REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie

(Fot. powiat-ilawski.pl.)

Powiat Iławski i Powiat Hof w Niemczech obchodzą w tym roku jubileusz 10 lat współpracy. Po samorządowcach czas na podsumowanie dekady partnerstwa miała również młodzież z obu powiatów.

Na przełomie sierpnia i września w powiecie Hof gościła grupa młodzieży z Powiatu Iławskiego oraz Młodzieżowej Rady Powiatu Iławskiego. W ciągu minionych lat w wymianach, które odbywały się zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, wzięło udział kilkuset uczniów. Młodzież miała okazję do poznawania rówieśników i ich rodzin, rozwijania umiejętności językowych, zawierania międzynarodowych przyjaźni, poznawania kraju partnera, czy niwelowania uprzedzeń. Podobnie było również w tym roku. Nie zabrakło wielu momentów wzruszenia przy wspominaniu wspólnych działań i projektów. Program spotkania był wyjątkowy, aby podkreślić i uczcić dekadę przyjaźni młodzieży polsko-niemieckiej. Wśród atrakcji znalazła się gra miejska typu geocaching w mieście Hof, wizyta w parku rozrywki „Belantis” w Lipsku, zwiedzanie malowniczego miasta Bamberg, zwanego „Małą Wenecją”, czy niespotykana gra będącą połączeniem golfa i piłki nożnej. Niestety w tym roku swą przygodę z „młodzieżówką” z KJR Hof zakończyła Thea Pflaum, dotychczasowy opiekun spotkań młodzieżowych, która jednocześnie przedstawiła swoją następczynię. Kolejne spotkanie młodzieży odbędzie się w przyszłym roku, również na przełomie sierpnia i września.

Nie było to ostatnie wydarzenie związane z 10-leciem partnerstwa powiatów. 8 września odbędą się Powiatowe Obchody Ogrodnictwa i Promocji Regionów Partnerskich Powiatu Hof, w miejscowości Köditz w Bawarii, na których obydwa regiony wspólnie zaprezentują swoje walory turystyczne oraz ofertę spędzania wolnego czasu.

www.powiat-ilawski.pl

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2384 sekundy