REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 czerwca 2019, 12:52 komentarzy 21

(Fot. Info Iława.)

Wreszcie - powiedzą zapewne rodzice niepełnosprawnych uczniów, którzy - jak wynika z komentarzy na naszym portalu oraz w mediach społecznościowych - naprawdę czekają na realizację tej planowanej od wielu lat inwestycji. 

Po istotnej zmianie koncepcji przedsięwzięcia - z przebudowy warsztatów "Mechanika" na budowę nowej siedziby od podstaw - a później kilku nieudanych przetargach dzisiaj, 5 czerwca 2019 r., samorząd Powiatu Iławskiego doprowadził do podpisania umowy z wykonawcą wielomilionowej inwestycji pod nazwą "Budowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z centrum rehabilitacji w Iławie przy ulicy Sucharskiego - etap I".

Zwycięzcą powiatowego przetargu została ostródzka Firma Budowlana UNIB, prowadzona przez inż. Daniela Wygonowskiego. Realizacja przez ten podmiot pierwszego etapu inwestycji, polegającego na budowie bryły szkoły, będzie kosztowała 22 mln 268 590,60 zł. W ostatnim przetargu wpłynęły jeszcze dwie inne oferty opiewające na ponad 27 i ponad 29 mln złotych. Tymczasem powiat początkowo zarezerwował na ten cel środki w wysokości 19 mln. Zarząd przekonywał Radę do ich zwiększenia tak, by realizacja budowy szkoły w końcu była możliwa. Zgody na takie działanie rada udzieliła podczas sesji w maju, o czym bardziej szczegółowo informowaliśmy tutaj.

Dzisiaj, 5 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Iławie doszło do podpisania umowy na realizację tego wielomilionowego przedsięwzięcia. Samorząd Powiatu Iławskiego reprezentował Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, Wicestarosta Powiatu Iławskiego Marek Polański, Skarbnik Powiatu Beata Szoka i członek Zarządu Powiatu Iławskiego Maciej Rygielski, zaś wykonawcę właściciel firmy Daniel Wygonowski.

Budowa na Lipowym Dworze może zatem ruszać. Dobiec końca ma do 29 października 2021 r. Zainteresowani projekt mogą zobaczyć tutaj.

Na zdjęciu od lewej: Daniel Wygonowski, Beata Szoka, Bartosz Bielawski, Marek Polański, Maciej Rygielski.
Fot. Info Iława.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Rodzic 0 ponad rok temuocena: 80% 

  Dziekujemy, to najważniejsze slowo teraz. Niezależnie od wszystkiego liczy sie dotarcie do celu, a tego Starosta dokonal tak jak obiecal - umowa podpisana. Teraz powodzenia dla firmy budowlanej. DZIEKUJEMY

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja -1 ponad rok temuocena: 17% 

  Myślał by kto.... Jaka zaangażowana pani w politykę,życzenia dla firmy, dla kierownika firmy, dla...Ha.ha.... NIC by "włodarz" NIE dostał, gdyby nie RZĄDOWY PROGRAM PiS !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anula -2 ponad rok temuocena: 87% 

  Brawo, bardzo dobre decyzje Starosty i członków Zarządu Powiatu. Nowa siedziba świetnie wyposażonej szkoły dla dzieci z niepełnosprawnościami jest bardzo potrzebna.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Robert -3 ponad rok temuocena: 81% 

  Wbrew radnym z PIS na czele z Henrykiem Witkowskim, nasze niepełnosprawne dzieci będą miały szansę w przyszłości uczyć się w cywilizowanych warunkach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Robert -4 ponad rok temuocena: 100% 

  Do ~Prawda, jak wiadomo prawda jest jak d.. każdy ma swoją Fragmenty z ostatniego artykułu: „Stosunkiem głosów 15 "za", 6 wstrzymujących się zmiany zostały przyjęte. Wstrzymali się radni PiS.”, „Pytanie dotyczące zmniejszenia środków na drogi zadał radny Henryk Witkowski, który dziwił się, że ma miejsce taki krok, choć kierownictwo powiatowego samorządu zapowiadało, iż drogi będą priorytetem. Radny dociekał też, czy zwiększenie finansowania na budowę szkoły odbywa się kosztem środków na drogi. Starosta zaprzeczył, by tak było, zapewniając, że drogi pozostają priorytetem” Na tym oparłem swoją wypowiedź. Mała dygresja, gdyby mieli wybudować mauzoleum smoleńskie pewnie nie mieli by takich wątpliwości.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prawda -5 ponad rok temuocena: 20% 

