REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 listopada 2019, 09:42 komentarzy 8

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Zbliżające się mikołajki i solidarność z dziećmi, które ten przedświąteczny czas spędzają poza rodzinnymi domami - w domu dla dzieci w Kisielicach, to główne motywy organizacji pierwszej edycji charytatywnego biegu pod hasłem „Dobro wraca”. Jego pomysłodawcami byli sami biegacze, a organizacji podjęło się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie. Przed tą zaplanowaną już na 1 grudnia imprezą zebraliśmy najważniejsze informacje dla biegaczy, darczyńców i kierowców.

DLA BIEGACZY

Zapisy do biegu są już zamknięte. Główny start, na dystansie 26 km, odbędzie się 1 grudnia o godzinie 9:00 na Bulwarze im. Jana Pawła II w Iławie - w okolicach hali sportowo-widowiskowej. Kolejne strefy biegacza - punkty startowe zostały rozmieszczone: przy Szkole Podstawowej w Ząbrowie (start z chwilą dobiegnięcia pierwszych zawodników z Iławy - około godziny 9:40, stąd dystans do przebiegnięcia będzie wynosił 17 km); w Gałdowie - na skrzyżowaniu w centrum wsi (start około godziny 10:00, dystans to 12 km) oraz w Łęgowie - koło kościoła (start około godziny 10:50, dystans to 6 km).

Limit czasu na ukończenie biegu wynosi 4 godziny.

DLA DARCZYŃCÓW

W tym biegu - zamiast wpisowego - biegacze kupują dzieciom z domu dla dzieci w Kisielicach mikołajkowe podarunki. Ale fanty mogą przekazać także inni zainteresowani. Gdzie i kiedy można to zrobić?

Otóż, zbiórka podarków dla dzieci odbędzie się 29 i 30 listopada w siedzibie PCPR w Iławie (ul. Andersa 3a), w piątek od godziny 16:00 do 19:30, zaś w sobotę od godziny 8:00 do 14:00. Bardzo ważne! Jak podają organizatorzy, w dniu biegu nie będzie już prowadzona żadna zbiórka i nie będzie można przekazać żadnych podarunków.

Zapytania telefoniczne dotyczące podarunków należy kierować do Anety (696 782 475). 

DLA KIEROWCÓW

Organizatorzy biegu charytatywnego "Dobro wraca" informują o utrudnieniach w ruchu, jakie będą miały miejsce na trasie Iława-Kisielice.

Oto oficjalny komunikat:

W niedzielę, 1 grudnia na trasie Iława – Kisielice odbędą się zawody biegowe, a w związku z ich organizacją wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. W godzinach od 9:00 do 13:00 sukcesywnie wstrzymywany będzie ruch pojazdów na drogach:
Kamionka – Ząbrowo,
Ząbrowo – Gałdowo,
Gałdowo – Łęgowo,
Łęgowo – Kisielice.

Po przebiegnięciu ostatniego zawodnika na danym odcinku trasy ruch pojazdów będzie wznawiany. Prosimy o dostosowanie się do oznaczeń oraz poleceń ze strony kierujących ruchem. Zachęcamy do włączenia się i kibicowania zawodnikom.

Za utrudnienia w ruchu drogowym bardzo przepraszamy.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Biegaczka 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Jak ja nie lubię takich internetowych filozofów.... nie chcesz - nie biegaj, nie chcesz - nie pomagaj. Co za ludzie, że im się tak chce siedzieć w internecie i pisać swoje wywody.. A to bieganie po asfalcie złe, a to jak mówi o sobie, że jest dobry to źle, a to robi reklamę - źle. Pewnie te osoby nie dorzuciły nic od siebie, żeby w jakikolwiek sposób umilić dzieciakom ten świąteczny czas, ale wymądrzać to się potrafią..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Owidiusz -1 ponad rok temuocena: 45% 

  Nie zapominajcie o kolagenie w stawach. Jednak już za późno. Czeka was oddział ortopedyczny i wymiany stawów kolanowych . Nie będę wam opowiadał co jeść bo i tak po was, tzn. za późno. Zresztą wy sięgacie po farmację Bieganie po asfalcie i innych twardych nawierzchniach jest szczytem durnoty, nawet w super butach. Tylko leśna podściółka i pola trawiaste od urodzenia. Pamiętajcie że nie jesteście pochodzenia afrykańskiego. Ale czy wy mnie posłuchacie? NIE!!! Wy macie swoją wiedzę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ela -2 ponad rok temuocena: 75% 

  Kocham Was biegacze, jesteście wielcy sercem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton -3 ponad rok temuocena: 73% 

  Jak ktoś sam o sobie mówi, że jest dobry to lepiej się mieć na baczności.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~IM Blacha -4 ponad rok temuocena: 89% 

  Nam tak właśnie dobrze się zyje biegając.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ -5 ponad rok temuocena: 57% 

  Lewy pomocniku, o jakiej reklamie mowisz?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lewy pomocnik -6 ponad rok temuocena: 11% 

  Ja jako JA, sportowiec, powiem mam ze waz opętało to całe wasze bieganie Biegajcie bowiem to kondycja i wydolność fizyczna i życie dłuższe, ale nie róbcie z tego reklamy. po prostu biegajcie i mówcie jak wam dobrze się żyje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dobro Wraca -7 ponad rok temuocena: 55% 

  Jeśli mówisz o reklamie to może być tylko mowa o takiej reklamie, która rozglosnila to wspaniała akcje i pozwoliła zebrać dla tych dzieciaków tak wiele! Krótko - nie chcesz nie pomagaj! MY chcemy i pomagaMY! Dobro Wraca!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3003 sekundy