REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 czerwca 2020, 13:01 komentarzy 4

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Już 15,75 mln złotych w 5-tysięcznych pożyczkach wypłacił przedsiębiorcom Powiatowy Urząd Pracy w Iławie, lokalny koordynator rządowej "Tarczy antykryzysowej". 

Publikujemy nowe dane dotyczące stopnia wykorzystania rządowej pomocy "antycovidowej" w naszym powiecie.

Spośród dostępnych mechanizmów wsparcia zdecydowanie największą popularnością cieszą się 5-tysięczne pożyczki, z możliwością umorzenia, jeśli przedsiębiorca przez kwartał od uzyskania pomocy nadal prowadzi swoją działalność. Do 28 maja lokalni przedsiębiorcy złożyli niemal 3,5 tysiąca wniosków o takie wsparcie. Z tego zdecydowaną większość PUP w Iławie już rozpatrzył, wypłacając firmom 15,75 mln złotych. 

Jeśli chodzi o dofinansowanie części kosztów prowadzenia firmy w przypadku przedsiębiorców niezatrudniających pracowników, to z tytułu tej formy pomocy PUP Iława wypłacił do 28 maja ponad pół miliona złotych. Wnioski także rozpatrywane są praktycznie na bieżąco.

Z kolei na około 900 tysięcy złotych opiewa pomoc wypłacona przez iławski urząd pracy w ramach dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach. W tym przypadku z 272 wnioskodawców 144 jeszcze oczekiwało na decyzję i pomoc.

Dane także na infografikach poniżej.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Xp 0 5 miesięcy temuocena: 0% 

  Jest ok

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gondur -1 5 miesięcy temuocena: 40% 

  Iławski PUP jak zawsze staje na wysokości zadania. Gratulacje dla całej ekipy tam pracującej. Jesteście fenomenem w budżetówkach

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iława -2 5 miesięcy temuocena: 33% 

  Brawo brawo brawo finansowanie jest super super Iława super

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxyz -3 5 miesięcy temuocena: 58% 

  16 baniek poszło w piz..... Rozdawnictwo lekką ręką. Cały program zrobiony bez ładu i składu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2737 sekundy