REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie

(Fot. materiały prasowe.)

Powiatowy Szpital w Iławie przedstawia swoje stanowisko w związku ze zbiórką na rzecz ratowników medycznych z podstacji pogotowia ratunkowego w Zalewie.

Zbiórkę tę, z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej oraz pralki, założyła na portalu Zrzutka.pl Wioletta Żołądkiewicz. Dyrekcja Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie komentuje:

Uprzejmie wyjaśniam, że w tym wyjątkowym czasie Powiatowy Szpital w Iławie występuje do różnych podmiotów z prośbą o wsparcie. Wystąpiliśmy m.in. do firmy Bosch Polska z prośbą o zaopatrzenie naszego podmiotu w sprzęt AGD, w tym także w pralki dla naszych wszystkich podstacji ratownictwa medycznego, aby w każdy możliwy sposób zminimalizować transmisję wirusa. Mamy jednak świadomość, że pranie odzieży personelu medycznego może odbywać się wyłącznie w specjalistycznych pralniach, z którymi nasz Szpital ma podpisane umowy. Jednak jest to szczególny czas, kiedy nadrzędnym celem jest bezpieczeństwo personelu medycznego i pacjentów. Tylko z tego względu taki sposób będzie czasowo dla nas dopuszczalny. Cieszymy się z każdej inicjatywy oddolnej, niemniej jednak musimy mieć świadomość, że tylko skoordynowane działania mają rację bytu i zapewnienie funkcjonowania szpitala jako całości. Myślimy o wszystkich i staramy się zabezpieczyć każde miejsce naszej działalności.

Publikacja Starostwa Powiatowego w Iławie.

Artykuł załadowany: 0.6589 sekundy