REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 czerwca 2019, 14:32 komentarzy 6
12 czerwca 2019 r. w Olsztynie odbyło się spotkanie inaugurujące konsultacje społeczne projektu strategii rozwoju województwa.

12 czerwca 2019 r. w Olsztynie odbyło się spotkanie inaugurujące konsultacje społeczne projektu strategii rozwoju województwa. (Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.)

Powiat Iławski jest organizatorem ważnych konsultacji społecznych dotyczących rozwoju społeczno-gospodarczego naszego regionu, w perspektywie do 2030 r. Odbędą się one we wtorek, 2 lipca o godzinie 10:00 w Starostwie Powiatowym w Iławie. 

W imieniu Starosty zapraszamy na nie przedstawicieli samorządów, instytucji publicznych, środowisk naukowych, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców oraz wszystkie osoby, które zainteresowane są tematem rozwoju regionu w najbliższych latach.


Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego prowadzi prace nad dokumentem pn. „Warmińsko-Mazurskie 2030. Strategia rozwoju społeczno-gospodarczego”. Jest to aktualizacja istniejącego już dokumentu. Powstaje ona z zaangażowaniem m.in. administracji, środowisk naukowych i biznesowych. Będzie to już trzecia w historii funkcjonowania samorządowego województwa aktualizacja określonych w lipcu 2000 r. kierunków rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego. Zarządowi zależy na tym, by jak najwięcej osób i instytucji mogło uczestniczyć w jego uaktualnianiu. Stąd inicjatywa zorganizowania szerokich konsultacji społecznych w tym zakresie. Ich początek nastąpił 12 czerwca, kiedy to odbyła się konferencja inauguracyjna  w Olsztynie. Kolejne spotkania zostały zaplanowane w tych powiatach, które zadeklarowały chęć współpracy. Jednym z nich jest Powiat Iławski.


12 czerwca 2019 r. w Olsztynie odbyło się spotkanie inaugurujące konsultacje społeczne projektu strategii rozwoju województwa: "Warmińsko-Mazurskie 2030. Strategia rozwoju społeczno-gospodarczego". W spotkaniu udział wzięli m.in. parlamentarzyści, radni sejmiku województwa, członkowie zarządu województwa, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, jak również środowisk naukowych i biznesu z obszaru powiatu olsztyńskiego. Przedmiotem dyskusji podczas konferencji były kompetencje przyszłości, inteligentna produktywność, kreatywne aktywności, a wszystko oparte na mocnych fundamentach, czyli optymalnej infrastrukturze rozwoju, silnym kapitale społecznym i przyjaznym środowisku przyrodniczym – czyli propozycja nowego układu celów strategicznych i operacyjnych rozwoju województwa w perspektywie 2030 roku.


Teraz przyszedł czas na konsultacje społeczne w pozostałych powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. W Powiecie Iławskim nastąpi to 2 lipca 2019 r. Na konsultacje społeczne zapraszamy do sali nr 20 Starostwa Powiatowego w Iławie (ul. Andersa 2A). Serdecznie zapraszamy w imieniu Starosty Powiatu Iławskiego, Bartosza Bielawskiego przedstawicieli samorządów, środowisk naukowych, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców na te konsultacje.


www.powiat-ilawski.pl 
Publikacja Starostwa Powiatowego w Iławie.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Wyron69 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Ustaliłem godzinę ma to być o 10:00, informacja była bardzo skitrana więc potwierdza to tezę "Nic tylko na nich robić", że oczekują małej frekwencji. Znalazłem również projekt strategii. Wrzuciłbym link ale nie wolno. Może szanowna Redakcja by to uczyniła??????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zbyś -1 ponad rok temuocena: 100% 

  A może podałby ktoś jeszcze, o której godzinie te spotkanie...?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nic tylko na nich robić -2 ponad rok temuocena: 100% 

  Tu chodzi o to żeby nikt nie przeszedł. Trzeba wydać pieniądze przewidziane w jakiś projekcie. Ot cała filozofia. Obowiązek poinformowania obywatela spełniony.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyron69 -3 ponad rok temuocena: 100% 

  Popieram, o której to ma być?????????????

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianin -4 ponad rok temuocena: 0% 

  A mozna wziasc udzial internetowo, nie bedzie mnie w miescie a chetnie bym cos dodal od siebie. Taka rada dla spitkania, myslimy o roku do 2030, czas szybko leci takze umyslem lepiej myslec 2040. Tak jak ze szkola na Piastowskim, basen na te czasy powinien byc, a szkola podstawowa sportowa, to przyciagnelo by dzieci oraz nadalo swiatla, mamy takie mozliwosci, mamy stadion, boiska, jezioro, lasy, doslownie wszystko do zrobienia fajnego sportowego miasta. Nie zaraz olimpijskiego, poprostu sportowe mozliwosci Nasz region zawsze mial, ilu to Nasza Ilawa dala sportowcow, dla mnie sporo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bubi Bubi -5 ponad rok temu

  A proboszcz z Wilkowyje porzucił kapłaństwo dla Justyny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4223 sekundy