REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 marca 2020, 09:04 komentarzy 2
Renata Motylińska, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Iławie.

Renata Motylińska, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Iławie. (Fot. powiat-ilawski.pl.)

Renata Motylińska, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Iławie o naborach do szkół ponadpodstawowych w cieniu koronawirusa.

Drodzy Absolwenci szkół podstawowych, szanowni Rodzice!

Mamy obecnie szczególną sytuację epidemiologiczną. Wszyscy podejmujemy niezbędne działania w celu ograniczenia niebezpieczeństwa, jakim jest zarażenie się wirusem SARS-CoV-2. W związku z tym odwołane zostały dni otwarte szkół ponadpodstawowych, czy cieszące się ogromną popularnością „Targi Edukacyjne”.

Zapewne Wy, Ósmoklasiści oraz Wasi Rodzice zastanawiacie się, co dalej, jaką wybrać szkołę ponadpodstawową i czym się kierować przy podejmowaniu decyzji o dalszej edukacji? Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji oraz Państwa oczekiwaniom, proponujemy zapoznanie się z ofertą szkół ponadpodstawowych Powiatu Iławskiego za pomocą internetowych środków przekazu. Każdego dnia można pozyskać informację telefoniczną w szkołach oraz kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Różnorodna i dostosowana do potrzeb rynku pracy – tak można określić ofertę edukacyjną szkół Powiatu Iławskiego. Szkoły kontynuują wprowadzone w ubiegłym roku kierunki kształcenia, a także prowadzą nabory do już sprawdzonych zawodów, które są gwarancją dobrego wykształcenia, a w przyszłości zdobycia ciekawej pracy.

W szkołach przygotowano również ofertę dla uczniów zainteresowanych kształceniem ogólnym – liceum ogólnokształcące w Iławie oraz w Lubawie. Każda ze szkół jest nowocześnie wyposażona oraz nieustannie rozwija swój proces dydaktyczny.

Drogi Absolwencie, pamiętaj, że dokładne zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkół gwarantuje świadomy i trafny wybór dalszej ścieżki kształcenia.

f

 Informujemy, że nabór do szkół ponadpodstawowych w powiecie iławskim prowadzony będzie w formie elektronicznej.

Zgodnie z zarządzeniem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z niezbędnymi dokumentami należy składać od 11.05.2020 do 23.06.2020. Skorzystanie z formy elektronicznej będzie możliwe w podanych wyżej terminach. Prosimy o śledzenie komunikatów na stronie Powiatu Iławskiego https://powiat-ilawski.pl/ oraz na stronach poszczególnych szkół.www.powiat-ilawski.pl

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mama 0 3 miesiące temuocena: 100% 

    Na razie jeest wielka niewiadoma kiedy uczniowie wrócą do szkół. Może będą wydawane świadectwa na podstawie ocen dotąd uzyskanych z przedmiotów. Niektórzy za to nauczyciele przejęli się za bardzo zdalnym nauczaniem. To nie zdaje egzaminu bo w tym ma wyjątkowe doświadczenie wieloletnie tylko Australia. Pani od polskiego w czwartej klasie zadała czytanie i jeszcze raz czytanie lub sluchanie lektur i pisanie krotkich notatek codziennie w celu osiągania dobrego stylu i obserwowania świata. Bardzo fajna sensowna praca. Na czas przymusowego pobytu w domu. Zalewanie dzieci dlugimi notatkami i zadaniami z nowych tematów nie wiele wnosi.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~ja -1 3 miesiące temuocena: 100% 

    Duzo wiecej sie dzieje ale na szczescie info o tym nie wie

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.4178 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)