REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 kwietnia 2020, 10:45 komentarzy 2

(Fot. Archiwum własne.)

Rządowa "Tarcza antykryzysowa" w powiecie iławskim. W Powiatowym Urzędzie Pracy w Iławie już można aplikować o pożyczki dla mikroprzedsiębiorców. 

Powiatowy Urząd Pracy w Iławie uruchamia pierwsze rozwiązanie w ramach tzw. Tarczy antykryzysowej - niskooprocentowane pożyczki z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców.

Już od dzisiaj do wyczerpania limitu środków finansowych będących w dyspozycji urzędu mikroprzedsiębiorcy mogą składać wnioski o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w wysokości do 5 tys. zł.

Posiadany przez urząd limit środków Funduszu Pracy to 250 000 zł. Limit może zostać zwiększony w przypadku pozyskania dodatkowych środków na ten cel.

Udzielone wsparcie może mieć charakter bezzwrotny, o ile mikroprzedsiębiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia nie zmniejszy stanu zatrudnienia w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunku do stanu zatrudnienia na dzień 29 lutego 2020 r. W innym przypadku pożyczka podlega zwrotowi.

Prawidłowo wypełnione dokumenty, tj. wniosek wraz z umową w formacie pdf i ewentualnie innymi załącznikami należy składać do Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie elektronicznie przez Wortal Publicznych Służb Zatrudnienia w serwisie www.praca.gov.pl przy wykorzystaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego.

W wyjątkowych sytuacjach wnioski można składać w wersji papierowej, z załączonym i popisanym wydrukiem umowy, w zaadresowanej i szczelnie zamkniętej kopercie, wrzucając do specjalnie oznakowanej urny na dokumenty znajdującej się w siedzibie urzędu lub przesyłając tradycyjną pocztą na adres: 

Powiatowy Urząd Pracy w Iławie 
ul. 1 Maja 8b 
14-200 Iława

Liczy się data wpływu do urzędu.

Szczegółowych informacji na temat mikropożyczek udzielają:

Ewa Dorociak (tel. 89 649 55 02, wew. 279) i Renata Zielińska (tel. 89 649 55 02, wew. 267).

AKTUALIZACJA; 02.04.2020, GODZ. 15:00

W związku z wyczerpaniem dostępnych funduszy nabór wniosków na niskooprocentowane pożyczki zostaje tymczasowo wstrzymany do momentu pozyskania kolejnej transzy środków.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pszemek 0 4 miesiące temu

    Zobaczycie te pieniądze jak swoje lewe ucho.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~ja -1 4 miesiące temu

    Tarcza Antykryzysowa - pożyczki - NABÓR WSTRZYMANY SZANOWNI PAŃSTWO, JESTEŚMY ZMUSZENI WSTRZYMAĆ PONIŻSZY NABÓR WNIOSKÓW DO UZYSKANIA PRZEZ NASZ URZĄD DODATKOWYCH ŚRODKÓW Z MINISTERSTWA. PROSIMY O CIERPLIWOŚĆ.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7409 sekundy