REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 kwietnia 2020, 14:21 komentarzy 2

(Fot. powiat-ilawski.pl.)

Powiat Iławski zabezpiecza w środki ochrony nie tylko personel medyczny, ale też sprzedawców.

Powiat Iławski od kilku tygodni zaangażowany jest w zabezpieczanie wszelkich możliwych środków ochrony osobistej jednostkom medycznym powiatu, ale nie tylko. 

Dostarcza je także instytucjom i osobom, wszystkim tym, którzy mają bezpośredni kontakt ze społeczeństwem, np. sprzedawcom. W Zespole Szkół w Lubawie oraz w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie produkowane są nadal przyłbice ochronne, które stanowią filar tej działalności. Pomoc oferują także prywatni przedsiębiorcy.

Środki ochrony osobistej w postaci przyłbic ochronnych trafiły już do: 

 • Niepublicznego Zakładu Opieki Długoterminowej „Szpital św. Jerzego” w Lubawie (10 sztuk), 
 • Spółdzielni Rolniczo-Handlowej Rolnik w Lubawie, która prowadzi piekarnie i sieć sklepów w gminie i mieście  Lubawa (20 sztuk), 
 • Cukierni Szczepańscy z Lubawy (10 sztuk), 
 • PSS Społem Iława (35 sztuk)  
 • oraz Piekarni Grzegorza Niesiobędzkiego (10 sztuk).

f

Przypomnijmy, Zespół Szkół w Lubawie aktywnie uczestniczy w produkcji przyłbic ochronnych wykonywanych w technologii druku 3D. Wydruk pierwszych typów stelaży do przyłbic trwał około 2 godzin. Dzięki optymalizacji parametrów druku czas wytworzenia jednego stelaża uległ skróceniu do około godziny i dwudziestu minut. Materiał wykorzystywany do druku 3D pochodzi ze szkolnych zasobów. Wydrukowane stelaże przekazywane są do Starostwa Powiatowego w Iławie, które zajmuje się składaniem przyłbic i  rozpowszechnianiem ich. Po przeczytaniu artykułu o rozpoczęciu prac nad wytworzeniem stelaży, do produkcji dołączył się także Bartosz Osmański z Tylic, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc. Przypomnijmy, w ZS w Lubawie przyłbice produkuje nauczyciel Jędrzej Bojarski. Prace trwają i będą one kontynuowane tak długo, jak będzie to potrzebne. Do tej pory udało się wydrukować 75 stelaży do przyłbic ochronnych. Wierzymy, że przydadzą się one służbom w walce z koronawirusem. Tak podsumowano pracę w Zespole Szkół w Lubawie. Wytworzone w zespole szkół przyłbice będą rozdysponowane w mieście i gminie Lubawa.

Akcja wytwarzania przyłbic trwa także w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie, czym w szkole zajmuje się nauczyciel informatyki Rafał Zakrzewski. Przypomnijmy, uruchomione są trzy drukarki 3D, co pozwala na wytworzenie 10 przyłbic w ciągu jednego dnia. Produkcja będzie trwała tak długo, jak będzie potrzeba.

Siostra dyrektor Ewa Markowska z Niepublicznego Zakładu Opieki Długoterminowej „Szpital św. Jerzego” w Lubawie.

Prezes Spółdzielni Rolniczo-Handlowej w Lubawie Mirosława Lempek przyjęła przyłbice ochronne dla swoich pracowników.

Cukiernia Szczepańscy w Lubawie już zaopatrzona.

Grzegorz Niesiobędzki, właściciel piekarni, także otrzymał przyłbice dla pracowników.

Pomagają jednostki Powiatu Iławskiego; ponadto Starostwo Powiatowe w Iławie koordynuje przekazywanie darów od przedsiębiorców, mieszkańców. Przypomnijmy: 

*** Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Iławie przekazało Domowi Pomocy Społecznej w Lubawie (Filia w Iławie – ul. Dąbrowskiego 15 B) oraz Domowi Pomocy Społecznej w Suszu, środki ochrony przed rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. 

*** Hurtownia Artykułów Biurowych i Papierniczych T Plus P Marzeny i Roberta Otrębów z Lubawy oraz Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Andrzeja Dzieniszewskiego z Iławy zasiliło Powiatowy Szpital w Iławie w artykuły ochronne. Dla pracowników ratownictwa medycznego przygotowano 50 pakietów składających się z: przyłbicy, płynu dezynfekującego do rąk i z rękawiczek. Dodatkowo szpitalowi przekazano 8 opakowań gumowych rękawiczek, 20 kombinezonów w rozmiarze XL, mydła antybakteryjne, płyny dezynfekujące do rąk i do powierzchni.

*** Prezes Zarządu Spółki Amelo w Iławie, Tomasz Lorenz, przekazał Powiatowemu Szpitalowi im. Władysława Biegańskiego w Iławie 2 000 sztuk certyfikowanych maseczek ochronnych. Serdecznie dziękujemy w imieniu  dyrekcji szpitala i personelu. Maski przyjechały do Iławy  prosto z Chin. 

*** Michał Schlieske, właściciel firmy projektującej strony WWW (michal-snet) sfinansował i przesłał do starostwa 50 kompletnych przyłbic ochronnych wykonanych techniką 3D. Każda była zapakowana w osobny orek. Trafiły one do personelu medycznego powiatowego szpitala. 

*** Szpital otrzymał także 100 sztuk certyfikowanych przyłbic ochronnych, które ufundował Piotr Lisicki, przedsiębiorca, właściciel firmy United Trade SC z Łomianek. Skontaktował się on w tej sprawie z radną powiatową Ewą Junkier, która przyłbice przekazała staroście.

*** Ochronne przyłbice i płyn do ich dezynfekcji przekazał szpitalowi przedsiębiorca z Iławy, Marcin Fornahl.

www.powiat-ilawski.pl

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Czepialski 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Każdy średnio inteligentny użytkownik internetu wie, że to reklamy google i to normalna sprawa... Ale jak ktoś nie ma nic innego do roboty to się przypiernicza byleby tylko coś wtrącić

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stiepan -1 ponad rok temuocena: 80% 

  taka poważna sprawa a w środku wyświetla się reklama Faubutik - modna odzież damska i zdjęcie cycuszków

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5017 sekundy