REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 maja 2019, 12:07 komentarzy 13
Wizualizacja nowej siedziby SOSW w Iławie.

Wizualizacja nowej siedziby SOSW w Iławie. (Źródło: materiały inwestora.)

Poznaliśmy szczegóły ofert, jakie wpłynęły w powiatowym przetargu na budowę nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na Lipowym Dworze w Iławie. Oferta z najniższą ceną o ponad 3 mln złotych przekracza zarezerwowane na ten cel środki. Ponieważ jest to już kolejne podejście do tego postępowania, Zarząd Powiatu Iławskiego chce uruchomić dodatkowe pieniądze z budżetu. Czy zgodę na to wyrażą radni, dowiemy się już 23 maja.

W przetargu, o którym mowa, wpłynęły trzy oferty. Najniższa zaoferowana cena brutto to niespełna 22,3 mln złotych. Ofertę złożyła ostródzka Firma Budowlana UNIB. Inny oferent, Lubawskie Przedsiębiorstwo Budowlane, zadeklarował gotowość budowy nowej siedziby iławskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego za 27,3 mln złotych. Kolejna oferta, złożona przez spółkę JL, opiewa na kwotę ponad 29 mln złotych.

Jednocześnie inwestor, samorząd Powiatu Iławskiego, ujawnił, iż na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 19 mln złotych. To o ponad 3 mln złotych mniej niż najniższa ze złożonych w tym przetargu ofert.

- Wykazujemy pełną determinację, by ta inwestycja została zrealizowana - zapewnia Starosta Iławski Bartosz Bielawski. - Zwrócimy się do Rady Powiatu Iławskiego o wyrażenie zgody na dokonanie zmian w budżecie oraz w wieloletniej prognozie finansowej - zapowiada.

Sesja, zwołana na wniosek Zarządu Powiatu Iławskiego, podczas której zostanie przeprowadzone głosowanie w sprawie przesunięcia dodatkowych środków na realizację oświatowej inwestycji, odbędzie się 23 maja. O wnioskach po tym posiedzeniu poinformujemy.

Nowa siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iławie ma powstać na ulicy Sucharskiego. Działkę na Lipowym Dworze przekazał samorząd miasta Iławy.
Fot. Google Maps.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~bobbi 0 ponad rok temuocena: 31% 

  Nie, żebym miał coś przeciwko nowej szkole jednakże na prawdę jedna osoba musi publikować pod wieloma nickami jedno i to samo? Poza tym plany były takie aby ta placówkę umiejscowić w Kisielicach, to co pomysł ten już upadł?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~majkel -1 ponad rok temu

  Hmm Andzia, jest tu sens :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andzia -2 ponad rok temuocena: 100% 

  Raczej chodzi o nauczycieli zeby nie dojezdzali, inne dzieci juz dojeżdżają do Kisielic i im to nie przeszkadza

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~next -3 ponad rok temuocena: 50% 

  A co ma tu wspólnego empatia? Ktos zadaje pytania, a zamiast tego są oskarżenia. Ten sam tekst tłuczony przez jednego autora jest ok, a jedyną forma odpowiedzi jest atak. Jednakże to pokazuje, kto jest autorem :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Asia -4 ponad rok temuocena: 64% 

  A chciałbyś, aby twoje niepełnosprawne dziecko dojeżdżało każdego dnia w drugi koniec powiatu? Trochę empatii!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cvb -5 ponad rok temuocena: 67% 

  Hmm a na mieście mówią, że nie chodzi o rodziców lecz kogoś innego :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka -6 ponad rok temuocena: 67% 

  Rodzice nie zgadzają się i nie będą się zgadzać aby szkoła była w Kisielicach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Teraz Wy -7 ponad rok temuocena: 69% 

  Bardzo dobra decyzja Pana Starosty. Czas już zacząć budowę. Panowie radni dajcie swój głos bo wstyd by dzieci niepełnosprawne miały takie warunki nauki. Czekam jutro na przełomową decyzję. Czekają rodzice, dzieci, pracownicy szkoły.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Asia -8 ponad rok temuocena: 71% 

  Nie bądźcie obojętni. Drodzy Radni, poprzyjcie pomysł Starosty. Ci uczniowie już bardzo długo czekają na nową szkołę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic -9 ponad rok temuocena: 73% 

  Brawo Panie Starosto! Jeśli tylko ruszycie z budową, zyskacie uznanie wielu rodziców i ich pociech. Tym dzieciom potrzeba godnych warunków do nauki i rozwoju.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mama Krzysia -10 ponad rok temuocena: 80% 

  Brawo Panie Starosto tak trzymać. Nareszcie ktoś zadbał o najsłabszych! Bardzo dobra decyzja. Mam też nadzieję że radni nie pozostaną bierni w tej sprawie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic -11 ponad rok temuocena: 82% 

  Wierzę, źe Radni poprą ten wniosek i wesprą Starostę, że Radni zrozumieją jak wielkie znaczenie ma ta budowa dla naszych dzieci, które od lat uczą się w fatalnych warunkach. Zatem dobro niepełnosprawnych z Iławy i okolic jest w rękach Radnych. Liczymy na Wasze zrozumienie i poparcie niezależnie od opcji politycznych, bo to nie o politykę tu chodzi, ale o bezbronną młodziez i dzieci, które są zależne od nas rodziców, społeczeństwa, a tym razem jeszcze od Was - Radnych. Wierzę, że w kaźdym drzemi dobro.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anula -12 ponad rok temuocena: 85% 

  Bardzo dobra decyzja Starostwa. Mam nadzieję, że radni przychylą się do wniosku Zarządu i zostanie rozpoczęta budowa nowej siedziby Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie. Uczniowie z niepełnosprawnościami potrzebują godnych warunków do rozwoju i edukacji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2881 sekundy