wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 czerwca 2020, 13:01 komentarzy 4

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Już 15,75 mln złotych w 5-tysięcznych pożyczkach wypłacił przedsiębiorcom Powiatowy Urząd Pracy w Iławie, lokalny koordynator rządowej "Tarczy antykryzysowej".

Publikujemy nowe dane dotyczące stopnia wykorzystania rządowej pomocy "antycovidowej" w naszym powiecie.

Spośród dostępnych mechanizmów wsparcia zdecydowanie największą popularnością cieszą się 5-tysięczne pożyczki, z możliwością umorzenia, jeśli przedsiębiorca przez kwartał od uzyskania pomocy nadal prowadzi swoją działalność. Do 28 maja lokalni przedsiębiorcy złożyli niemal 3,5 tysiąca wniosków o takie wsparcie. Z tego zdecydowaną większość PUP w Iławie już rozpatrzył, wypłacając firmom 15,75 mln złotych.

Jeśli chodzi o dofinansowanie części kosztów prowadzenia firmy w przypadku przedsiębiorców niezatrudniających pracowników, to z tytułu tej formy pomocy PUP Iława wypłacił do 28 maja ponad pół miliona złotych. Wnioski także rozpatrywane są praktycznie na bieżąco.

Z kolei na około 900 tysięcy złotych opiewa pomoc wypłacona przez iławski urząd pracy w ramach dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach. W tym przypadku z 272 wnioskodawców 144 jeszcze oczekiwało na decyzję i pomoc.

Dane także na infografikach poniżej.

Red. kontakt@infoilawa.pl.