REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 września 2019, 16:02 komentarzy 7

(Fot. Info Iława.)

Kombatanci i harcerze, samorządowcy i przedstawiciele służb mundurowych oraz innych instytucji państwowych, mieszkańcy naszego miasta - to osoby, które w Iławie uczciły pamięć o bohaterach i ofiarach II wojny światowej, biorąc udział w oficjalnych obchodach 80. rocznicy jej wybuchu.

Odprawiona w "białym" kościele uroczysta msza święta, wspólny przemarsz na cmentarz komunalny na ulicy Wyszyńskiego, przemówienia, Apel Pamięci i złożenie przez przybyłe delegacje wieńców i kwiatów pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza - to najważniejsze punkty iławskich obchodów rocznicy wybuchu wojny. Ich organizatorem był, zgodnie z przyjętymi ustaleniami pomiędzy miejscowymi samorządami, Starosta Powiatu Iławskiego.

Iława. Na oficjalnych obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Zdjęcia: Info Iława.

Iława. Na oficjalnych obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Ilość zdjęć 59

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Wolność 1 ponad rok temu

  Bycie w kościele nie jest obowiązkiem samorządowca. To nie ma nic wspólnego z szacunkiem lub brakiem szacunku. Brakiem szacunku jest wtrącanie się w światopogląd innych ludzi i wymuszanie zachowań. Oddał cześć poległym na cmentarzu. Ci co chcą uczestniczyć we mszy świętej niech to robią, a ci co nie chcą, niech nie uczestniczą. Na tym polega demokracja, wolność wyznania i cała reszta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wioletta 0 ponad rok temuocena: 82% 

  Burmistrza znowu nie był w kościele. Zero szacunku do obchodów. Czyż pierwszy antykościelny burmistrz w Iławie ? Normalnie jak w 1948 za czasów PZPR. Teraz fan club niech go broni na forum.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Antoni -1 ponad rok temuocena: 33% 

  Co tak dziadu plujesz na

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zagłodzony -2 ponad rok temuocena: 71% 

  To, że LGBT jest burmistrzem Iławy, jest "zasługą" Żylińskiego, któremu wydawało się, że urząd burmistrza należy mu się z urodzenia, bez łaski. Ale nie, On, Żyliński nie będzie przecież szukał łaski u PiS-owców z Iławy. Nie. Ale Iława na takiego tęczowego burmistrza zasłużyła. Rzygajcie teraz na tęczowo. Iława po 30 latach jest dziadem wobec małej mieściny - Lubawy. Lubawa połyka gospodarczo "turystyczne" miasto na Jeziorakiem. Brawo Żylińsk! Jest zacny dorobek po tych latach. "Ludowy", zielono-tęczowy kandydat na posła zaczyna swój śmieszny teatrzyk.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyron69 -3 ponad rok temuocena: 100% 

  Kombatanci, Harcerze i Służba Więzienna, szacun za prezencję. Reszta jak zwykle polska bylejakość....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.2041 sekundy