(Fot. powiat-ilawski.pl.)

Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie włącza się aktywnie w akcję produkcji przyłbic, które mają chronić ludzi przed koronawirusem. Przyłbice tworzą na tę chwilę dwie osoby w szkole – dyrektor placówki Elżbieta Gościńska oraz informatyk Rafał Zakrzewski.

- Aktualnie w szkole do dyspozycji jest jedna drukarka 3D, ale lada moment będzie także druga, która potrzebowała wymiany jednego elementu - mówi Elżbieta Gościńska, dyrektor ZS im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie. - Wszystkie materiały do produkcji pochodzą z naszych, szkolnych zasobów. Od czwartku poszukiwaliśmy najlepszych rozwiązań technicznych, form najwygodniejszych przyłbic, szukaliśmy niezbędnych materiałów, a od soboty ruszyła ich produkcja. Do tej pory wykonaliśmy pięć przyłbic ochronnych. Praca będzie trwała tak długo, jak będzie potrzeba.

www.powiat-ilawski.pl