REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lutego 2020, 10:46 komentarzy 1
Powiatowy Inspektor Weterynarii, Małgorzata Kalitowska.

Powiatowy Inspektor Weterynarii, Małgorzata Kalitowska. (Fot. powiat-ilawski.pl.)

Powiatowy Inspektor Weterynarii, Małgorzata Kalitowska, informuje, że w związku z wystąpieniem kolejnych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie Polski i województwa (w miejscowości Zybułtowo, w gminie Grunwald, powiat ostródzki) oraz aktualną sytuacją epizodyczną kraju zaleca się stosowanie odpowiednich środków bioasekuracji minimalizujących ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa.

Wydane zalecenia dotyczą hodowców drobiu. Opublikowany przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Iławie komunikat jest też źródłem wiedzy o tym, co powinno wzbudzić niepokój osób trzymających drób.

Szczegóły w załączonym komunikacie poniżej.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Olo43 0 ponad rok temu

    Niech ktoś się zajmie "miłosiernymi" gołębiarzami na osiedlach - jest kilku takich co w ramach miłości do ptactwa wywalają całe reklamówki chleba pod śmietnikami.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.365 sekundy