REKLAMApowiat2
Piszemy co w powiecie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 maja 2019, 10:24 komentarzy 18
Od lewej: Sławomir Ciszewski, Bartosz Bielawski, Marek Polański, Gabriela Rolka, Kacper Piech.

Od lewej: Sławomir Ciszewski, Bartosz Bielawski, Marek Polański, Gabriela Rolka, Kacper Piech. (Fot. powiat-ilawski.pl.)

Gabriela Rolka i Kacper Piech – organizatorzy Swimrun Jeziorak 2019, odwiedzili Starostę Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego i Wicestarostę Marka Polańskiego, by podziękować im za współorganizację tej oryginalnej imprezy sportowej.

W spotkaniu uczestniczył także Sławomir Ciszewski, dyrektor Portu Śródlądowego w Iławie, gdyż to właśnie port był gospodarzem zawodów. Okazuje się, że jezioro Jeziorak i dzika przyroda naszego powiatu stworzyła idealne warunki do przeprowadzenia tego sportowego przedsięwzięcia i ośmieliła organizatorów do myślenia o nim z jeszcze większym rozmachem.

Goście pokazali starostom fotografie z zawodów, opowiedzieli o ich przebiegu, o pogodowych niespodziankach na trasie, o wspaniałej atmosferze, życzliwości wszelkich instytucji i mieszkańców miasta i powiatu. Są zachwyceni miejscem i już dziś czynią starania o zorganizowanie Swimrun 2020 na Jezioraku właśnie, z jeszcze większą liczbą zawodników, z bogatszą otoczką, tak by mieszkańcy mogli jeszcze bardziej poczuć ducha sportu, a sportowi twardziele, być może, zdecydować się na start.

Para organizatorów Swimrun 2019, Gabriela Rolka i Kacper Piech, pochodzi z Krakowa, ale po pobycie w naszym powiecie poważnie zastanawia się nad przeprowadzką do Iławy. Starosta podczas spotkania pytał, jak to się stało, że wybrali właśnie Powiat Iławski na organizację zawodów.

– Po prostu analizowaliśmy mapę i wpadło nam w oko najdłuższe jezioro w Polsce, Jeziorak. Wiele jest na nim wysp i wysepek, co tylko uatrakcyjnia miejsce, które zdawało się idealne na Swimrun. Jak wiadomo, idea tych zawodów pochodzi ze Szwecji (dwa małżeństwa założyły się ze sobą, które z nich pokona jako pierwsze daną odległość, z jednej wyspy na drugą) – mówi Kacper Piech. –  Konkurencja polega na pływaniu par osób, z wyspy na wyspę. I tak się zaczęła przygoda, która nabrała charakteru sportowego i się przyjęła na gruncie polskim. W ciągu roku organizujemy dwie takie imprezy sportowe, we wrześniu nad Soliną, a w czerwcu, jako otwarcie sezonu, właśnie na Jezioraku.  

– W ubiegłym roku przyjechaliśmy do Iławy, na Jeziorak, żeby zrobić rekonesans – wspomina Gabriela Rolka. – Walory przyrodnicze nas zachwyciły! Zaplecze także. To był strzał w dziesiątkę. Dopiero po naszej wycieczce po okolicy zwróciliśmy się do pracowników Portu z pytaniem, czy byliby zainteresowani współorganizacją tej imprezy. I tak to się zaczęło. Temat został szybko podjęty, wstępna umowa zawarta, czego efektem była miniona impreza, która odbyła się 18 maja.

Już dziś trwają rozmowy na temat organizacji Swimrun Jeziorak 2020 i między innymi w tej sprawie zwrócono się do Starosty Powiatu Iławskiego. Organizatorzy liczą na dalszą współpracę, która miała charakter współorganizacji imprezy przez Powiat Iławski. Port Śródlądowy, należący do Powiatu Iławskiego, był gospodarzem przedsięwzięcia i miejscem odpoczynku zawodników. Powiat partycypował także w kosztach całej imprezy.

