REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 czerwca 2020, 13:43 komentarzy 3

(Fot. Archiwum własne.)

590 tegorocznych maturzystów ze szkół Powiatu Iławskiego przystąpi do egzaminu dojrzałości.

Wszystkie szkoły Powiatu Iławskiego są gotowe na przeprowadzenie egzaminów maturalnych, które ruszają już w poniedziałek, 8 czerwca. Dyrekcje placówek zapewniają, że odbędą się one z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych, według procedur. Do egzaminu przystąpi 590 tegorocznych maturzystów.

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie

– 166 tegorocznych maturzystów przystąpi do egzaminu dojrzałości w naszej szkole. Jesteśmy dobrze przygotowani do przeprowadzenia matury w sytuacji panującej epidemii – zapewnia Roman Groszkowski, dyrektor placówki. – Wymagało to przygotowania odpowiednich gabarytowo sal, które pozwalają na umieszczenie ławek tak, aby młodzież zachowała dystans 1,5 m od siebie oraz powołanie większej liczby komisji, co już zostało zrobione. Maturzyści, wchodząc do sali, muszą mieć na twarzy maseczkę, którą po zajęciu miejsca mogą zdjąć. Zakładają ją ponownie w momencie, gdy chcą o coś spytać członka komisji. Podobnie komisja, wszyscy wchodzą  w maseczkach,  które po zajęciu miejsc mogą zdjąć oraz w rękawiczkach, które noszą przez cały czas trwania egzaminu. Zaleca się, by komisja jak najmniej przechadzała się po sali. W naszej szkole do dyspozycji jest duża i mała sala gimnastyczna oraz jedna duża sala lekcyjna. Młodzież podzielona będzie na 3 grupy, które  wejdą do sal innym wejściem, gdzie znajdować się będzie osobna szatnia i toalety. Wszędzie oczywiście będą do dyspozycji płyny do dezynfekcji rąk. Pracownicy szkoły będą nadzorować wejście i wyjście z sal. Nie będzie możliwości grupowania się w pomieszczeniach oraz w okolicy szkoły. W liceum ostatni egzamin maturalny odbędzie się 26 czerwca.

Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie

– 154 tegorocznych maturzystów przystąpi do egzaminu dojrzałości w naszej szkole – mówi Elżbieta Gościńska, dyrektor szkoły. – Matura odbędzie się w 3 salach, z zachowaniem wszelkich procedur sanitarnych, o czym zostali poinformowani wszyscy maturzyści. Uruchomionych będzie 5 odrębnych wejść do budynku. Na stronie internetowej szkoły  jest zamieszczona grafika, która dokładnie wskazuje jakie klasy, do jakiego wejścia mają się kierować. Ostatni egzamin w naszej szkole odbędzie się 24 czerwca.

Zespół Szkół w Lubawie

– 138 tegorocznych maturzystów przystąpi do egzaminu dojrzałości – mówi Anna Empel, dyrektor szkoły. – Odbędzie się on w trzech salach, do każdej z sal będzie wyznaczone osobne wejście. Wszyscy maturzyści otrzymali dokładne instrukcje co do procedur, wszelkich zabezpieczeń. Szkoła jest w pełni przygotowana do przeprowadzenia egzaminu maturalnego. Ostatni egzamin odbędzie się 24 czerwca.

Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie

– Do egzaminu dojrzałości przystąpi 96 tegorocznych maturzystów. Przygotowanych jest kilka sal, które pozwolą na zachowanie wymaganego dystansu – mówi Izabela Klonowska, dyrektor szkoły. – Dostępnych będzie sześć odrębnych wejść, wszystkie nadzorowane przez pracowników szkoły. Młodzież o wszystkich wymaganiach i procedurach jest poinformowana. Ostatni egzamin w naszej szkole odbędzie się 26 czerwca.

Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej  w Suszu

– Do egzaminu dojrzałości przystąpi w naszej szkole 36 tegorocznych maturzystów – mówi Beata Szczepaniak-Furman, dyrektor szkoły. – Egzamin odbędzie się w jednej sali, z zachowaniem wszystkich procedur, o czym młodzież jest poinformowana. Ostatni egzamin w naszej szkole odbędzie się 19 czerwca.

M. Rogatty/www.powiat-ilawski.pl.
Fot. Archiwum własne.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~paisano 0 4 miesiące temuocena: 0% 

  Czuję "pogrom"...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~4d -1 4 miesiące temu

  ja też

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anula -2 4 miesiące temu

  Powodzenia, maturzyści!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6366 sekundy