REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 października 2019, 14:15 komentarzy 7
Nowoczesne Centrum Rehabilitacji w Iławie - wizualizacja.

Nowoczesne Centrum Rehabilitacji w Iławie - wizualizacja.

Budowa dużego, nowoczesnego Centrum Rehabilitacji - to jedno z największych aktualnych wyzwań inwestycyjnych stojących przed Powiatowym Szpitalem w Iławie. Czy i kiedy powstanie? Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od możliwości pozyskania zewnętrznego wsparcia finansowego. Starania już są podejmowane.

Tak będzie wyglądało nowoczesne Centrum Rehabilitacji w Iławie - wizualizacja.

Ilość zdjęć 11

Został już przygotowany projekt dla tego przedsięwzięcia o szacowanej wartości nawet 40 mln złotych, a być może - biorąc pod uwagę stale rosnące koszty pracy i materiałów budowlanych - jeszcze znacznie wyższej.

- Będzie to pełnowymiarowe centrum z oddziałami szpitalnymi w trzech zakresach: rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej i ogólnoustrojowej. Te oddziały już u nas funkcjonują, ale są rozlokowane po różnych budynkach. W centrum będzie też funkcjonował dział fizjoterapii, który również już mamy. Także poradnia rehabilitacyjna, już funkcjonująca w strukturach szpitala, tam znajdzie swoje miejsce - mówi dyrektor Powiatowego Szpitala w Iławie Iwona Orkiszewska. - Chcielibyśmy ponadto poszerzyć ofertę o fizjoterapię dzienną. Z pewnością jest to dla nas ogromne wyzwanie, mowa jest o bardzo dużych pieniądzach.

Według projektu budynek, o czterech kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej, pomieści: na Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej - 25 łóżek, na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej - 25 łóżek i na Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej - także 25 łóżek. Obiekt będzie miał m.in. swój własny basen rehabilitacyjny.

Jest to ostatnia z planowanych obecnie dużych inwestycji iławskiego szpitala. Termin jej realizacji będzie zależał przede wszystkim od możliwości pozyskania zewnętrznego wsparcia finansowego. Przedsięwzięcie, w zakresie już zapoczątkowanych starań o pieniądze z nowej perspektywy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ma status priorytetu.

Hala sportowa na ulicy Asnyka w Iławie - to ten obiekt w przyszłości ma zostać przebudowany i rozbudowany na potrzeby nowoczesnego Centrum Rehabilitacji.
Fot. Archiwum własne.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~pacjentka 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Pewnie że potrzeba więcej rehabilitantów i lepiej zarabiających także.Czekam w Iławie już ponad rok na rehabilitację,prywatnie mnie nie stać.Gdzie państwo?Tak się chwali opieką zdrowotną na wysokim poziomie?Wstyd i Hańba!Endokrynologa brak,Alergologa brak na Fundusz.Miasto Powiatowe.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ops -1 ponad rok temu

  okulista na 2022 :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa -2 ponad rok temuocena: 80% 

  Rok temu korzystałam z rehabilitacji w centrum przy szpitalu.Ci ludzie ciężko tam pracują,skupiają się na pracy,a pacjentów mnóstwo.Szanujmy tych ludzi bo są nam potrzebni...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ona -3 ponad rok temuocena: 100% 

  Żałosne jest obrażanie rehabilitantów, którzy ciężko pracują i wrzucanie ich do jednego wora. Ciekawe co robi pani komentująca zawodowi, też można byłoby łatkę przypiąć i drwić. Mądrala!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iga -4 ponad rok temuocena: 17% 

  Po co nowoczesny budynek jak tam nie ma dobrych rehabilitantów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~borysek -5 ponad rok temuocena: 64% 

  A gdzie wtedy przeniesie się tenis stołowy? Będzie tak samo jak z orkiestrą w domu weterana?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Działaj, a nie płacz -6 ponad rok temu

  miejsce zawsze się znajdzie :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6158 sekundy