Wstępna deklaracja ze strony starosty o dalszej współpracy jest. Organizatorzy zadeklarowali natomiast, że zadbają o promocję wydarzenia, a tym samym Powiatu Iławskiego, na arenie krajowej, ale i europejskiej, m.in. na targach w Berlinie. Zwrócą się także do Powiatu, drogą formalną, w sprawie umowy dotyczącej współorganizacji zawodów w przyszłym roku, jak i o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia.

Jest jeszcze jedna dobra wiadomość - relację z zawodów śledziło w Internecie 25 tysięcy osób!

Agnieszka Dzierzkowska z ekipy Swimrun Poland

Tak natomiast imprezę podsumował Port Śródlądowy w Iławie: 

W sobotę, 18 maja miało miejsce ważne dla regionu wydarzenie sportowe, czyli międzynarodowy wyścig biegowo-pływacki Swimrun Ultra Jeziorak. Powiat Iławski miał zaszczyt gościć uczestników wszystkich dystansów. Ważnym punktem na trasie był Port Śródlądowy Iława, gdzie uczestnicy przebiegali oraz wchodzili do wody na przedostatni odcinek pływacki. Wyścig przykuł dużą uwagę mediów. Relację z zawodów w Internecie śledziło ponad 25 tysięcy osób! Uczestnicy bardzo pozytywnie wspominali trasę poprowadzoną na terenie Powiatu Iławskiego. Dzień po zawodach w porcie odbył się pierwszy pokaz zdjęć oraz wspólne śniadanie uczestników. Tego typu zawody odbyły się po raz pierwszy nad jeziorem Jeziorak. Łącznie w całej imprezie wzięło udział blisko pół tysiąca osób z całej Polski, byli również goście zza granicy. Już w pierwszej edycji zawody otrzymały wyróżnienie i znalazły się w światowym rankingu TSR Swimrun.

www.powiat-ilawski.pl

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~baltazar przyjazny 2 ponad rok temuocena: 100% 

  A i jeszcze jedno? Kto był inicjatorem tej imprezy? Kto ją przechwycił do Iławy, albo dał jej możliwość zaistnienia tu? ISCTiR? Krzysztof Mądry ? Czy kto ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~baltazar przyjazny 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Krzysztof czy to jest faktycznie miejsce do wyrażania swojego oburzenia? Czy nie uważasz że jeśli są ku temu przesłanki to jednak należało by pogadać o tym na innym szczeblu? Czy ty serio straciłeś już wyczucie co gdzie i u kogo? Szczerze Ci kibicowałem ale chyba tracisz juz grunt pod nogami. Ogarnij się bo jeśli tak dalej będziesz działać to stracisz już i tak mizerny szacunek nawet u swoich współpracowników.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 0 ponad rok temuocena: 78% 

  Mądry bez obrazy. Zamilcz. Nie kompromituj się. Burmistrzu, proszę weź go ogarnij. Czy ten człowiek naprawdę jest potrzebny w tej instytucji?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jasiek -1 ponad rok temuocena: 92% 

  Ja w tym artykule w ogóle nie widzę, żeby jedni przypisywali sobie czyjeś zasługi. Organizatorzy przyszli do starosty, do współorganizatora - co jest zaznaczone nawet w samym tytule. Zwykłe czepianie się. Tez mogli napisać o sobie, kto im bronił?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miky -Yo -2 ponad rok temuocena: 91% 

  Mądry się odzywa? Zamilcz człowieku! Najpierw papugowałeś broken ball w Suszu a później robiłeś wszystko żeby tej imprezy w Iławie nie było! Nie potrafisz nawet uszanować tego że koledzy koszykarze chcieli ci pomóc na zadupiu rozkręcić fajną imprę! Mądry a głupi!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bliski znajomy -3 ponad rok temuocena: 86% 

