali do Krakowa. - To wielki sukces; Maria i Hubert zawdzięczają go talentowi i wytężonej pracy - dodaje. - W organizacji wyjazdu bardzo pomogła też szkoła, za co dziękujemy. Mogliśmy liczyć na zapewnienie niezbędnych materiałów, noclegu, a także biletów i wyżywienia.

Laureaci ogólnopolskich mistrzostw otrzymali atrakcyjne nagrody: do Marii - zwyciężczyni, trafiła markowa maszyna do szycia, zaś Hubert - zdobywca trzeciego miejsca, może liczyć na bezpłatny jeden semestr nauki w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie (tam odbywają się m.in. te mistrzostwa). Oboje zostali też nagrodzeni voucherami na wakacyjne kursy - dzieki nim będą mogli dalej rozwijać talent. Już wcześniej podnosili w ten sposób swoje kwalifikacje, co - jak widać - przyniosło świetne rezultaty. Kolejne nagrody uczniowie zdobyli dla swojej szkoły: to voucher dla grupy 8 uczniów na wybrane warsztaty w Krakowskich Szkołach Artystycznych oraz voucher na warsztaty dla nauczyciela.

Maria i Hubert są już w czwartej - maturalnej klasie. To pierwszy rocznik, który kończy naukę na nowym kierunku "Technik przemysłu mody", uruchomionym w iławskiej "Budowlance". Gratulujemy, zarówno uczniom, jak i nauczycielce, i życzymy wielu kolejnych sukcesów.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Agusia 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów i rozwoju pasji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anula -1 ponad rok temuocena: 100% 

  Gratulacje! Utalentowani, młodzi ludzie z pasją.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianka -2 ponad rok temuocena: 100% 

  Na pewno Pani nauczycielka z pasją! Oby tak dalej! Super, gratulacje dla uczniów!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.0049 sekundy