REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 kwietnia 2020, 16:22 komentarzy 5

(Fot. powiat-ilawski.pl.)

Produkcja przyłbic ochronnych to kolejny krok Powiatu Iławskiego w walce z koronawirusem.

Ruszyła produkcja przyłbic ochronnych techniką 3D w Zespole Szkół w Lubawie. Zostaną one przekazane m.in. personelowi medycznemu, który - jak wiadomo - bardzo potrzebuje ochrony osobistej. Seria próbna produkcji przyłbic jest zadowalająca, w związku z czym uruchamiana jest aktualnie produkcja stała na najbliższe dni, a być może tygodnie. Tworzeniem przyłbic w technice 3D zajmuje się  Jędrzej Bojarski, nauczyciel przedmiotów elektrycznych w Zespole Szkół w Lubawie. 

– Przez najbliższy weekend i w kolejnych dniach takie przyłbice będą powstawały w Zespole Szkół w Lubawie, która dysponuje drukarką 3D  – mówi Marek Polański, Wicestarosta Powiatu Iławskiego. - Produkcja stelaża jednej przyłbicy zajmuje około 1 godziny 40 minut, zatem przez weekend można wyprodukować od 10 do 15 przyłbic ochronnych. Materiały do produkcji będą przez nas systematycznie uzupełniane, a gotowe produkty dostarczane w miejsca, gdzie są najbardziej potrzebne.

– Trafią one nie tylko do personelu medycznego, ale także do innych służb powiatu iławskiego, które tego potrzebują m.in. do policji, czy straży pożarnej. Decyzje będą zapadały na bieżąco, o czym poinformujemy – dodaje Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego.

www.powiat-ilawski.pl

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Muzykant 0 4 miesiące temuocena: 25% 

  Pytanie za ile to sprzedajecie jestem zainteresowany kupnem proszę o kontakt

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Muzykant -1 4 miesiące temuocena: 50% 

  Tak wiem chciałem kupić i przekazać na pewien szpital który ledwo zipie..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leszek -2 4 miesiące temuocena: 100% 

  Tego raczej nie powinno się sprzedawać, projekt ktoś/ jakaś instytucja za darmo opublikowała w internecie, właśnie do takich celów, jak ktoś ma dostęp do drukarki 3D żeby wydrukować i ofiarować służbom

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~chris -3 4 miesiące temuocena: 100% 

  a co z firmami z Powiatu. Hatex, Lubawa SA, Bella i inne . Nic nie słychać o produkcji masek .. Mają ludzi, sprzęt, technologię ..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ptyś malinowy -4 4 miesiące temuocena: 100% 

  Brawo!!! Ludzie też ze skoroszytów, foli do bindowania/laminowania robią przyłbice ochronne. Opakowanie skoroszytów to ok 7zł (opk 20szt) plus zszywki. Są filmiki na youtube jak wykonać. Pozdrawiam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.8236 sekundy