REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
Julian Blank na zdjęciu w środku w towarzystwie dwóch innych zasłużonych kombatantów.

Julian Blank na zdjęciu w środku w towarzystwie dwóch innych zasłużonych kombatantów. (Fot. M. Rogatty.)

Kombatant Julian Blank został nowym prezesem okręgowego koła Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych w Olsztynie oddziału w Iławie. Zastąpił na tym stanowisku swojego serdecznego kolegę, zasłużonego prezesa, śp. Karola Jacuńskiego, który zmarł w lutym tego roku.

Julian Blank był wcześniej członkiem zarządu Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych w Olsztynie oddziału w Iławie. Jak sam mówi, jest dobrym przedwojennym rocznikiem, bo urodził się w 1931 roku (89 lat). Od 1956 roku mieszka w Iławie. 

– Jestem przed wojną urodzony i porządnie wychowany – tak mówi o sobie nowy prezes Julian Blank. – Zostałem już sam jeden z mojego rodzeństwa, a było nas pięcioro. Zaproponowano mi przejęcie obowiązków po drogim mi bardzo śp. Karolu Jacuńskim i zgodziłem się – mówi Julian Blank. – Aktualnie wszystkie działania związku są zawieszone ze względu na koronawirusa, ale jesteśmy w kontakcie i gotowi do podjęcia aktywności.

www.powiat-ilawski.pl 
Red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. M. Rogatty.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2546 sekundy