REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2019, 10:46 komentarzy 2

(Fot. M. Rogatty.)

Władze Powiatu Iławskiego podpisały dziś umowę na realizację oświatowej inwestycji w Lubawie.

Dziś, tj. w środę, 23 października o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie nastąpiło podpisanie umowy na przebudowę pomieszczeń w kompleksie Zespołu Szkół w Lubawie przy ul. Rzepnikowskiego 4, które służyć będą młodzieży jako internat.

Umowa została podpisana z firmą MEZARIST z Olsztyna dokładnie na przebudowę istniejących sal dydaktycznych w budynku szkoły oraz w części budynku warsztatów szkolnych na internat. Wykonawca robót wyłoniony z postępowania przetargowego to firma „MEZARIST Michał Zarembski” z Olsztyna.

Umowa opiewa na kwotę 1 488 376,83 zł brutto.

Inwestycja będzie realizowana w Lubawie przy ul. Rzepnikowskiego 4. Polegać będzie na przebudowie istniejących obiektów – części budynku warsztatów szkolnych oraz budynku dydaktycznego zlokalizowanego od ul. Rzepnikowskiego tak, by dostosować pomieszczenia  do potrzeb internatu bez ich rozbudowy. W celu zapewnienia prawidłowego dojścia i zapewnienia osobom niepełnosprawnym dostępności do obiektu konieczne było zaprojektowanie nowych podestów wejściowych, schodów oraz pochylni dla osób niepełnosprawnych. Zagospodarowany będzie także teren w obrębie inwestycji, utwardzony zostanie plac i nastąpi wymiana istniejącej nawierzchni betonowej na nawierzchnię z kostki betonowej.

W ramach przebudowy wydzielono pomieszczenia mieszkalne – pokoje dwu, trzy i czteroosobowe, łazienki, pokój wychowawcy, pomieszczenie do indywidualnej nauki, pomieszczenie do samodzielnego przygotowania posiłku oraz pomieszczenia gospodarcze, gospodarczo-porządkowe wraz z pralnią, suszarnią i prasowalnią oraz pomieszczeniem węzła cieplnego. W części objętej przebudową przewiduje się możliwość zakwaterowania łącznie 27 osób. Budynki w częściach objętych przebudową zostaną ocieplone.

– Od początku kadencji było oczywiste, że sprawa internatu Zespołu Szkół w Lubawie jest priorytetowa i tak ją traktowaliśmy. Dziś finalizujemy umową tę potrzebę, z czego bardzo się cieszymy – mówi Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego. – Pomieszczenia będą nowoczesne, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znacznie poprawi się jakość życia młodzieży w internacie, na czym nam bardzo zależało.

Firma ”MEZARIST Michał Zarembski”, która w drodze przetargu została wybrana jako wykonawca inwestycji, ma spore doświadczenie w przedsięwzięciach oświatowych.

– W ostatnim czasie zakończyliśmy realizację inwestycji w Szkole Rolniczej w Ostródzie, kończymy rozbudowę Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie – mówił po podpisaniu umowy Michał Zarembski, właściciel firmy.

Kiedy wykonawca wchodzi na plac budowy w Lubawie?

– Rozpoczęcie prac budowlanych rozpocznie się w najbliższym tygodniu, być może nawet już dziś wejdziemy na plac budowy – nie ma co tracić czasu – mówi Michał Zarembski. – Zamierzamy wykonać sporo prac jeszcze przed nadejściem zimy. Termin zakończenia inwestycji zaplanowany jest na 20 sierpnia, być może uda się zrealizować ją szybciej.

www.powiat-ilawski.pl

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Anula 0 ponad rok temu

    Brawo Panie Starosto, młodzież dojeżdżająca będzie miała dobre warunki.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~czytelnik -1 ponad rok temuocena: 80% 

    Jeszcze tylko nowoczesna kadra nauczycielska i profesjonalny Dyrektor i wszystko będzie ok.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.291 sekundy