REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 czerwca 2019, 19:21 komentarzy 11
Od 1 czerwca na Jezioraku stacjonuje zespół ratownictwa medycznego o standardzie P.

Od 1 czerwca na Jezioraku stacjonuje zespół ratownictwa medycznego o standardzie P.

Od 1 czerwca na Jezioraku stacjonuje zespół ratownictwa medycznego o standardzie P. W tym roku dysponentem karetki wodnej jest Powiatowy Szpital w Iławie.

Podstacja, gdzie całodobowo dyżuruje zespół, mieści się w ekomarinie, tuż obok "dzikiej" plaży. O bezpieczeństwo turystów i mieszkańców Iławy będzie dbać 23 ratowników medycznych, którzy w większości pracują w iławskim szpitalu i 5 czynnych ratowników WOPR jako stermotorzystów.

- Turyści, którzy wybierają Jeziorak jako miejsce swojego wypoczynku w trakcie urlopu, chwalą możliwość skorzystania z wodnej karetki na wypadek nagłego zagrożenia zdrowia bądź życia - mówi Tomasz Lewandowski, koordynator podstacji. - Nasze jezioro, które jest najdłuższym jeziorem w Polsce i szóstym w kraju pod względem powierzchni, staje się przez to jeszcze bardziej bezpieczne.

Jak dodaje Lewandowski, ratownicy medyczni są w stanie podjąć poszkodowanego dosłownie z każdego miejsca na Jezioraku i bezpiecznie przekazać go na pokład karetki kołowej, która przetransportuje pacjenta na SOR. 

- Musimy wiedzieć, że Jeziorak ma wiele wysp, wysepek i półwyspów, a karetka kołowa nie jest w stanie dojechać wszędzie, natomiast zespół ratownictwa medycznego na wodzie bez problemu do takich miejsc dotrze - dodaje Lewandowski. 

W skład załogi wodnej karetki wchodzi dwóch ratowników medycznych i stermotorzysta. Łódź posiada silnik o mocy 150 KM i wyposażeniem odpowiada standardom ZRM typu P. 

W przypadku zagrożenia życia lub zdrowia należy łączyć się z dyspozytorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod nr 999 lub 112.

- Pamiętajmy, że woda to żywioł i wypoczywając nad nią, zawsze należy to robić z rozwagą - apeluje Tomasz Lewandowski, który od ponad dwudziestu lat jest także ratownikiem WOPR.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Iławy i okolic? Polub nas na Facebooku.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Żeglarz 0 ponad rok temuocena: 21% 

  Cel jak najbardziej słuszny ale to nie zasługa iławskiego szpitala tylko Państwa. Falc przynajmniej coś normalnego wystawiał a patrząc na tą krypę widać od razu, że to robota iławskiej dyrekcji. To ma w ogóle silnik czy na pagajah mają wodę mieszać żeby dopłynąć do tych wszystkich niewiast które się naoglądały słonecznego patrolu jak David Hasselhof biegnie do nich z tym plastrem do rozciętej stopy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~odpowiedź dla "Żeglarza" -1 ponad rok temuocena: 100% 

  Oj czuć, że masz jakieś kompleksy. Rodzice Cię nie przytulali w dzieciństwie czy może rodzeństwo było faworyzowane a Ty marginalizowany, co? A co do rozciętych stóp to zdarzają się takie, że ścięgna na wierzchu widoczne są, ale Ciebie przecież obchodzi tylko czubek własnego nosa i dbasz tyko o własne cztery litery. Porażka na całej linii. Zmień się chłopie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pacjentka -2 ponad rok temuocena: 80% 

  Pan ze zdjęcia z rozwianymi włoskami, to Pan z powołaniem. Oby więcej takich jak On !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pacjentka -3 ponad rok temuocena: 100% 

  Droga Alex. Z nikim dogadać? Podczas mojego pobytu, krótkiego na SOR zauważyłam, że kontakt z ludźmi, szacunek ma na poziomie baaaardzo adekwatnym, aż pozazdrościć. Więc nie wiem skąd takie wnioski ma Pani i mnie to nie obchodzi. Portal randkowy to nie jest, lecz warto podkreślić i docenić ludzi z taką wiedzą i z powołaniem bo ich brak ! Serdecznie Panią pozdrawiam i Pana Tomka również! :-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alex -4 ponad rok temuocena: 8% 

  To portal randkowy czy informacja na temat zabezpieczenia medycznego akwenu wodnego? Na marginesie jak ktoś jest w życiu sam to albo miał pecha albo z charakterem coś nie halo że z nikim nie może się dogadać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~panna dziewanna -5 ponad rok temuocena: 71% 

  Potwierdzam! Miły i kompetentny, ratownik z krwi i kości i podobno kawaler, więc drogie Panie jest za kim chodzić :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~młody żagiel -6 ponad rok temuocena: 83% 

  Lewy odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kolo -7 ponad rok temuocena: 100% 

  Super sprawa! Ukąszenie szerszenia, rozcięta o szkło stopa, podtopienia, udar słoneczny, bóle brzucha, zawały ale i masa innych wypadków mogą przytrafić się każdemu. Świadomość, że możemy liczyć na fachową pomoc w każdym miejscu jest nie do przecenienia. Cieszę się, że mamy zapewnioną opiekę - to podnosi jakość i komfort życia. Zawsze martwię się, gdy słyszę, że gdzieś w Polsce coś złego stało się jakiemuś dziecku w czasie wakacji. Dzięki karetce wodnej u nas takich zdarzeń, mam nadzieję, nie będzie wcale!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka -8 ponad rok temuocena: 45% 

  oczywiście "ból", ale to jak boli to się wsiada w auto i jedzie do szpitala. Karetkę się wzywa jak jest rzeczywiste zagrożenie życia i nie ma jak się szybko przemieścić lub można nie zdążyć. A nie boli brzuch bo mam zaparcie od 3 dni i wzywam karetkę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ból -9 ponad rok temuocena: 89% 

  Iławianko / Twój wpis poniżej / ból brzucha może mieć konsekwencje z których chyba nie zdajesz sobie sprawy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianka -10 ponad rok temuocena: 43% 

  Czy karetkę powinno się wzywać do bólu brzucha czy rozciętej stopy to pewna nie jestem...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2319 sekundy