REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 kwietnia 2020, 10:01 komentarzy 13

(Fot. Archiwum policji.)

Walka z epidemią nadal trwa i toczy się na wielu frontach.

W codziennej służbie policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy naszego powiatu stosują się do obowiązujących ograniczeń w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w kraju. Niestety, pomimo licznych apeli i ostrzeżeń, nie wszyscy poważnie traktują wprowadzone zasady. Funkcjonariusze, interweniując w takich sprawach, przypominają i pouczają o tym, jak powinno wyglądać ich zachowanie w obecnej sytuacji. To jednak nie zawsze przynosi odpowiedni skutek i wobec takich osób policjanci wyciągają surowe konsekwencje.

Każdorazowo w przypadkach rażących naruszeń prawa policjanci przekazują informację o tym fakcie do stacji sanitarno-epidemiologicznej. To właśnie służby sanitarne dyscyplinują te osoby poprzez nakładanie na nie kar finansowych w drodze decyzji administracyjnych. Tak i dzieje się na terenie naszego powiatu.

- Funkcjonariusze od momentu wprowadzenia obostrzeń ujawnili łącznie już 350 przypadków niestosowania się do rozporządzenia, w tym 64 osoby zostały pouczone, 178 osób zostało ukaranych mandatami, a na 108 osób sporządzono wnioski do sądu o ukaranie - podsumowuje dotychczasowe działania asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - W większości interwencje dotyczyły osób, które za nic miały obowiązujące zasady. Policjanci za każdym razem przypominali o aktualnie obowiązujących przepisach - dodaje.

Policja apeluje

Pamiętajmy! Nie przestrzegając zasad, narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń - to nasze wspólne dobro!

Solidaryzujmy się z całym społeczeństwem, przystępując do akcji #ZostańWDomu.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Iwo 0 5 miesięcy temuocena: 25% 

  m.in. dzięki policji jest mniej zakażeń

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~On -1 6 miesięcy temuocena: 60% 

  A pod pepco 40 osób w kolejce, jedna za drugą, drepcze kiedy wejdzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ech -2 6 miesięcy temuocena: 83% 

  Rozumiem, że 108 osób nie przyjęło mandatów i stąd sprawy zostały skierowane do sądu :-).

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja -3 6 miesięcy temuocena: 69% 

  Jeśli mandaty są za nie noszenie maseczek, to ja takiej policji nie szanuję.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MZ -4 6 miesięcy temuocena: 82% 

  c.d. Jeśli tego nie wpisze we wniosek to złożysz na niego doniesienie o popełnienie przestępstwa z art.271 kodeksu karnego tj. wystawienia dokumentu, w którym poświadcza nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, za co grozi do 5 lat. Życzę wszystkim, aby nie musieli uciekać się do takich sposobów a policjantom rozsądku w tym całym bajzlu związanym z koronaściemą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MZ -5 6 miesięcy temuocena: 75% 

  Jeśli powiesz, że masz np. astmę albo ataki paniki to nie mają prawa na podstawie par.18 ust.2 pkt 3 rozporządzenia Rady Ministrów z 19.04.2020r. w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Podajesz podstawę prawną i na tym powinna się interwencja skończyć. Trzeba tylko na spokojnie, bez nerwów i zbędnej polemiki. Pod żadnym pozorem nie przyjmować mandatu. Jak postraszą wnioskiem do Sądu proszę powołać się na art. 231 kodeksu karnego czyli przekroczenie uprawnień i poinformować, że taki wniosek może Pan/Pani złożyć (grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności). Przy dalszym upieraniu się funkcjonariusza proszę poinformować go, iż we wniosku do sądu ma się znaleźć adnotacja, że oświadczyłeś(aś) na wstępie, iż jesteś osobą chorą, powołałeś(aś) się na par.18 ust.2 pkt 3 ww. rozporządzenia....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wilk -6 6 miesięcy temuocena: 71% 

  ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 15 kwietnia 2020 r. 3)     osoby, która nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane;

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lawyer -7 6 miesięcy temuocena: 80% 

  ~wilk: to jest już nieaktualne... dodano w tym punkcie "zaburzeń psychicznych" patrz na rozp. z 19.04.2020r.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lawyer -8 6 miesięcy temuocena: 80% 

  ~wilk: to jest już nieaktualne... dodano w tym punkcie "zaburzeń psychicznych" patrz na rozp. z 19.04.2020r.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotr -9 6 miesięcy temuocena: 74% 

  Policja powinna sprawdzać w godzinach wieczorowych młodzież która chodzi bez maseczek. Gromadzą się przed pizzerią i kebabami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Juuu -10 6 miesięcy temuocena: 30% 

  Gdzie jest policja mandaty mandaty policja mandaty mandaty.lukacz albo tępy albo nieodpowiedzialny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~odpowiedzialny obywatel -11 6 miesięcy temuocena: 61% 

  zakaz zgromadzeń to zakaz! nakaz noszenia maseczek to nakaz czyli obowiązek... Czego lukacz nie rozumiesz? Jakbym sam zobaczył gromadzącą się 'gównarzerię' od razu bym 'odpowiednio' zareagował, bo jest zakaz i KONIEC.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lukacz -12 6 miesięcy temuocena: 39% 

  Czy istnieją jakieś geny ORMO? Czy ludzie kapują dla przyjemności?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.9716 sekundy