REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 lipca 2019, 12:57 komentarzy 3

(Fot. powiat-ilawski.pl.)

2 lipca w Starostwie Powiatowym w Iławie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie przy współudziale Powiatu Iławskiego. Dotyczyło ono konsultacji projektu strategii rozwoju województwa pn. „Warmińsko-Mazurskie 2030. Strategia rozwoju społeczno-gospodarczego”.

Główne wnioski z dyskusji to: konieczność poprawy płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym wprowadzania rozwiązań bezkolizyjnych oraz potrzeba integracji środowiska biznesu ze sferą naukową, co jest kluczowym czynnikiem dla odkrywania nowych obszarów specjalizacji gospodarczej regionu.

Na zaproszenie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina oraz Starosty Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego przybyli na to spotkanie przedstawiciele lokalnych samorządów, instytucji publicznych, środowisk naukowych, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców oraz inne osoby, które zainteresowane są tematem rozwoju regionu w najbliższych latach. Konsultacje organizowane są przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który prowadzi prace nad aktualizacją istniejącego już dokumentu dotyczącego strategii rozwoju naszego regionu. Powstaje ona z zaangażowaniem m.in. administracji, środowisk naukowych i biznesowych. Jest to już trzecia w historii funkcjonowania samorządowego województwa aktualizacja określonych w lipcu 2000 r. kierunków rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego.

– W miastach województwa trwają konsultacje społeczne projektu dokumentu „Warmińsko-Mazurskie 2030. Strategia rozwoju społeczno-gospodarczego”. To najważniejszy dokument określający obszary, cele i kierunki polityki rozwoju, prowadzonej w przestrzeni regionalnej. W naprawdę sporym gronie dyskutowaliśmy w Iławie 2 lipca. W spotkaniu udział wzięli samorządowcy, przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Kilkadziesiąt osób przysłuchiwało się prezentacji projektu strategii, a później dyskusji – tak mówiła o spotkaniu Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku warmińsko-mazurskiego, która aktywnie uczestniczyła w spotkaniu. – Wśród poruszonych przeze mnie tematów znalazła się sprawa budowy drogi ekspresowej S5 od Nowych Marzów do Iławy i Ostródy oraz budowa wiaduktu na drodze nr 16 pod Iławą. Cały czas czynimy starania w tym zakresie (przypominam, że Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego wystosował apel do Prezesa Rady Ministrów w sprawie budowy S5, podobnie jak samorządy leżące na trasie projektowanej drogi). To dla nas ogromnie ważne. Opinie i uwagi odnośnie projektu strategii można zgłaszać na formularzu konsultacji społecznych.

Projekt i formularz dostępne są tutaj: https://bit.ly/2xnaAIx.
Termin zgłaszania opinii i uwag upływa 16 lipca.

www.powiat-ilawski.pl
Zdjęcia: Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

Wnioski po konsultacjach w sprawie dokumentu dotyczącego strategii rozwoju województwa.

Ilość zdjęć 14

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Wyron69. 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Najbardziej się dla mnie podoba, że informacja o tym zdarzeniu była tak rozpropagowana, że musieli zza biurek powyciągać ludzi z urzędu aby nie było siary przed Panem Gustawem, hi, hi.................................

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka -1 ponad rok temu

  Kto chcial to byk

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czytacz -2 ponad rok temuocena: 100% 

  Bardzo mi się podoba w analizie SWOT projektu szansa związana ze zmianami klimatycznymi polegająca na wydłużeniu sezonu turystycznego. :-) A poza tym wymyślili że najlepiej tu zajmować się wodą, żywnością i meblami. I że drogi trzeba zrobić. Po kiego na to marnować papier?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.1862 sekundy