REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 września 2020, 07:31 komentarzy 1

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Starostwo Powiatowe w Iławie i Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA z Olsztyna przeprowadzą wspólną akcję sprzątania plaży przy ul. Kajki w Iławie.

Starostwo Powiatowe w Iławie  wspólnie z członkami Międzynarodowego  Stowarzyszenia Policji  IPA Region Olsztyn zainicjowało akcję sprzątania plaży miejskiej  tzw. „dzikiej” przy ul. Kajki w Iławie. Odbędzie się ona w sobotę, 12 września 2020 r., o godzinie 12:00. W przedsięwzięciu wezmą udział nurkowie z Akademickiego Klubu Płetwonurków „Skorpena” w Olsztynie.

– To wartościowa inicjatywa, którą należy poprzeć i w miarę możliwości, jako powiat, się w takie akcje angażujemy. Liczę, że to dopiero początek współpracy z jednostkami i stowarzyszeniami w tym zakresie – mówi Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego.

– Nadrzędnym celem akcji jest oczywiście propagowanie idei ochrony środowiska, a w mikroskali poprawa stanu otaczającego nas środowiska – dodaje Mateusz Szauer, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie. – Zapewniamy worki do segregacji, kontener oraz transport i utylizację odpadów zebranych podczas sprzątania dna jeziora/plaży.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Akcja odbędzie się z zachowaniem wszelkich wytycznych związanych z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną panującą na terenie naszego kraju.

www.powiat-ilawski.pl

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Jacek 0 ponad rok temu

    Super!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3849 sekundy