  No i mleko się rozlało! Panie Mądry zamiast wylewać żółć niech Pan opowie trochę o kulisach swojej obecności w ICSTiR. Zaproponuję może żeby było Panu łatwiej: 1) Już przed wyborami w 2014 roku chodził Pan i mówił że w zamian za poparcie dla Żylińskiego zostanie Pan dyrektorem - jeszcze kilka osób może to poświadczyć nawet obecnych radnych miejskich - czy to prawda? 2) Regularnie opowiada Pan brednie nawet własnym przełożonym a jak się coś nie podoba to śmiga Pan do zaprzyjaźnionej tygodniówki ze wschodnim kapitałem aby jątrzyć temat - czy to prawda? 3) Czy w ostatnim czasie oszukał Pan Burmistrza stawiając go w kłopotliwej sytuacji (ratownicy medyczni) - czy to prawda? Jest Pan osobą totalnie niewiarygodną i skompromitowaną. Osobiście radzę Panu wyzwolić się z pod nacisku byłego burmistrza bo jego idea że miasto może funkcjonować bez powiatu i odwrotnie była głupia i szkodząca wszystkim!!! Czasy się zmieniły, Żylińskiego już nie ma! Czy Pan tego nie widzi?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qbeł -4 ponad rok temuocena: 67% 

  Czy potrzebny jest zastępca dyrektora w ICSTiR? Nie sądzę!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Suszek Uszek -5 ponad rok temuocena: 77% 

  Mądry ty chyba nie jesteś. Zatrzymałeś się w czasach kiedy tacy ludzie jak ty dzielili iławian. Ich już nie ma a ciebie pewnie też niedługo nie będzie. Ufffff wreszcie!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysztof Mądry ICSTiR -6 ponad rok temuocena: 31% 

  Jako współorganizatorzy tego wydarzenia pragniemy wyrazić nasze oburzenie treścią zamieszczoną przez Powiat Iławski. W treści możemy przeczytać, iż to Port Iława miał być gospodarzem imprezy. Delikatnie mówiąc jest to nie prawda. Z samego regulaminu i komunikatów imprezy wynika, gdzie jest główne miejsce dla wszystkich zawodników tj. amfiteatr, okolice hali wraz z parkingami, hala sportowo -widowiskowa. Ostatecznie zakończenie ze względów pogodowych odbyło się w hali sportowo - widowiskowej co równie było wcześniej planowane. Dlatego jako zespół ICSTiR pragniemy, aby nie siano propagandy wychwalającej Port Iława jako gospodarza imprezy. Nadmieniam również, że współorganizatorami z wkładem finansowym ze środków publicznych byli: ICSTiR/UM Iława 6000 zł, Starostwo Iława/Port Iława 3500 zł, Gmina Iława 3500 zł i Gmina Zalewo 4300 zł. Ze sportowym pozdrowieniem ps. impreza z dużym potencjałem rozwoju

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomi -7 ponad rok temuocena: 57% 

  Krzysztofowi Mądremu nie puściły chyba jeszcze zwieracze po dotkliwej porażce jego pryncypała Adama Żylińskiego w ostatnich wyborach i próbuje atakować starostwo. Żenujący gość pod własnym imieniem i nazwiskiem postanowił " odważnie" się blamować na forum infoilawa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiktor -8 ponad rok temuocena: 43% 

  Pracownicy ICSTiR dwoją się i troją, żeby orhanizowane imprezy były na jak najlepszym poziomie a potem ktoś spija śmietankę... To smutne. Brawo Krzysztof za słowa prawdy!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adaś -9 ponad rok temuocena: 35% 

  Co na to miszcz "Pijaru" Woźniak :-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~(...) -10 ponad rok temuocena: 29% 

  Czy z tego wynika, że Sławomir Ciszewski jest KŁAMCĄ ?!

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~micky -11 ponad rok temuocena: 90% 

  Ufff... Najważniejsze, że to nie Sławiniak...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kilos -12 ponad rok temuocena: 78% 

  To ciszewski jeszcze pilnuje portu, myślałem, że Woźniak go wypiżył

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~koniś -13 ponad rok temuocena: 80% 

  a ten [...] pcha się do zdjęć?!

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2855 sekundy