REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 lipca 2019, 12:45 komentarzy 11

(Fot. Archiwum własne. )

W pierwszym etapie rekrutacji do szkół średnich prowadzonych przez Powiat Iławski przyjęto 853 absolwentów gimnazjów i 945 absolwentów szkół podstawowych.

Czy z rekrutacją na naszym terenie, w związku z podwójnym rocznikiem, były problemy? By uzyskać miarodajną odpowiedź na to pytanie, najlepiej porównać liczbę przyjętych uczniów z liczbą osób, które w tym roku w naszym powiecie przystąpiły do egzaminów: gimnazjalnego i ósmoklasisty. Są to odpowiednio liczby około 900 i około tysiąca osób. 

Łącznie - w pierwszym etapie rekrutacji - do szkół średnich Powiatu Iławskiego przyjęto 1 798 osób, podczas gdy wspomniane egzaminy zdawało w naszym powiecie około 1 900 osób. Różnica zatem nieznacznie przekracza 100 osób. Trzeba przy tym wziąć poprawkę na fakt, iż istnieje grupa najzdolniejszych uczniów, wybierających szkołę poza terenem naszego powiatu - w większych ośrodkach, a ponadto w miejscowych szkołach są jeszcze wolne miejsca. Łącznie jest ich prawie 40.

Na rok szkolny 2019/2020 najwięcej uczniów, 450, przyjął Zespół Szkół w Lubawie. Liczne klasy pierwsze będzie miał też iławski "Żeromek", który przyjął 413 osób. Trzeci pod względem liczby przyjętych uczniów jest "Mechanik" (399), zaś czwarta - "Budowlanka" (361). Zespół Szkół w Suszu przyjął 159 uczniów, zaś Zespół Szkół w Kisielicach 16 osób.

Według dzisiejszych danych Kuratorium Oświaty w Olsztynie, w szkołach Powiatu Iławskiego są jeszcze wolne miejsca. Łącznie jest ich 39.

Szczegóły w tabelach poniżej.

Wyniki rekrutacji podstawowej na rok szkolny 2019/2020 w szkołach Powiatu Iławskiego.
Dane przekazane przez szkoły.

Wolne miejsca w szkołach Powiatu Iławskiego.
Dane Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Owidiusz 0 ponad rok temuocena: 71% 

  Do Liceum należy przyjmować najlepszych ale po egzaminach pisemnych i ustnych, nie po jakiś punktach. Nas do iławskiego liceum dawno temu było 3 na miejsce, czyli była konkurencja boo tak ma być, nie zaś przyjmować każdą wywlokę. To obniżyło poziom szkoły.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 cd. -1 ponad rok temuocena: 45% 

  Taki uczeń nie będzie już musiał uczyć się w domu. Po przyjeździe do domu zdąży wskoczyć do kibelka, trochę się podmyć, zjeść na kolację przyszłe śniadanie i poleci sobie znów biegiem na stację by po kilkunastu godzinach podróży bez problemów zdążyć na poranne lekcje np. w Przemyślu. A była już na szczęście minister "edukacji" , pani Zalewska wybrana do Europarlamentu przez "mądry inaczej" lud pisowski z Dolnego Śląska, ma przecież do Brukseli jeszcze dalej ( prawie 1300 km). I nie narzeka, choć miesięcznie będzie pobierała do swej kieszeni tylko drobną kwotę 6717 euro (czyli jedynie 28681,6 zł). Ale przecież ona będzie to brała tylko i jedynie dla "dobra Polski", a poza tym "przecież jej się to należało". No bo za tak "wspaniałą" reformę oświaty to i tak zbyt mało...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tez iławianin -2 ponad rok temuocena: 33% 

  Wspomnijmy o Tusku, ten to się napracował, by "załatwić" Polskę i Polaków załatwiając sobie robotę w Brukseli. Ile on zarabia? Jeśli nie wiesz, to się dowiedz. Jestem nauczycielem i uważam, że gimnazja rozwalały system szkolnictwa. Gorąco popieram zmiany wprowadzane przez PIS. Widać, że ten Rząd dba o Polskę i Polaków jak żaden dotychczas - na pohybel Popaprańcom.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 -3 ponad rok temuocena: 44% 

  Dla tych, którzy nie dostali się do wybranych szkół jeszcze nic straconego. Kilka dni temu odbyła się ustawka nowego ministra "edukacji" ( oczywiście z Podlasia) z wybranymi dyrektorami szkół średnich ( też oczywiście tylko z Podlasia). I z tej imprezy wynika optymistyczny wniosek - wszystko jest ok., czyli w najlepszym porządku! A ci, dla których zabrakło miejsc w szkołach w naszych najbliższych okolicach mogą się przecież kształcić np. w technikum w podlaskich Łapach ( to tylko drobne 318 km), gdzie jest mnóstwo wolnych miejsc, ponieważ nie ma zupełnie chętnych by się tam uczyć. Także są podobno jeszcze wolne miejsca w szkołach na Podkarpaciu. No to co, że ponad 700 km? Dla chcącego nie ma nic trudnego. A dziesiątki godzin spędzane w pociągu na codzienne dojazdy można przecież przeznaczyć na odrabianie prac domowych...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~baju, baju -4 ponad rok temuocena: 0% 

  Dziwne, że tylko w miejscach gdzie samorządowcy popierają pożal się Boże opozycję, jest jakiś wymyślony problem z naborem do szkół średnich. Dam swoją radę - uważajmy kogo wybieramy na swoich przedstawicieli do samorządów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja -5 ponad rok temuocena: 75% 

  Tak piszecie a spójrzcie na wyniki matur... Żeromek najlepszy!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hanka -6 ponad rok temuocena: 35% 

  Do Żeroma przyjęto dzieciaki ze średnią 2,8. Ot prestiżowa szkoła, która później nie dopuści do matury żeby nie zaniżać poziomu....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Loppee -7 ponad rok temuocena: 62% 

  Jak widać, Żeromek przyjmuje wszystkich, którzy nie dostali się do Budowlanki lub do Lubawy. Tam wolnych miejsc nie ma od dawna...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obywatel -8 ponad rok temuocena: 86% 

  I dobrze, że przyjmują. Kto będzie chciał się uczyć, wykorzysta szansę. Nawet jeżeli nie dopuszczą do matury obiboków, to jest szansa, że nie będą przez 3 czy 4 lata bruków szlifować, a być może zdobędą średnie wykształcenie. Dzisiaj trzeba walczyć o każde dziecko. Gratuluję uczniom „Żeromka” wyników matur.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Absolwent -9 ponad rok temuocena: 60% 

  Z tym, że to już nie ta budowlanka, która była kiedyś. Nie ta... :(

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lol -10 ponad rok temuocena: 100% 

  Od lat tak jest.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3573 sekundy