REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 listopada 2019, 21:26 komentarzy 1

(Fot. KO w Olsztynie.)

157 najzdolniejszych uczniów z naszego regionu widnieje na liście stypendystów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020 w województwie warmińsko-mazurskim. W tym zaszczytnym gronie są uczniowie lokalnych szkół.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 20 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Uczniowie, by otrzymać stypendium, musieli spełnić jeden z warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem przy najwyższej w danej szkole średniej ocen lub wykazać się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, w pozostałych dziedzinach wiedzy musieli wtedy osiągnąć wyniki co najmniej dobre.

Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki, gratulując stypendystom osiągniętego wyróżnienia, powiedział, że na każdy sukces składa się wiele czynników. Najczęściej są to: praca, konsekwencja i wsparcie innych osób. W tym przypadku – wsparcie rodziny, bo to ona formuje świat wartości, bez którego nie można podążać do obranego celu. W swoim wystąpieniu kurator podkreślił duże znaczenie nauczyciela – mistrza w życiu młodego człowieka. Taki nauczyciel staje się dla ucznia przewodnikiem i inspiracją.

Uroczystość uświetnił występ chóru Juvenis Cantat z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Olsztynie. Także wybrani stypendyści mogli zaprezentować swoje talenty i realizowane pasje. Zebrani usłyszeli słowa podziękowania skierowane przez reprezentantkę stypendystów do nauczycieli. Z kolei zwracając się do rodziców, powiedziała: 

Rodzice są naszymi najbardziej wymagającymi trenerami, a jednocześnie najwierniejszymi kibicami. Mam nadzieję, że dzisiejsza uroczystość będzie radością dla naszych rodziców. W końcu stypendium Prezesa Rady Ministrów to ogromne wyróżnienie. Dla nas, stypendystów, to nagroda za rzetelną naukę, a dla rodziców – powód do dumy.

Wśród tegorocznych stypendystów znaleźli się uczniowie szkół Powiatu Iławskiego: 

 • Dominika Kraśnicka z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie,
 • Oskar Ruczyński z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Iławie,
 • Maria Katarzyna Szczekało z Technikum Przemysłu Mody w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie,
 • Łukasz Łużyński z Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego w Zespole Szkół w Lubawie,
 • Weronika Piontkowska z Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół w Lubawie,
 • Kamil Drzewoszewski z Technikum w Zespole Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.
 • Jakub Krajewski z Liceum Ogólnokształcącego w Fijewie.

f

Wszystkim wymienionym - serdecznie gratulujemy!

Nasi uczniowie w elitarnym gronie stypendystów Prezesa Rady Ministrów.

Ilość zdjęć 22

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~rodzic 0 ponad rok temuocena: 50% 

  Znaczy wygląda to tak, że każda szkoła typuje jednego ucznia. W praktyce trudno jest porównać ich osiągnięcia, bo szkoły uczą na różnych poziomach, ale oczywiście gratulacje dla wyróżnionych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6685 sekundy