REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 kwietnia 2020, 16:26 komentarzy 12

(Fot. powiat-ilawski.pl.)

W piątek, 17 kwietnia Starostwo Powiatowe w Iławie przekazało środki ochrony osobistej dla strażników Społecznej Straży Rybackiej działającej na terenie powiatu iławskiego.

Strażnicy nie zwalniają tempa i także w okresie epidemii zajmują się czynnościami kontrolno – prewencyjnymi w zakresie przestrzegania ustawy o rybactwie śródlądowym i przepisów wydanych na jej podstawie. Terenem działania straży są wody śródlądowe położone na terenie powiatu iławskiego.

Jak podkreśla Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Mateusz Szauer, to typowo społeczna służba, która w tym trudnym czasie potrzebuje naszego szczególnego wsparcia.

– Do strażników trafiły m.in. przyłbice ochronne, maseczki, rękawiczki, środki dezynfekcyjne, a także bluzy polarowe oraz materiały biurowe niezbędne przy wykonywanych czynnościach. W imieniu strażników dziękuję, że powiat iławski po raz kolejny o nas pamięta – mówił Komendant Jacek Czychewicz.

www.powiat-ilawski.pl

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~snopki 0 3 miesiące temuocena: 30% 

  wow, promocja nie śpi, zawsze czujnie na ścieżce słusznej propagandy. zdjęcie z torebkami na masce przed budynkiem władzy bezcenne. pezetpeery

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Które -1 3 miesiące temuocena: 50% 

  Czemu starostwo powiatowe w Iławie nie obsługuje interesantów, a w Lubawie obsługuje.... Żenada!!!!! I co na to nasza cudowna władza????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gospodarz -2 3 miesiące temuocena: 75% 

  Do Heh ile twa mama musiała śniegu zjeść by urodzić takiego BAŁWANA. Czepiasz się ludzi którzy oddają ❤️ za dobro wspólne i bezinteresownie pomagają chronić wody skarbu państwa.a wrzeczwistosci pilnują wód GR Iława za między innymi swe środki.Widac że stoisz po stronie złodz.....ji. prędzej czy później ktoś cię rozgrzeszy za to co robisz.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wędkarz 2. -3 3 miesiące temuocena: 100% 

  Co ty pie*****sz sam byłem świadkiem jak spoleczniaki siatki ściągali i ty piszesz o ich oddaniu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Heh -4 3 miesiące temuocena: 0% 

  Takie kretynizmy jak twój komentarz tylko potwierdza to, że mam rację. Nikt mnie nie rozgrzeszy. Ciebie za to całkiem możliwe.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Okoń -5 3 miesiące temuocena: 95% 

  Pani Heh : posłuchaj praca społeczna to taka praca za którą nie dostaję się wynagrodzenia SSR Iława działa na podstawie ustawy i nie jest skoropowana jak PSR Pieprzysz głupoty. Jak ci coś nie pasuje to powiadom kolegów z prokuratury, oczywiście na całą SSR w polsce.ale ty jesteś najmodrzejszy i czytasz prawo lepiej niż ministerstwo widać że jesteś pozostałością z WSI. A takim tylko korupcja i układy w głowie. Szacunek dla całej SSR w Iławie i Polsce. A skorumpowanym wczasy w zakładzie karnym .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~yzrej -6 3 miesiące temuocena: 38% 

  jest wielu innych bardziej potrzebujących

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Heh -7 3 miesiące temuocena: 0% 

  Ci są akurat pompowani pomimo że wielokrotnie udowodnili że nie znają przepisów. Ciekawe tylko kto i dlaczego ich tak sztucznie pompuje :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Heh -8 3 miesiące temuocena: 19% 

  Strażnicy nie wykonują pracy bo nie mają umowy o pracę nie są służbą i obowiązują ich takie same obostrzenia jak każdego innego obywatela. No ale akurat ta straż słynie z tego że czytanie przepisów ze zrozumieniem jest im obce :) .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Precz z komuną -9 3 miesiące temuocena: 100% 

  Art. 25 ust. 2 pkt. 1 ustawy o rybactwie śródlądowym mówi, że "Strażnik Społecznej Straży Rybackiej podczas i w związku z wykonywaniem czynności korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym". Wykonują czynności służbowe podczas wszystkich akcji co jest pracą potocznie mówiąc. Bardzo dobrze, że otrzymali środki ochrony, bo bez nich nie mogliby wykonywać czynności. Teraz podczas epidemii jest idealny czas aby kłusownicy zastawiali sieci, bo Państwowa Straż Rybacka nie jest w stanie kontrolować na tak dużej ilości jezior. Tym bardziej teraz kiedy jest epidemia i zapewne wojewoda kieruje ich do pomocy innym służbom. Podsumowując, cieszmy się, że mamy tak aktywną SSR w regionie, która nie boi się korzystać z dostępnych metod, form i środków zapewnionych przez ustawę. Proszę się dokładnie przyjrzeć naszej SSR, bo nie ma tam już skorumpowanych starych dziadów co razem z PSR Iława dogadywali się z GR Iława.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wędkarz -10 3 miesiące temuocena: 85% 

  Brawo dla pana Mateusza, wreszcie władze zaczynają doceniać ludzi którzy od dawna na to zasługują, może ta pandemia sprawi że zaczniemy prawidłowo postrzegać pewne kwestie. Czas tragiczny, nasze wody opanowane przez kłusowników dla nich nasza nieobecność nad wodą to wyjątkowa okazja na uprawianie złodziejskiego procederu i tylko dzięki tym odważnym ludziom udaje się co nieco uratować. Każde wsparcie choćby dobrym słowem jest dla chłopaków z ssr -ów bezcenne. Jeszcze raz dzięki dla władz starostwa za ten pozytywny gest.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Heh -11 3 miesiące temuocena: 25% 

  Chce Ci się takie bzdury wypisywać w internecie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.9886 sekundy