  Słuchaj uchem a nie brzuchem- akurat radni PiS już dawno byli za tą inwestycją. A dopytywali o pieniądze dokładnie 10 mln i mieli wątpliwości, co do ich pochodzenia !!!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka -6 ponad rok temuocena: 64% 

  Pan Rygielski tak z boku? Plan przeniesienia szkoły specjalnej do Kisielic nie wypalił, smutno...?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysztof -7 ponad rok temuocena: 60% 

  ha, ha, ha święta prawda! jego plan nie wypalił a on tak z boku nie wiem po co jak Filip z konopi wyskoczył! Panie Rygielski! Panu już dziękujemy!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysztof -8 ponad rok temuocena: 87% 

  I znów Powiat...a miasto dalej śpiii

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszko -9 ponad rok temuocena: 45% 

  Tymczasem na Piastowskim jak szkoły nie było, tak nie ma.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka -10 ponad rok temuocena: 75% 

  A i w naszym mieście nie ma czegoś takiego jak SP6 :-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka -11 ponad rok temuocena: 83% 

  ~123-4 najbardziej potrzebna placówka szkolna w mieście właśnie będzie się budować :-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123-4 -12 ponad rok temuocena: 33% 

  A gdzie niby 123 pisze, że nie potrzeba szkoły dla niepełnosprawnych i średniej jakości "SP 6"? Tylko pokazuję, że starostwo może, a miasto od lat nie potrafi załatwić sprawy najbardziej potrzebnej placówki szkolnej w mieście.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka -13 ponad rok temuocena: 83% 

  Do ~123 a jakie masz statysyki odnośnie szkół dla niepełnosprawnych? Nie integracyjnych tylko specjalnych? Jaki masz odsetek tych dzieci choćby w całym miescie a nie na jednym osiedlu? A przypomnę, że w Zespole Placówek są dzieci z gminy miejskiej, gminy wiejskiej i ościennych gmin

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 -14 ponad rok temuocena: 35% 

  Zdecydowanie potrzeba również szkoły na Ostródzkiej. Obiecanki-cacanki, a osiedle z największym odsetkiem małych dzieci nadal bez szkoły. To żenujące, ale też ukazujące podejście kolejnych władz do mieszkańców. Chyba każdy wie, że tutaj jest kompetencja starostwa, ale widać, że starostwo może, a miasto cały czas nie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka -15 ponad rok temuocena: 76% 

  Wystarczająco na tą chwilę jest masowych szkół. Naszym dzieciom obiecuje się szkołę od lat. Proponuję przejść się zobaczyć aktualne warunki w jakich niepełnosprawne dzieci się uczą i jedzą i wyciągnąć wniosek co do priorytetu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tosiek -16 ponad rok temuocena: 67% 

  Mieszko z tym tematem ruszaj do Kopaczewskiego bo to miasto decyduje nie powiat! Koniec roku a lekcje nie odrobione!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pisadełko -17 ponad rok temuocena: 56% 

  Pan Żyliński tak się promuje przy pomocy usłużnych klakierów, że niedługo będę się bał otworzyć lodówkę - światło w niej się zaświeci zapewne również dzięki niemu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan -18 ponad rok temuocena: 75% 

  Ot kolejny uświadomiony się znalazł. Nie Żyliński tylko radni przekazali ziemię stosowną uchwałą. Tylko PIS był przeciwko na owe przekazanie. Śmieszy mnie ta sztuczna gloryfikacja zasług byłego już burmistrza. Zrobił wiele, ale nie dość wiele, aby kontynuować następną kadencję. Ot i cała filozofia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Powiatowy trol -19 ponad rok temuocena: 29% 

  Pan Żyliński przekazał ziemię pod szkołę więc trochę szacunku baranie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pisior -20 ponad rok temuocena: 30% 

  Brakuje na zdjęciach Żylińskiego, bo to wszystko dzięki niemu. Taka oto historia...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7295 sekundy