REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 maja 2019, 10:09 komentarzy 7

(Fot. M. Rogatty.)

15 maja, w sali nr 20 Starostwa Powiatowego w Iławie, odbyła się konferencja organizacji pozarządowych powiatu iławskiego, która podzielona była na trzy części: sprawozdawczą, informacyjną oraz wyborczą.

Konferencję poprowadziła Maria Jaworska – Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Iławie, natomiast uroczystego otwarcia dokonał Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego. Przybyłych gości przywitał Marek Borkowski, Przewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Iławskiego. 

W konferencji uczestniczyło ponad 40 przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu iławskiego.

Część sprawozdawcza obejmowała: sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Powiatu Iławskiego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za rok 2018, sprawozdanie z działalności Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Iławskiego za 2018 rok, które przedstawiła Maria Jaworska oraz sprawozdanie z działalności Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Iławskiego w 2018 roku, które zaprezentował Arkadiusz Karpiński, przewodniczący ROPPI.

Następnie, w części informacyjnej, Wojciech Jankowski przedstawił ofertę Centrum Organizacji Pozarządowych w Iławie, Anna Śledzińska natomiast  omówiła krok po kroku jak otrzymać dotację z Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej dla organizacji pozarządowych, chcących prowadzić odpłatną działalność pożytku publicznego lub działalność gospodarczą. Tematem przewodnim była „Dobra praktyka przedsiębiorstw społecznych – Naturalna Żywność sp. z o.o.”. Następnie Michał Młotek krótko przedstawił ofertę Inkubatora Technologicznego.

Ostatnim punktem konferencji były wybory przedstawicieli organizacji pozarządowych do Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Iławskiego. Spośród wszystkich przybyłych gości do Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Iławskiego wybrano 14 członków. Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Iławskiego ukonstytuuje się podczas pierwszego posiedzenia.


Członkowie Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Iławskiego:

1. Piotr Jankowski, Fabryka Inicjatyw Obywatelskich „Łączy nas Iława”.
2. Justyna Milewska, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Iławie.
3. Adela Kowalska, Stowarzyszenie Iławski Klub Amazonki.
4. Klaudia Żelazowska, Iławski Klub Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Morena”.
5. Artur Długosz, Iławskie Smoki Jezioraka.
6. Stefan Opaliński, Stowarzyszenie Miłośników Historii Organizacji Młodzieżowych „Pokolenia”.
7. Izabela Bujnowska, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „Jesteśmy”.
8. Tomasz Radziwilski, Stowarzyszenie „Miłośnicy Krainy Tysiąca Jezior”.
9. Daniela Orzechowska, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Oddział Miejsko-Gminny w Iławie.
10. Wojciech Jankowski, Iławskie Stowarzyszenie Rowerowe „Bicykl”.
11. Adam Barański, Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Kombatanckie „Polskich Dzieci Wojny” oddział terenowy w Iławie.
12. Dorota Maćko, Polski Związek Niewidomych, Koło w Iławie.
13. Arkadiusz Karpiński, Stowarzyszenie „Przystań”.
14. Ewa Jackowska, Fundacja Bliżej Dziecka.


W części wyborczej miały również odbyć się wybory przedstawicieli organizacji pozarządowych do Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Iławskiego. Niestety  z uwagi na brak odpowiedniej liczby kandydatów do Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Iławskiego wybory nie odbyły się, a rada zakończyła swoją działalność.

Tekst: Natalia Mikczyńska.
www.powiat-ilawski.pl
Na konferencji organizacji pozarządowych powiatu iławskiego. Wybrano nowy skład rady.
Fot. Magdalena Rogatty.

Na konferencji organizacji pozarządowych powiatu iławskiego. Wybrano nowy skład rady.

Ilość zdjęć 20

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ilawianka 0 ponad rok temuocena: 100% 

  W Ilawie jest duzo organizacji pozarzadowych... Oczywiscie Ewka musi byc wszedzie...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Odkrywca -1 ponad rok temuocena: 100% 

  Do Pani Ewy- jeśli starczyłoby mi środków - to czemu nie? U mnie też dzieci.Ale rodzice dzieci korzystających ze świetlicy nic od siebie nie dają? Tak tylko na gotowe?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa Jackowska -2 ponad rok temuocena: 100% 

  Panie Odkrywco gdybym tylko poprosiła pewnie by nas wsparli. Każda moja prośba kończy się pozytywnym odzewem. Obawa przed niesłusznymi posądzeniami, a tym samym zakłóceniem działalności świetlicy skłoniła mnie do wstrzemięźliwości z pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Na chwilę obecną nasi podopieczni w ramach zajęć mają basen, kino i wyjścia na drobną konsumpcję.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iza -3 ponad rok temuocena: 67% 

  I znowu Ewa. Nie wie, kiedy odpuścić

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa Jackowska -4 ponad rok temuocena: 67% 

  Fundacja została założona pod działalność Świetlicy Stare Miasto. Na swoją bieżącą działalność nie pozyskuje żadnych środków finansowych z zewnątrz, a wszystkie atrakcje dla dzieci są sponsorowane z mojej diety. Osoby, które współtworzą ze mną działalność świetlicy jak i rodzice naszych podopiecznych mogą to poświadczyć. Podstawowym celem działalności świetlicy, a tym samym fundacji Bliżej Dziecka jest zorganizowanie czasu wolnego naszym podopiecznym. W połowie maja minęły trzy lata naszej działalności. Odkrywco jeśli masz wolę wesprzeć naszą świetlicę to chętnie przyjmiemy środki czystości, wodę do picia lub materiały papiernicze do zajęć. Tego nigdy za wiele!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Odkrywca -5 ponad rok temuocena: 71% 

  M.in. jest jednym z założycieli tej Fundacji "Bliżej dziecka". Można to znaleźć w necie. Jedno mnie zastanawia. Zawsze promują Panią Ewę, że to z jej pieniędzy prowadzona jest świetlica na Starym Mieście, a tu dziś okazuje się, że jest Fundacja... A czy nie jest tak, że jakieś środki fundacje dostają na swój rozwój. Z tego co wiem- to tak. I tak W ogóle to jak poczyta się o tej Fundacji, to nie wiem, komu ona służy i czemu. Czy ktoś słyszał o tej Fundacji?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca -6 ponad rok temuocena: 75% 

  Pełne jej prawo. Praca w organizacji jest społeczna, więc o co bolączki? Reprezentuje konkretną fundację, działa na rzecz dzieci. Zamiast siać ferment typu znów ona, weź się do roboty. Bo ja w tej radzie widzę te same osoby od kilku lat i nie mam z tym problemu. Działaj, a może zostaniesz doceniony.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7673 sekundy