REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 sierpnia 2019, 11:07 komentarzy 4

(Fot. Archiwum ZS im. Konstytucji 3 Maja w Iławie.)

W iławskim "Mechaniku" realizowany jest aktualnie projekt pn. „Doposażenie bazy dydaktycznej na potrzeby utworzenia nowego kierunku Technik technologii żywności w ZS im. Konstytucji 3 Maja w Iławie. Kształcenie zawodowe dla branży spożywczej”.

Wnioskodawcą projektu jest Powiat Iławski, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Osi priorytetowej 2 „Kadry dla Gospodarki”, Działania 2.4 „Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego”, Poddziałania 2.4.1 „Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego- projekty konkursowe”.

Realizatorem Projektu jest natomiast Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie.


Projekt realizowany w terminie: od 2019.08.01 do 2019.11.29.
Wartość projektu: 201 854,02 zł.
Dofinansowanie z budżetu państwa: 10 092,70 zł.
Dofinansowanie projektu z UE: 171 575,91 zł.
Wkład własny Powiatu Iławskiego: 20 185,41 zł.


Realizacja Projektu pozwoli na podniesienie kompetencji 2 nauczycieli tworzonego kierunku technik technologii żywności oraz - w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy - wprowadzenie nowego zawodu, dla którego niezbędne jest dostosowanie 2 pracowni zawodowych Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie.

W Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie powstaną 2 pracownie do nauki zawodu technik technologii żywności: pracownia analizy żywności oraz pracownia technologiczno- informatyczna. Wyposażenie pracowni zawodowych w niezbędny, nowoczesny sprzęt informatyczny, wysokiej klasy maszyny i urządzenia poprzedzone zostanie wykonaniem prac remontowych i adaptacyjnych tak, by stworzyć ergonomiczne stanowiska pracy dla uczniów.

W ramach Projektu zostaną zorganizowane szkolenia dla 2 nauczycieli kształcenia zawodowego w zakresie umiejętności praktycznych dostosowanych do wymogów pracowni zaplanowanych w projekcie.

Zamierzenie projektowe, poprzez wprowadzenie nowego kierunku zgodnie z rekomendacją rynku pracy i zmodernizowanie metod i treści kształcenia zawodowego wywrze bezpośredni wpływ na poprawę jakości kształcenia, uatrakcyjnienie przebiegu procesu edukacji zawodowej, jak również na właściwe wyszkolenie kadry zawodowej wchodzącej na rynek pracy. Projekt sprzyja intensyfikacji współpracy szkół z przedsiębiorcami, ponieważ program nauczania praktycznego zostanie uspójniony z wymaganiami naturalnych warunków pracy oraz rekomendacjami przedsiębiorców, z którymi podpisane zostały stosowne porozumienia o współpracy.

Zorganizowane będą cztery szkolenia dla 2 nauczycieli zawodowych z ZS, tj.:
„Nowe trendy w kuchni polskiej” (24 h);
„Dietetyka i odchudzanie” (30 h);
„Zarządzanie alergenami” (8 h);
„Problematyka zafałszowań żywności” (16 h).

Szkolenia realizowane będą w trakcie zajęć weekendowych oraz popołudniami w ciągu szkolnych dni tygodnia, w terminie IX- XI 2019. Podyktowane są one oczekiwaniami współpracujących z jednostkami kształcenia zawodowego pracodawców, specyfiką zawodu i bardzo dynamicznym rozwojem branży spożywczej. Szkolenie zakończy uzyskanie zaświadczenia poświadczającego uczestnictwo w kursie i nabycie wiedzy zgodnej z jego zakresem.

Rekrutacja na szkolenie obejmie nauczycieli kształcenia zawodowego ZS Iławie w terminie od 2.09. do 16.09.2019 r. Rekrutację uczestników projektu prowadzić będzie ZS im. Konstytucji 3 Maja w Iławie. Odbywać się ona będzie z zachowaniem zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnością. Harmonogram szkoleń będzie opublikowany po zakwalifikowaniu uczestników do projektu i wyborze kadry merytorycznej realizującej szkolenia zawodowe.

powiat-ilawski.pl

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~.... 0 5 miesięcy temu

  Wyjdzie wykształciuch taki ze pieczoną kaczkę poda mi z miodem albo ananasem , tymczasem kaczka tylko smakuje z jabłuszkiem. Albo schaboszczak z topionem serem lub plastrem pomaranczy polanym jakimś dziwnym sosem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kapusta -1 5 miesięcy temu

  dla ciekawskich Rumcajsa i Pracodawcy , proszę prześledzić przetargi na zakup urządzeń i wyposażenia .... tam jest wszystko napisane. a nie tak jak wszyscy ... dajcie na tacy podajcie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracodawca -2 5 miesięcy temuocena: 33% 

  Proszę o zaktualizowanie artykułu o listę zawierającą urządzenia, które zostaną zakupione.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rumcajs -3 5 miesięcy temuocena: 33% 

  Proszę o podanie nazw modeli "wysokiej klasy maszyn i urządzeń" i informacji na jakich zasadach dostęp do nich będzie możliwy dla ludzi i firm z Iławy. Bo inaczej będą stały i rdzewiały.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5825 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)