REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie

(Fot. Archiwum szkoły.)

Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie (www.zs-ilawa.pl) to szkoła z bardzo bogatą, ponad 70-letnią tradycją. Co dokładnie ma do zaoferowania uczniom w tym roku szkolnym kończącym naukę w szkole podstawowej? Odpowiedź na to pytanie w drugim odcinku edukacyjnego cyklu, w którym przedstawiamy ofertę na rok szkolny 2020/2021 szkół ponadpodstawowych Powiatu Iławskiego. 

Kierunki kształcenia na podbudowie szkoły podstawowej:

– Technikum technologii żywności – 5-letnie,
– Technikum hotelarskie – 5-letnie,
– Technikum pojazdów samochodowych – 5-letnie,
– Technikum handlowe – 5-letnie,
– Technikum żywienia i usług gastronomicznych – 5-letnie,
– Technikum reklamy – 5-letnie,
– Szkoła Branżowa I Stopnia – 3-letnia,
– Liceum ogólnokształcące dla dorosłych na podbudowie branżowej szkoły I stopnia.

*** TECHNIK TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI

Absolwent zdobędzie umiejętność opracowania nowych produktów żywnościowych i technologii, organizowania i nadzorowania procesu produkcji produktów żywnościowych na powierzonym odcinku produkcji. Technolog bada nowoczesne techniki i technologie oraz opracowuje różne asortymenty produktów żywnościowych. Obsługuje maszyny i urządzenia stosowane w produkcji wyrobów spożywczych. Po ukończeniu szkoły technik technologii żywności wykonuje pracę w zakładach przemysłu spożywczego.

*** TECHNIK HOTELARSTWA

To zawód, który przygotowuje absolwentów do pracy w sektorze przemysłu turystycznego. Uczniowie nabywają potrzebną wiedzę praktyczną, odbywając praktyki zawodowe w atrakcyjnych miejscach w kraju. Zawód jest zawodem interesującym i przyszłościowym. Nauczysz się m.in. dobierać oferty hotelowe zgodnie z potrzebami gości; stosować instrumenty promocji usług hotelarskich; sporządzać dokumentację związaną z rezerwacją usług hotelarskich.

*** TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

To zawód związany z obsługą współczesnych pojazdów samochodowych. Kształcący się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej. Potrafią organizować obsługę i naprawę pojazdów samochodowych oraz ocenić stan techniczny pojazdów. Technik pojazdów samochodowych to zawód z przyszłością.

*** TECHNIK HANDLOWIEC

Absolwent będzie przygotowany do organizowania prac w zakresie przyjmowania dostaw, przygotowywania towarów do sprzedaży, wykonywania prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży. Posiądzie również wiedzę dotyczącą prowadzenia działań reklamowych i marketingowych, organizowania i prowadzenia działalności handlowej oraz zarządzania działalnością handlową przedsiębiorstwa.

*** TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH

Absolwent przygotowany jest do podejmowania zadań związanych z obsługą konsumenta oraz przygotowaniem imprez organizowanych przez wszystkie zakłady świadczące usługi gastronomiczne. Będzie umiał profesjonalnie przygotować wszelkiego rodzaju potrawy i napoje z zastosowaniem nowoczesnych technologii oraz planować i organizować usługi gastronomiczne. Zdobywa umiejętności aktywnego zachowania się na rynku, prowadzenia własnej działalności gospodarczej, sporządzania biznesplanu, itp.

*** TECHNIK REKLAMY

Podstawowym celem kształcenia w tym zawodzie jest przygotowanie absolwenta do wykonywania usług reklamowych, prowadzenia lub uczestniczenia w projektach promocyjnych różnych instytucji i firm oraz projektowaniu graficznym. Absolwenci kierunku mogą być zatrudniani w agencjach reklamowych, biurach ogłoszeń, mediach, agencjach, studiach graficznych i drukarniach. Mogą również podjąć pracę jako specjaliści do spraw kontaktów z prasą i kształtowania opinii publicznej w prasie, radiu i telewizji lub prowadzić działalność gospodarczą na własny rachunek.

*** SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

W okresie całego 3-letniego cyklu kształcenia uczniowie zdobywają wiedzę oraz praktykę w warunkach naturalnych i rzeczywistych, a nie pozorowanej pracy; poznają nowoczesne technologie, materiały i urządzenia; tworzą więzi emocjonalne z pracodawcą oraz innymi współpracownikami w zakładzie pracy, uczą się współdziałania w grupie zawodowej oraz odpowiedzialności za uzyskiwane wyniki w pracy.

Zawody w szkole: mechanik pojazdów samochodowych, ślusarz, kucharz, sprzedawca, cukiernik, stolarz, piekarz, elektryk, blacharz samochodowy, elektromechanik, fryzjer, krawiec, monter – elektronik, monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, murarz, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego i inne.

Szkoła posiada dobrze wyposażone pracownie do nauki przedmiotów ogólnokształcących, jak i zawodowych oraz 3 sale informatyczne. W nowoczesnych pracowniach nauczyciele mają możliwość bardzo dobrze przygotować uczniów do podjęcia pracy po zakończeniu edukacji oraz do zdania egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie na bardzo wysokim poziomie.

Zdjęcia: archiwum szkoły.

W opublikowanym wcześniej pierwszym odcinku cyklu dostępne są informacje na temat oferty Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie - "Budowlanki".

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9051 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)