REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 czerwca 2019, 12:17 komentarzy 8

(Fot. Starostwo Powiatowe w Iławie.)

W wyniku rozstrzygnięcia ubiegłorocznego naboru przeprowadzonego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych kolejne jednostki samorządowe podpisały umowy na remont i budowę dróg lokalnych. Wśród nich Starostwo Powiatowe w Iławie, które uzyskało z tej puli kwotę w wysokości 4 522 196,34 zł.

Na liście zadań zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 roku są 52 zadania (19 zadań powiatowych i 33 zadania gminne) o wartości ogółem 74 794 773,51 zł. Kwota ta uwzględnia dodatkową kwotę przyznaną przez Prezesa Rady Ministrów w wysokości 2 496 263,71 zł.

W poniedziałek, 3 czerwca nastąpiło podpisanie umów z Wicewojewodą Warmińsko-Mazurskim Sławomirem Sadowskim i samorządowcami z regionu. Wśród nich byli Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, Wicestarosta Powiatu Iławskiego Marek Polański oraz Beata Szoka, Skarbnik Powiatu Iławskiego. 

– Umowa, którą podpisaliśmy, dotyczy odcinków Goryń – Kisielice – Piotrowice oraz Lubawa – Mortęgi – mówi Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego. – Dofinansowanie wynosi natomiast 4 mln 522 tys. 196,34 zł.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie/powiat-ilawski.pl.
Zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie, Starostwo Powiatowe w Iławie.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Wieś 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Droga do Karaśia masakra. Wikielec radomek zaraz wonna nowe drogi A karaś w centrum i co i lipa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca PiS! -1 ponad rok temuocena: 41% 

  TYLKO, że wszystkie dotacje zostały przyznane przez RZĄD PiS. Żadne brawo starostwo i pożal się Boże włodarze!!! Są porażką. TO PROGRAM RZĄDOWY PiS!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jakub -2 ponad rok temuocena: 50% 

  brawo starostwo!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysztof -3 ponad rok temuocena: 67% 

  W powiecie to coś się dzieje, Starosta działa tu i tam, nawet jak czasem oglądam sesje to zupełnie inaczej na poziomie i Starosta wie o czym mówi a miasto....miasto śpi słodkim snem dziecięcym...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierowca -4 ponad rok temuocena: 38% 

  Kiedy zostanie poprawiona droga przed Gardzieniem,bo to totalna porazka co zrobiono tam,moze burmistrzwkoncu zacznie dzialac czy czeka do wyborow zeby znowu naobiecywac.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mm -5 ponad rok temuocena: 100% 

  a co ma burmistrz d tej drogi?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton -6 ponad rok temuocena: 79% 

  Chyba Iławie nie zależy na na utrzymaniu Zalewa w powiecie. Jechałem też ostatnio do Radomna, do granicy z powiatem NNM droga fatalna, po przekroczeniu granicy znakomita. Wstyd!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JANUSZ -7 ponad rok temuocena: 35% 

  To ludzie bez zasad, oni nie wiedzą co to wstyd!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.268 sekundy